توضیح تصویر
مجله دلتا
مناطق مصرفی بازار مسکن گرفتار حباب
گزارش‌ها نشان می‌دهد که سطح معاملات ماهانه مسکن از کمترین حد مورد انتظار در یک بازار رکودی نیز پایین‌تر است.
بالا رفتن قیمت مسکن
برآوردها از قیمت‌های پیشنهادی آپارتمان به ویژه در مناطق مصرفی پایتخت گویای آن است که برخی از فروشندگان آپارتمان در این مناطق قیمت پیشنهادی خود را در چند روز اخیر اندکی افزایش داده‌اند. بالا رفتن قیمت مسکن در شرایطی که قیمت‌های پیشین هم نتوانسته متقاضیان ملک را راضی به خرید کند چه دلیلی می‌تواند داشته باشد؟
به گزارش مجله دلتا در حالی که آمار رسمی بانک مرکزی، حکایت از افت نزدیک به ۲ درصدی قیمت مسکن در معاملات ثبت شده در آبان ماه دارد،برخی از فروشندگان در مناطق مصرفی شرق و غرب تهران با این تصور که می‌توانند به سطوح قیمتی بالاتری که در ابتدای امسال در بازار مسکن ارائه می‌شد، بازگردند و با انتظار تورمی به پیشواز افزایش قیمت پیشنهادی رفته‌اند.
از طرف دیگر، میزان معاملات مسکن همچنان زیر ۴ هزار مورد بوده و از دامنه هشت تا ۱۰ هزار معامله ماهانه بسیار پایین‌تر است و این موضوع عمق بالای رکود کنونی را تایید می‌کند.
در چنین شرایطی، خریداران مسکن نیز جز با سطوح قیمتی کاهش یافته نسبت به چند ماه قبل حاضر به معامله املاک عرضه شده از سوی بنگاه‌های ملکی نمی‌شوند و صحت این موضوع را می‌توان با مشاهده افت میانگین قیمت معاملات آبان تایید کرد.
بنابراین در این بازار رکودی به نظر نمی‌رسد، افزایش قیمت پیشنهادی مسکن، فروشندگان را به مقصود نهایی یعنی فروش آپارتمان برساند، به‌علاوه، سماجت مالکان به افزایش قیمت می‌تواند موجب عمیق‌تر شدن رکود به واسطه خداحافظی همین تعداد معدود متقاضیان خرید از بازار مسکن شود.
واسطه‌های ملکی اذعان دارند با بالا رفتن قیمت مسکن در مناطق مصرفی به ویژه دو منطقه چهار و پنج، هنوز معامله‌ای ثبت نشده و عمده معاملات اندک روزهای اخیر، مربوط به آپارتمان‌های قیمت‌مناسب عرضه شده در بازار است.
برای اطلاع از قیمت خرید و فروش روزانه مسکن در تهران می‌توانید به سامان املاک دلتا مراجعه کنید.

قیمت مسکن

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 12 آذر 1398 ] [ 16:45 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چرا باید در جنت آباد خانه بخریم؟
محله جنت‌آباد یکی از محله‌های غرب شهر تهران است که در منطقه ۵ شهرداری قرار گرفته و از آب‌وهوای مطلوبی برخوردار است.
خرید آپارتمان در جنت آباد

منطقه ۵ شهرداری تهران، یک بهشت را در قلب خود جا داده است؛ به نام جنت آباد. این محله از غرب به شهران، از شمال به حصارک، از جنوب بهخیابان آیت الله کاشانی و از شرق به پونک و زمین‌های چهاردیواری محدود است. پیش از خرید آپارتمان در جنت آباد با این محله بیشتر آشنا شوید.

به گزارش مجله دلتا خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در محله جنت آباد که به سه بخش جنت آباد شمالی، جنت آباد جنوبی و جنت آباد مرکزی تقسیم می شود، پیش از آنکه مناسب حال شهروندان متوسط رو به بالا باشد، به دلیل برخورداری از فضای سبز گسترده، مناسب سکونت بیماران تنفسی و قلبی است.

 • جنت‌آباد شمالی: 

جنت‌آباد شمالی در قسمت شمالی محله واقع شده و از شمال به خیابان سیمون بولیوار، از جنوب به بزرگراه شهید آبشناسان، از غرب به بزرگراه شهید باکری و از شرق به خیابان میلاد منتهی می‌شود. جنت‌آباد شمالی از آب‌وهوای تازه‌تر و بوستان‌های بیشتری نسبت به جنت آباد مرکزی و جنوبی برخوردار است. گلستان غربی و شرقی، ایران‌شهر و بلوار انصار المهدی از خیابان‌های شاخص جنت آباد شمالی هستند.

مجاورت با بازار گل و گیاه غرب تهران نیز از ویژگی‌های این منطقه است

 

بازار گل جنت آباد

 • جنت‌آباد مرکزی 

جنت‌آباد مرکزی، بخش میانی این محله را تشکیل می‌دهد. در شمال این منطقه بزرگراه شهید آبشناسان و در جنوب آن بزرگراه شهید همت وجود دارد. شاهین شمالی، مخبری و شانزده متری اول و دوم از جمله خیابان‌های شاخص این منطقه هستند.

جنت‌آباد مرکزی از لحاظ برخورداری از فضای سبز در رتبه استاندارد و مطلوبی قرار دارد

پارک جنت آباد

 • جنت‌آباد جنوبی

شهرت جنت‌آباد جنوبی واقع در قسمت جنوبی محله به دلیل خیابان‌ها و کوچه‌های عریض و منظم آن است. این منطقه از شمال به اتوبان همت، از جنوب به خیابان آیت‌الله کاشانی، از شرق به خیابان شاهین جنوبی و از غرب نیز به اتوبان باکری محدود می‌شود. بلوار لاله، میدان چهارباغ و خیابان شاهین جنوبی خیابان‌های شاخص این محله هستند.

جنت آباد جنوبی در مقایسه با جنت آباد شمالی و مرکزی، مراکز خرید بیشتر و  فضای سبز کمتری دارد

محله جنت آباد

جنت آباد در گذشته

جریان داشتن رودخانه ­های کن،­ سولقان، ­وردآورد و چشمه‌های باغ‌فیض و قرار گرفتن زمین‌های محدوده کنونی جنت آباد در کوه­پایه موجب سرسبزی این منطقه در گذشته شده بود. وجود باغ‌های انار و گیلاس بهشت را برای ساکنان این منطقه تداعی می‌کرد؛ از این رو این منطقه “جنت” نام گرفت.

زمین‌ها و باغ‌های این محله از موقوفات شخص معروفی به نام محمدعلی نظام‌مافی (متولد ۱۲۶۱ هجری شمسی) است. نظام‌مافی معروف به نظام‌السلطنه یکی از ملاکان درجه اول و سیاستمداران وقت بود که بخش زیادی از زمین‌های غرب تهران به او تعلق داشت و او مالکیت این زمین‌ها را به سازمان‌های دولتی و مردم سپرد. کمتر کسی است که مدرسه و مسجد نظام مافی و سایر موقوفات او را نشناسد.

جنت آباد در ابتدا سکونت‌گاه کارگران کارخانه‌های غرب تهران بود، اما با انقلاب اسلامی ساخت و ساز در این منطقه رسمیت یافت. با رشد ساخت و ساز در این محله، رفته رفته باغ‌های گیلاس و انار یا جای خود را به ساختمان‌های چند طبقه دادند یا انحراف مسیر رودخانه‌ها آن‌ها را خشک کرد. البته از خود رودخانه‌ها هم در این محله چندان اثری دیده نمی‌شود.

دسترسی به محله جنت آباد

محله جنت‌آباد با دسترسی به بزرگرا‌ه‌های همت، آبشناسان و اشرفی اصفهانی از موقعیت ترددی خوبی برخوردار است و از این رو رفت و آمد در این محله به آسانی انجام شده و می‌توان از آن به راحتی به سایر نقاط تهران دسترسی داشت. علاوه بر تردد خودروی شخصی، با خط اتوبوس تندرو و تاکسی می‌توان به میدان‌های اصلی شهر مانند پونک و فلکه صادقیه رسید.

همچنین طبق سند چشم انداز مترو تهران قرار است تا سال ۱۴۰۴، خط ۴ مترو از میدان چهارباغ در زیر بزرگراه همت به سمت چهار راه تهرانپارس در شرق تهران راه اندازی شود. این خط در تقاطع بلوار جنت آباد و بزرگراه هاشمی رفسنجانی گسترش پیدا کرده و دارای ایستگاه خواهد شد. تا آن زمان هم اکنون نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محله، صادقیه است.

جنت آباد

مراکز تفریحی و تجاری

عمده مراکز تفریحی محله جنت آباد را بوستان‌ها و پارک‌های آن تشکیل می‌دهند. شبنم، ایثار و ساحل پارک های اصلی و بوستان‌های بهاره، میلاد و شبنم از شاخص‌ترین بوستان‌ها هستند. با این حال با گشت‌ و گذار در خیابان های جنت آباد، فضاهای سبز دیگری را نیز خواهید دید. مجتمع تجاری سمرقند در جنت‌آباد مرکزی، نیازهای ساکنان این محله را پاسخ می‌دهد. پاساژ طوبی نیز در این منطقه از مراکز خرید قدیمی است.

قیمت ملک

تمرکز ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی در محله جنت آباد حداقل بوده و به همین علت، این محله بیشتر بافت مسکونی دارد. تعیین قیمت آپارتمان‌های محله جنت‌آباد براساس سن بنا، متراژ، موقعیت ملک و مشخصات ساختمان است. قیمت خانه در جنت آباد شمالی اندکی با جنت آباد جنوبی متفاوت بوده و البته بیشتر بسته به نوع خانه ای است که انتخاب می کنید. طبیعتا آپارتمان‌هایی که در محله‌های لوکس ساخته شده‌اند، قیمت بالایی دارند. محدوده قیمتی هر متر مربع آپارتمان در سه منطقه جنت آباد بین ۱۶ تا ۲۶ میلیون تومان در نوسان است. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در جنت آباد شمالی اینجا، جنت آباد مرکزیاینجا و جنت آباد جنوبی اینجا کلیک کنید.

محله جنت آباد

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 11 آذر 1398 ] [ 17:29 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چرا تهران از طرح ملی مسکن حذف شد؟
براساس اعلام وزارت راه و شهرسازی با توجه به وقفه پیش آمده به دلیل قطعی اینترنت، ثبت نام طرح ملی مسکن از شنبه ۱۶ آذر از سر گرفته می شود.
ثبت نام مسکن

ثبت نام مسکن در قالب طرح اقدام ملی قرار بود تا پایان آذرماه به طور کامل انجام شود، اما با قطعی چند روزه اینترنت، اکنون تصمیم بر این است که تعداد استان‌ ها در ثبت‌نام جدید، هر هفته افزایش یابد تا زمان‌بندی ثبت نام‌ ها تا پایان آذر ماه، طبق برنامه پیش برود.

به گزارش مجله دلتا ثبت نام ۲۳ استان باقی‌مانده با تقسیم‌بندی زمانی، اجرایی خواهد شد. گفته می‌شود علت این تقسیم‌بندی، در نظر گرفتن ظرفیت فنی سامانه و جلوگیری از ترافیک متقاضیان در فرآیند نام‌نویسی است. البته تاکنون گزارشی مبنی بر اختلال سامانه از سوی متقاضیان ارائه نشده است.

سهمیه ثبت نام مسکن ملی در شهر تهران 

محمود محمودزاده، سرپرست معاونت امور مسکن و ساختمان نیز با تاکید بر اینکه شهر تهران در این طرح، واحد ثبت نامی ندارد، اظهار داشت: از ابتدا برای شهر تهران در طرح ملی مسکن سهمیه‌ای در نظر گرفته نشده است، این تصمیم بر این اساس است که ساخت تعداد محدود واحد مسکونی در تهران پاسخگوی نیاز بسیار بالای متقاضیان این شهر نخواهد بود. بنابراین نام‌نویسی طرح اقدام ملی فقط در شهرستان‌ های استان تهران و شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه انجام خواهد شد.

سرپرست معاونت امور مسکن افزود: پروژه تهرانسر هم بحث دیگری است و به صورت مشارکتی ساخته می شود، هم اکنون نمی توان برای پروژه تهرانسر تصمیم گرفت، چرا که لازم است سهم دولت و بخش خصوصی به عنوان سازنده واحد‌ ها در این پروژه تعیین شود. طرحی که فعلا اجرا می شود یک طرح عمومی است و شرایط برای همه قشرهای متقاضی یکسان خواهد بود.

وی افزود: ثبت نام طرح ملی مسکن برای دهک‌ های یک تا سه هنوز اجرایی نشده و فعلا دهک‌ های متوسط در طرح اقدام ملی لحاظ شده‌اند. پروژه هایی که در آن از متقاضیان ثبت نام می‌شود بر اساس فروش اقساطی است و با شرایط ایده ئال واگذاری زمین به صورت اجاره ۹۹ ساله است.

شایان ذکر است ثبت‌نام متقاضیان مسکن ملی در پنج استان همدان، یزد، چهارمحال‌ و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۳ آذر آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴، شانزدهم آذرماه ادامه دارد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 12 آذر 1398 ] [ 15:09 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


همه چیز درباره خرید آپارتمان در طرشت
طرشت از محله‌های قدیمی تهران به شمار می‌آید که قدمت آن را تا زمان سلجوقیان دانسته‌اند.
خرید آپارتمان در طرشت

محله طرشت در منطقه ۲ شهرداری تهران واقع شده و از شمال به بزرگراه شیخ فضل اله نوری، از جنوب به خیابان آزادی، از غرب به بزرگراه محمد علی جناح و از شرق به بلوار شهید تیموری و شهید اکبری محدود شده است. به دلیل وجود دانشگاه شریف در این محله، دانشجویان بسیاری در محله، تردد و سکونت دارند. پیش از خرید آپارتمان در طرشت از این محله بیشتر بدانید.

به گزارش مجله دلتا خرید آپارتمان در طرشت با هر بودجه‌ای شدنی است، البته اگر کمی به خودتان زحمت بدهید و آگهی‌ها را بیشتر بررسی کنید. تلفیق خانه‌های نوساز و نسبتا قدیمی با یکدیگر و همچنین وجود کوچه‌های باریک و شیبدار و باغ‌های پر درخت متقاضیان بسیاری را به این محله کشانده است.

محله طرشت در گذشته

طرشت با نام قدیم درشت، محله‌ای قدیمی در غرب و جنوب غرب تهران است که گفته می‌شود تا دوران سلطنت سلجوقیان قدمت دارد. البته نیم قرن پیش، طرشت فقط یک آبادی در مجاورت روستاهای کن و جی در غرب تهران بوده است که برای رسیدن به آن باید از خیابان آذربایجان امروزی عبور می‌کردید. شهرت طرشت به دلیل طبع ییلاقی و وجود توتستان‌هایی بوده است که در گذشته وجود داشته و اکنون از هکتارهای وسیع درختان توت فقط زمین‌ها و بوستان‌های انگشت‌شمار باقی مانده است. در مستندات، محدوده جغرافیایی و عرفی دهکده طرشت، از شمال به نقطه ایوبی (بوستان پردیسان)، از جنوب به خیابان امام خمینی که در آن زمان نامی نداشت و دشت بزرگی بود، از شرق تا رودخانه قلقلی یا قرقرو (خیابان حبیب الهی) و از غرب تا رودخانه کن بیان شده است. خیابان هایی مانند دکتر هوشیار و طوس نیز از دشت‌های بایر این دهکده بوده‌اند که به قطعات کوچک‌تر تقسیم شدند.

شهرت طرشت به دلیل طبع ییلاقی و وجود توتستان‌هایی بوده است که در گذشته وجود داشته و اکنون از هکتارهای وسیع درختان توت تنها زمین‌ها و بوستان‌های انگشت‌شمار باقی مانده است

دسترسی به محله طرشت

طرشت به بزرگراه‌های یادگار امام، محمدعلی جناح و شیخ فضل‌الله نوری دسترسی مستقیم داشته و به دریان نو، شهرک آپادانا و اکبر آباد محدود است. صالحی، اکبری، تیموری و آزادی از خیابان‌های معروف این محله هستند که تردد شما را با خودروی شخصی آسان می‌کنند.

ایستگاه مترو طرشت ایستگاه شاخص این محله است، اما شما با ایستگاه‌های متروی دیگری مانند استاد معین، دانشگاه شریف و آزادی می‌توانید خود را به طرشت برسانید. خطوط اتوبوس دانشگاه شریف_ میدان صنعت، ستارخان_ مترو طرشت و پایانه آزادی- دانشگاه آزاد علوم تحقیقات رفت و آمد شما را به طرشت آسان می‌کند. همچنین در شمال غرب میدان آزادی، پایانه تاکسیرانی شهید نظری و در خیابان بایندری‌ها، پایانه جانبازان و معلولان تعبیه شده است.

طرشت

مراکز تفریحی و گردشگری

از آثار تاریخی محله طرشت می‌توان به آرامگاه شیخ عبدالله طرشتی از علمای بزرگ و معتبر شیعه اشاره کرد که هم‌اکنون در بوستان طرشت قرار دارد. آرامگاه‌های موجود در این مکان به سال‌های حکومت سلجوقی و صفوی برمی‌گردد.

بوستان شهید عزیزی در خیابان صالحی، بوستان طرشت در خیابان اکبری، بوستان تندرستی در خیابان عزیزی، بوستان بامداد در خیابان شهید قلانی، بوستان نشاط در خیابان حسینمردی و بوستان ارمغان در خیابان شهید سلطان محمدی از بوستان‌های شاخص این محله هستند. با کمی پیاده‌روی در دل این محله، بوستان‌های لطفعلی خان، رازقی و توفیقی را هم می‌بینید.

مراکز خرید

محله طرشت دارای مراکز خرید به‌صورت پاساژهای بزرگ نیست، اما فروشگاه‌های پراکنده در سراسر این محله پاسخگوی نیازهای ساکنان است. مرکز خرید هایپراستار و معین مال در استاد معین و پاساژ بزرگ گلدیس در فلکه دوم صادقیه نزدیک‌ترین مرکز خرید به این محله است.

قیمت ملک

طرشت محله به نسبت ارزانی است و چند دلیل دارد. اول اینکه محله‌های اطراف طرشت مانند صادقیه و ستارخان از خانه‌های این محله گران‌تر قیمت‌گذاری شده‌اند. دوم اینکه در خود محله خانه‌های قدیمی، جدیدتر یا نوسازی وجود دارد که هر کدام از آن‌ها بودجه‌های متفاوتی دارند. اگر درپی آپارتمان‌هایی با قیمت کمتر هستید می‌توانید به سراغ خانه‌های سن و سال‌دار بروید، چرا که طرشت جزو معدود محله‌های تهران است که هم بافت سنتی خود را حفظ کرده و هم در عین حال نوسازی و ساخت و ساز در آن رواج دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید خانه در طرشت اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 12 آذر 1398 ] [ 15:17 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در ازگل ؛ محله سردسیر تهران

 0

محله ازگل به دور از ترافیک شهری و با آرامش خاص خود در شمال شرقی تهران و در منطقه یک جای گرفته است.
خرید آپارتمان در ازگل

موقعیت جغرافیایی ازگل محدود به شهرک شهید محلاتی از شمال، محله لویزان از جنوب، اقدسیه از غرب و بلوار نیروی زمینی از شرق محدود می شود. پیش از خرید خانه در ازگل در این مطلب با ما همراه باشید.

به گزارش مجله دلتا بافت شبه روستایی و شهرسازی مدرن_سنتی و همچنین تنوع متراژی و قیمتی آپارتمان در محله ازگل شما را بدون خانه نخواهد گذاشت؛ به همین دلیل است که خرید آپارتمان در این محله همواره مورد توجه قشر متوسط و متوسط رو به بالا بوده است.

ازگل در گذشته

ازگل که اکنون یکی از توابع شمیرانات حساب می‌آید، در گذشته روستایی با آب و هوای سرد نیمه‌خشک بوده است. سردسیری ازگل را می‌توان به دلیل قرار گرفتن این محدوده در دامنه های توچال دانست. به لطف گذر رودخانه دارآباد از این روستا، کشاورزی در آن رونق می‌یابد و ازگل پذیرای کشاورزان مهاجر می‌شود. شهرت این محله در گذشته به دلیل پرورش باقالی، گیلاس و سیب بوده است.

چرا این منطقه ازگل نامگذاری شده است؟ روایت‌های فراوانی از وجه تسمیه این محله وجود دارد. برخی مستندات از مهاجرت سه خاندان بزرگ ازگلی، طلوعی و رنجبران به این روستا می‌گویند که نام این روستا از خاندان ازگلی گرفته شده است. عده‌ای می‌گویند ازگل در گذشته پر از دار و درخت بوده و بلبل‌ها در باغ‌های این محدوده نغمه‌سرایی می‌کردند؛ به همین دلیل هم نام ازگل بر وزن بلبل بر این محله گذاشته شد. عده‌ای دیگر می‌گویند؛ ازگل در قدیم چنان زیبا و دلربا بوده که نام آن را از واژه «ازگلی» که در زبان ترکی به معنای گل رخ است، برداشته‌اند. روایت دیگر می‌گوید این روستا در ابتدا «اَزگِل» نام داشته و نام آن از میوه ازگیل گرفته شده است. وجود برکه‌ای به نام «اوزون گل» در این روستا در قدیم، روایت دیگری از نام این محله است. صرف‌نظر از درست یا نادرست بودن این روایات همه آنها بر یک چیز دلالت می‌کنند؛ “زیبایی ازگل“.

آپارتمان ازگل

دسترسی به محله ازگل

در کنار بزرگراه‌های ارتش، امام علی و شهید بابایی که دسترسی مناسبی را برای مردم محله ازگل به سایر مناطق تهران ایجاد کرده اند، خیابان‌های نیروی زمینی، نوبهار، گلستان، گلچین و گلزار خیال شما را بابت تردد با خودروی شخصی در این محله راحت خواهند کرد. ایستگاه مترو شهید محلاتی در شمال شرقی ازگل حمل‌ونقل به این محله را پوشش می‌دهد. خطوط اتوبوسرانی میدان رسالت به شهرک شهید محلاتی، شهرک شهید محلاتی به پایانه علم و صنعت، سوهانک به سه راه ضرابخانه و میدان ازگل به پایانه تجریش در مسیر خود شما را به این محله می‌رسانند.

مراکز خرید

مرکز خرید الماس در ابتدای بلوار نیروی زمینی، مرکز خرید گلچین سبز لاله در خیابان گلچین و مجتمع تجاری البرز در بلوار اوشان سه مرکز خرید شاخص این محله هستند. فروشگاه‌های کوچک و محلی نیز خدمات و کالاهای مورد نیاز ساکنان ازگل را فراهم می‌کنند.

مراکز تفریحی

با اینکه تعداد ساخت و ساز در ازگل مانند محله‌های دیگر تهران شدت گرفته است، اما این محله به دلیل بافت نیمه سنتی و پر دار و درخت خود پیاده‌راه‌های بسیار چشم‌نواز دارد که پرسه‌های شما را خالی از لطف نخواهد گذاشت. آبنمای پارک ازگل، بوستان کامران در بزرگراه ارتش، بوستان غرب ازگل از مراکز تفریحی این محله هستند که می‌توانید اوقات خود را در آن‌ها سپری کنید.

ازگل

قیمت ملک

همان‌طور که گفته شد، بافت محله ازگل شبه روستایی بوده و تلفیقی از شهرسازی مدرن و سنتی است. قیمت خانه‌ها در ازگل به نسبت مرکز و جنوب تهران بالاتر است. دلیل آن هم مشخصا قرارگیری این محله در شمال تهران است، اما به دلیل بافت آن نسبت به محله‌های اعیان نشین تهران قیمت پایین‌تری دارد. اگر توانایی پرداخت بالا را داشته باشید، مطمئن باشید آپارتمان‌های فراوانی برای شما در این محله موجود است، اما با بودجه نسبی نیز امکان پیدا کردن واحدی با متراژ پایین‌تر هم وجود دارد. اگر می‌خواهید در آینده یکی از ساکنان ازگل باشید باید نسبت به بودجه خود انتخابی هوشمندانه داشته باشید. گروه مشاوران املاک دلتا در این خصوص به شما کمک خواهند کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید خانه در ازگل اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ چهارشنبه 13 آذر 1398 ] [ 11:51 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


تهران در طرح ملی مسکن سهمیه دارد
بنا بر اعلام معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی ثبت‌ نام طرح ملی مسکن کلانشهرها از جمله تهران در شهرهای جدید انجام می‌شود.
طرح ملی مسکن

ثبت‌نام طرح ملی مسکن کلانشهرها از جمله تهران در شهرهای جدید انجام می‌شود. در برنامه‌ریزی های اولیه قرار بر این بود که استان تهران در یک گروه مانده به آخر در هفته پایانی آذر ماه گنجانده شود، اما اکنون تصمیم بر این است که با در نظر گرفتن ظرفیت سامانه، ثبت نام استان تهران زودتر انجام شود.

به گزارش مجله دلتا بر اساس اطلاعیه معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از آنجا که ساخت تعداد محدود واحد مسکونی در تهران به دلیل تعداد زیاد متقاضی مسکن پاسخگوی نیاز نخواهد بود، شهر تهران در ثبت نام مسکن سهمیه ندارد.

جزئیات ثبت نام طرح اقدام ملی با ذکر مکان‌های ثبت نام در اطلاعیه‌های بعدی از طریق پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی اعلام خواهد شد.

محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی در خصوص پروژه تهرانسر، اظهار داشت: پروژه مسکن تهرانسر به صورت مشارکتی ساخته می شود و شرایط و نحوه واگذاری و ثبت نام پس از تقسیم سهمیه بین دولت و بخش خصوصی، اطلاع رسانی و اقدام خواهد شد.

به گفته وی، پروژه هایی که هم اکنون از متقاضیان ثبت نام می شود بر اساس فروش اقساطی یا واگذاری ۹۹ ساله زمین است که در استان تهران نیز مانند سایر استان‌ها انجام خواهد شد.

معاون بخش مسکن و ساختمان افزود: مرحله نخست ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن در شهرستان‌های استان تهران که تامین زمین تحقق یافته است به صورت مستقیم و برای متقاضیان شهر تهران، ثبت نام در شهرهای جدید پردیس، پرند و اندیشه انجام می شود. ثبت نام طرح ملی مسکن برای دهک های یک تا سه نیز هنوز اجرایی نشده است و فعلا برای دهک های متوسط در حال اقدام هستیم.

شایان ذکر است ثبت‌ نام متقاضیان مسکن ملی در پنج استان همدان، یزد، چهارمحال‌ و بختیاری، خوزستان و کرمانشاه از ساعت ۱۰ صبح روز چهارشنبه ۱۳ آذر ماه آغاز می‌شود و تا ساعت ۲۴، شانزدهم آذر ماه ادامه دارد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ چهارشنبه 13 آذر 1398 ] [ 12:00 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در انقلاب ؛ فرهنگی ترین محله پایتخت
محله انقلاب در مرکز پایتخت از شناخته‌شده‌ترین و سرزنده‌ترین محله‌های شهر تهران به ویژه برای قشر دانشجو و فرهنگی است.
خرید آپارتمان در انقلاب

این محله را به دلیل وجود کتابفروشی‌ها، مراکز و موسسات آموزشی متعدد و همچنین وجود بزرگترین مرکز آموزش عالی ایران، دانشگاه تهران؛ می‌توان فرهنگی‌ترین محله شهر تهران نامید. اگر قصد خرید آپارتمان در انقلاب را دارید پیش از هر چیز باید بگوییم که این منطقه به دلیل بافت فرهنگی خود ساختمان‌های تجاری_اداری بسیاری را در خود جای داده است.

به گزارش مجله دلتا محله انقلاب با تلفیقی از ساختمان‌های نوساز و قدیمی و ویلایی میزبان کسانی است که می‌خواهند بیشترین دسترسی را به دیگر نقاط شهر داشته باشند، چرا که از ویژگی‌های شاخص این محدوده به دلیل قرار گرفتن در کانون برگزاری مهم‌ترین راهپیمایی‌ها و گردهمایی‌های خیابانی، حمل و نقل غنی آن است.

دسترسی به محله انقلاب

انقلاب از جنوب به خیابان جمهوری اسلامی، از شمال به خیابان انقلاب، از شرق به خیابان فلسطین و از سمت غرب به خیابان کارگر جنوبی محدود است. خطوط اتوبوسرانی تندرو پایانه آزادی_ تهرانپارس شما را به این محدوده می‌رساند. از ویژگی‌های محله‌های مرکزی شهر تهران وجود چهارراه‌ها با فاصله کم از یکدیگر و دسترسی محلی فراوان است. در میدان انقلاب نیز خطوط تاکسی برای دسترسی به شمال و جنوب شهر تهران فراهم است. ایستگاه مترو انقلاب واقع در خط ارم سبز_ کلاهدوز حمل و نقل محله انقلاب را بسیار آسان کرده است. از دیگر ویژگی‌های محله انقلاب نزدیکی آن به چهارراه و خیابان ولیعصر شریان اصلی شهر تهران است.

مراکز خرید

محله‌ انقلاب تهران یکی از محلات سرزنده و بسیار پر تردد شهر تهران به شمار می رود و به طور عمده میزبان فروشگاه‌های کتاب و لوازم التحریر است. هر زمان که گذرتان به خیابان انقلاب بیفتد، دانشجویان و دانش آموزانی را می‌بینید که برای خرید کتاب آمده‌اند. علاوه بر فروشگاه‌های کتاب در این محله، تعدادی فروشگاه وسایل پزشکی، چرم فروشی و … نیز وجود دارند. یکی دیگر از شاخصه‌های این محله دست‌فروش‌ها هستند که در بساط خود علاوه بر کتاب، لوازم‌التحریر، پوستر و کیف‌های اداری می‌توانید صنایع دستی هم پیدا کنید.

انقلاب

اماکن تفریحی و ورزشی

در خود این محله فضای سبزی وجود ندارد، اما نزدیک‌ترین مکان‌های تفریحی که با محله انقلاب فاصله چندانی ندارند پارک دانشجو و تئاتر شهر است. در مورد دیگر مراکز تفریحی و فرهنگی انقلاب می‌توان به سینما بهمن و سینما سپیده در شمال شرق میدان انقلاب و همچنین سینما مرکزی و سینما پارس در ضلع شمال غربی میدان انقلاب اشاره کرد. همچنین کافه‌های این محله برای دانشجویان پاتوق خوبی به شمار می‌روند. مجموعه ورزشی غزال درخیابان رازی شمالی، چهار راه بهرامی هم پذیرای ورزشکاران است.

قیمت ملک

همان‌طور که گفته شد محله انقلاب مملو از ساختمان‌های اداری با دسترسی بسیار راحت است، اما در کوچه‌های آن منازل مسکونی را که ترکیبی از خانه‌های قدیمی و نوساز هستند مشاهده خواهید کرد. تنوع متراژی و سال ساخت، قیمت خرید آپارتمان در انقلاب را متفاوت کرده است. نکته قابل توجه درباره این محله ضریب امنیت آن است که در حد مطلوب قرار دارد؛ بنابراین خیال شما از هر نظر بابت سکونت در این محدوده راحت خواهد بود. نکته دیگر در مورد این محله تعدد خوابگاه های دانشجویی است که به دلیل نزدیکی به دانشگاه‌ها در اینجا تاسیس شده‌اند. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در انقلاب اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 16 آذر 1398 ] [ 16:57 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


مناطق مناسب تهران برای مسکن یکمی‌ها
بر اساس گزارش‌های بانک مرکزی، مسکن یکمی ها می توانند در ۶ تا ۱۰ منطقه شهر تهران واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری خریداری کنند.
مسکن یکم
 

در حالی که بانک مرکزی اعلام کرده است که دارندگان تسهیلات مسکن یکم ویژه زوج ها می توانند در ۶ تا ۱۰ منطقه شهر تهران واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری خریداری کنند، اما در این مناطق واحد مسکونی زیر ۱۵ سال به سختی پیدا می‌شود.

به گزارش مجله دلتا هرچند میانگین قیمت مسکن در تعدادی از مناطق پایتخت به متری ۵.۵ تا ۸.۵ میلیون تومان رسیده است، اما کارشناسان معتقدند تعیین میانگین قیمت مسکن در پایتخت به دلایلی از جمله «تفاوت بالای قیمت مسکن در ۵ منطقه نخست تهران با مناطق میانی و جنوبی این کلانشهر»، «تفاوت گسترده میان قیمت واحدهای مسکونی حتی در یک محله با یکدیگر از نظر امکاناتی چون پارکینگ، آسانسور، سال ساخت و …»، «کاهش شدید تعداد معاملات مسکن که در این ماه به ۴ هزار و ۱۰۰ واحد رسید که نسبت به ۴ میلیون واحد مسکونی در پایتخت، معادل یک صدم درصد (۰.۰۱%) است» و… نمی‌تواند معیار سنجی درستی باشد. با این حال این روند در تعیین وام برای مسکن یکمی‌ها لحاظ شده است.

اگر متقاضیان خرید مسکن از محل تسهیلات صندوق مسکن یکم قصد خرید واحد مسکونی ۴۰ متری را داشته باشند، در مناطق ۱۰ و ۱۱ تهران می توانند با استفاده از این تسهیلات، حدود ۸۰ درصد هزینه ملک را با استفاده از این وام تأمین کنند. اما در منطقه ۱۲ زوج های متقاضی خرید مسکن با استفاده از تسهیلات صندوق یکم می توانند تا حدود ۸۵ درصد ارزش ملک مورد نظر را تأمین کنند.

بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی، در مناطق ۱۵ تا ۲۰ تهران نیز میانگین یک متر مربع واحد مسکونی بین ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۷ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است که متقاضیان خرید مسکن از محل صندوق مسکن یکم با فرض در دست داشتن صرفا ۲۶۰ میلیون تومان و بدون محاسبه سایر منابع مالی می توانند بین ۷۰ تا ۱۰۰ درصد ارزش ملک مسکونی ۴۰ تا ۵۰ متری را خریداری کنند.

شرط ۱۵ ساله بودن بنا برای مسکن یکمی ها

گزارش میدانی از بنگاه های معاملات ملکی حاکی است در مناطق یاد شده به ندرت آپارتمان ۵۰-۶۰  متری کمتر از ۱۵ سال ساخت برای خرید پیدا می شود.

با توجه به اینکه واحد مسکونی مصرفی و کمتر از ۱۵ سال ساخت در مناطق مرکزی و جنوبی پایتخت به سختی در آگهی های مشاوران املاک یافت می شود، هم اکنون بسیاری از افرادی که می توانند با استفاده از تسهیلات صندوق مسکن یکم خانه دار شوند، امکان استفاده از این تسهیلات را ندارند و عملا یا مجبور به انصراف از دریافت تسهیلات این صندوق می شوند یا فرصت زمانی آنها برای خرید مسکن منقضی شده و بانک با تمدید زمانی آن مخالفت می کند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 16 آذر 1398 ] [ 17:02 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


دلیل پایین نیامدن اجاره‌ بها چیست؟
در حالی نرخ اجاره مسکن در تهران تا پایان آبان‌ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته، ۳۱.۴ درصد افزایش یافته که قیمت مسکن با کاهش مواجه بوده است.
رهن و اجاره در تهران

با کاهش قیمت مسکن که نتیجه تعدیل بازارهای موازی طلا و ارز بود، مستاجران در چند ماه گذشته نه فقط شاهد کاهش نرخ رهن و اجاره در تهران نبودند بلکه با روند افزایشی آن مواجه شدند. آگاهان بازار مسکن دلیل آن را وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی و پایین بودن توان خریداران مسکن می دانند.

به گزارش مجله دلتا ؛ بانک‌ مرکزی تازه‌ترین گزارش خود از تحولات بازار معاملات مسکن شهر تهران را در آبان‌ماه در حالی منتشر کرد که آمارها حکایت از افزایش دوباره اجاره بها نسبت به مهرماه را داشت.

مهدی روانشادنیا کارشناس مسکن در خصوص نرخ افزایشی اجاره‌بها می گوید:

اگر رفتار بازار اجاره بهای مسکن را در ۳۰ سال گذشته بررسی کنیم خواهیم دید که برخلاف قیمت مسکن که هر  ۴ یا ۵ سال دچار رونق و افزایش قیمت می‌شود، اجاره بها هر سال با روند افزایشی قیمت روبرو است.

ساماندهی بازار رهن و اجاره در تهران

مهدی غلامی کارشناس مسکن می‌گوید:

در کلانشهرها خانواده‌هایی که صاحب مسکن ملکی نیستند بخش قابل توجهی از درآمدشان را بابت اجاره‌ واحد استیجاری پرداخت می‌کنند و در مقابل، مالکان هزینه جاری مسکن را برای ارتقای کیفیت زندگی و رفاه بیشتر خود به کار می‌بندند.

این کارشناس مسکن معتقد است دولت برای ساماندهی بازار اجاره‌بهای مسکن راهی جز راه‌اندازی سامانه ملی املاک را ندارد. وی ادامه داد: دلیل عدم تبعیت نرخ اجاره مسکن از قیمت مسکن را باید در موارد اقتصاد کلان جستجو کرد. به‌علاوه اینکه کمبود عرضه و کاهش قدرت خرید نیز می تواند دلیل دیگری باشد.

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک نیز اظهار می‌دارد:

در تمام دنیا نرخ اجاره بها تابع قیمت مسکن است، اما اینکه رشد اجاره‌بها باید همواره متناسب با رشد کاهش قیمت مسکن باشد، اینطور نیست.

رشد نرخ اجاره بها تا پایان آبان‌ماه امسال هشداری به مسئولان است چرا که اگر وضعیت بخش مسکن بدون هیچ برنامه کوتاه مدت و بلند مدت پیش برود قطعا سال آینده و با آغاز فصل نقل و انتقالات شاهد رشد لجام گسیخته اجاره بها خواهیم بود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 16 آذر 1398 ] [ 17:06 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


پنج منطقه تهران سرآمد معاملات مسکن
گزارش‌های بازار مسکن آبان‌ماه 98 نشان می‌دهد پنج منطقه از 22 منطقه تهران، سرآمد معاملات مسکن بوده‌اند و نیمی از معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.
معاملات مسکن تهران

با فروکش کردن تب افزایش قیمت‌ های پیشنهادی، بازار معاملات مسکن در تهران اندکی گرم شده و به تکاپو افتاده است. آمار نشان می‌دهد قیمت مسکن در تهران در مقایسه با نقطه‌ اوج بازار در تیرماه، ۶.۶ درصد کاهش داشته و این افت قیمت‌ باعث شده تا خرید و فروش ۴۶ درصد نسبت به ماه پایانی تابستان افزایش یابد.

به گزارش مجله دلتا در آبان ماه امسال ۵۰.۴ درصد قرارداد های خرید و فروش مسکن شهر تهران در پنج منطقه‌ ۵، ۲، ۴، ۱۰ و ۱۴ انجام شد. منطقه‌ ۵ کماکان پیشتاز معاملات است و ۱۷.۳ درصد از کل قرارداد های خرید و فروش آبان‌ماه در این منطقه به امضا رسیده است.

توزیع مناطق شهر تهران برحسب سهم از تعداد معاملات انجام شده در آبان ماه امسال نشان می‌دهد از میان ۲۲ منطقه پایتخت، منطقه ۵ با سهم ۱۷.۲ درصد از کل معاملات، بیشترین تعداد مبایعه‌نامه‌ ها را به خود اختصاص داده است. هم‌چنین مناطق ۲ و ۴ به ترتیب با سهم‌ های ۹.۴ و ۸.۵ درصدی در رتبه‌ های بعدی قرار گرفته‌اند. در مجموع ۷۴.۷ درصد از کل تعداد معاملات انجام شده در شهر تهران در آبان ماه سال جاری مربوط به ۱۰ منطقه‌ی شهر (به ترتیب بیشترین فراوانی شامل مناطق ۵، ۲، ۴، ۱۰، ۱۴، ۷، ۸، ۱۵، ۱ و ۱۱) بوده و ۱۲ منطقه‌ باقی‌مانده ۲۵.۳ درصد از کل تعداد معاملات را به خود اختصاص داده‌اند.

در اردیبهشت‌ماه ۹۸ که بازار در اوج خود قرار داشت، بازار معاملات مسکن تهران شاهد نرخ‌ های پیشنهادی نجومی از سوی مالکان، به ویژه در مناطق شمالی تهران بود. آرامش نسبی بازار ارز در ماه‌ های اخیر، ثبات بازار های رقیب بخش  مسکن، نزدیک شدن به ماه‌ های پایانی سال و نگرانی از رو به رو با تورم سیستماتیک در پایان سال، برخی خریداران را به حضور در بازار مسکن ترغیب کرده است.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 16 آذر 1398 ] [ 17:09 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


واحدهای سرگردان مسکن مهر پرند
تعداد 700 واحد از واحدهای مسکن مهر پرند به دلیل مراجعه نکردن متقاضیان، بدون متقاضی و خالی از سکنه مانده است.
مسکن مهر پرند

بنا به گفته مدیر عامل شهر جدید پرند تاکنون هزار و ۵۰۰ واحد از ۲ هزار و ۳۰۰ واحد مسکن مهر پرند مربوط به سایت کوزو تحویل متقاضیان شده و در این میان ۷۰۰ واحد مسکن مهر بدون متقاضی باقی مانده است.

به گزارش مجله دلتا وطن‌خواهی مدیرعامل شهر جدید پرند با اشاره به رایزنی به منظور تکمیل آورده برای این ۷۰۰ واحد گفت: حدود ۳ تا ۴ هزار واحد از ۱۶ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند، مشمول مشکلات فنی و حقوقی بوده‌اند که با دستگاه‌های مختلفی از جمله قوه قضاییه در حال رایزنی برای رفع آن‌ها هستیم.

وی ادامه داد: به طور معمول فقط ۴۰ تا ۵۰ درصد از واحدهای تحویل داده شده به متقاضیان، به منظور سکونت مورد استفاده قرار می‌گیرد و مابقی برای مالکانی است که از این واحدها به عنوان خانه دوم استفاده می‌کنند.
مدیرعامل شهر جدید پرند افزود:
حدود ۱۰۰ واحد از واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر پرند در قالب تفاهم‌نامه‌ای به کمیته امداد واگذار شده است.

وطن‌خواهی با بیان اینکه به هیچ عنوان قیمت‌های تمام شده واحدهای مسکن مهر را افزایش نداده‌ایم، گفت: برخی از پیمانکاران درخواست‌ افزایش قیمت داده بودند که با آن‌ها موافقت نشده است.

وی در باره خرید عرصه در واحدهای مسکن مهر پرند اظهار داشت: خوشبختانه فروش عرصه در واحدها ادامه دارد و این فرصتی است که امسال برای متقاضیان در بودجه فراهم شده و ممکن است در سال آینده چنین فرصتی برای آنها ایجاد نشود.

مدیر عامل شهر جدید پرند تأکید کرد:

همواره به متقاضیان اعلام شده است که هزینه‌های عرصه در بخش محوطه‌سازی و آسفالت معابر استفاده می‌شودِ بنابراین شایعاتی مبنی بر صرف این هزینه‌ها در بخش‌های دیگر را کاملاً تکذیب می‌کنیم.

وطن‌خواهی افزود: در طرح اقدام ملی نیز حدود ۷ هزار و ۴۰۰ واحد آماده سازی و نقشه های آن اجرایی شده است و ثبت‌نام آن همزمان با استان تهران انجام می شود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 16 آذر 1398 ] [ 17:11 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در کوی بیمه
محله کوی بیمه یکی از محله‌های خوش آینده پایتخت است که در غرب تهران و در منطقه 5 قرار دارد.
خرید آپارتمان در کوی بیمه

محله کوی بیمه واقع در منطقه ۵ تهران با مساحتی بالغ بر ۰٫۶۹ کیلومتر مربع، از شمال به شهرک آپادانا، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری، از شرق به شهرک شهید فکوری و از غرب به شهرک اکباتان محدود می شود. اگر قصد خرید آپارتمان در کوی بیمه را دارید در این مطلب با ما همراه شوید.

به گزارش مجله دلتا قرارگیری محله کوی بیمه در نزدیکی اکباتان موجب شده تا شاخصه‌های مثبت آن کمتر دیده شود، اما این محله با برخورداری از اماکن عمومی، فرهنگی و همچنین پارک‌ها و بوستان‌های زیبا و دسترسی راحت به ایستگاه‌های مترو و تاکسی همواره بهترین گزینه برای کارمندان و قشر متوسط بوده است.

کوی بیمه در گذشته

نام کوی بیمه از بیمه‌ تامین اجتماعی گرفته شده است. در زمان ساخت شهرک اکباتان ، کوی بیمه منطقه‌‌ای صنعتی و پر از کارخانه و کارگاه بوده و ساکنان چندانی هم نداشته است. در آن زمان، کوی بیمه و اکباتان با یک دیوار واقع در خیابان بیمه‌ پنجم از هم جدا می‌شدند؛ به طوری‌که هیچ کوچه‌ای از سمت کوی بیمه به اکباتان راه نداشته است. بعدها با اعتراضات اهالی کوی بیمه، این دیوار خراب و این اقدام به مرور موجب رشد، رونق و تغییر کاربری محله و مسکونی شدن آن می‌شود.

خیابان‌های مهم کوی بیمه

خیابان‌های اصلی کوی بیمه به این صورت نامگذاری شده‌اند: بیمه یکم خیابان شهید ریاحی، بیمه دوم خیابان آزمون نیا، بیمه سوم خیابان رستمی، بیمه چهارم خیابان فلسفی و بیمه پنجم خیابان عموییان. این پنج خیابان، خیابان های اصلی شمالی_جنوبی این محله هستند و همچنین خیابان شرقی_غربی این محله خیابان شهید عظیمی نام دارد.

دسترسی به کوی بیمه

این محله محدودیت تردد و طرح زوج و فرد ندارد؛ بنابراین از لحاظ رفت و آمد با خودروی شخصی مشکلی نخواهید داشت. کوی بیمه دارای یک ایستگاه مترو در ابتدای خیابان بیمه دوم است که در مسیر خط چهار مترو قرار دارد و یک ایستگاه میان راهی است. این ایستگاه از یک طرف به ایستگاه متروی اکباتان، از یک طرف به ایستگاه متروی میدان آزادی و از یک طرف به ایستگاه خط متروی فرودگاه متصل می‌شود.

مراکز مهم محله کوی بیمه

جدا از وجود مراکز هواپیمایی و بیمه بسیار در کوی بیمه، این محله دارای یک مسجد، یک کتابخانه عمومی، یک بازار روز، دو بوستان، یک خانه سلامت و دو مجتمع ورزشی و یک ایستگاه مترو است. مسجد الله تنها مسجد محله کوی بیمه بوده و در بخش شمال غربی میدان سالاری، میدان مرکزی کوی بیمه، واقع شده است. کتابخانه عمومی بیمه یکی از کتابخانه های عمومی بزرگ است که در این محله قرار دارد و در خیابان دوم بیمه واقع شده است. بازار میوه و تره‌بار در کوی بیمه برای خرید اقلام مورد نیاز منزل دارای تنوع عالی است. شما می‌توانید البسه مورد نیاز خود را از پاساژ و مجتمع تجاری تندیس واقع در کوی بیمه خریداری کنید. مجتمع تجاری تندیس در خیابان سوم بیمه قرار گرفته است. رستوران‌ها و فست فودهای مختلفی نیز در نواحی اکباتان و بیمه واقع شده اند. اگرچه مغازه‌ها در کوی بیمه به تنهایی انواع و اقسام مایحتاج روزانه ساکنان این محله را فراهم می‌کنند، اما به لحاظ امکانات و خدمات مسلما اکباتان امتیاز بالاتری دارد. دسترسی به این امکانات و خدمات از جمله مجتمع، سینما مگامال و فروشگاه هایپر برای ساکنان کوی بیمه آسان است.

مراکز تفریحی

گلایل و مینا، بوستان‌های محله کوی بیمه هستند که با ارائه فضای سبز و وسایل بازی متعدد، مکان امن و مناسبی را برای بازی و تفریح کودکان فراهم کرده‌اند. بوستان زیبا و سرسبز گلایل که در خیابان عظیمی قرار دارد، در سال ۱۳۶۹ تأسیس شده است. مساحت این بوستان حدوداً ۹۹۷۳۰ متر مربع بوده و نکته جالب در مورد این بوستان تنوع گونه های گیاهی است که در آن دیده می شود. درخت‌هایی مانند چنار، بید، سرو نقره‌ای، نوپا، سرو شیرازی، ماگنولیا، برگ بو، یوگا، یاس زرد، اسپیرم، دم موشی، هفت رنگ، نسترن و چمن را می توان در این بوستان مشاهده کرد. بوستان مینا نیز در خیابان بیمه چهارم واقع شده است.

قیمت ملک

دسترسی بی‌دردسر کوی بیمه به شهرک اکباتان، موجب شده است بسیاری از اهالی این محله به راحتی بتوانند از امکانات این شهرک استفاده کنند. البته این به آن معنی نیست که کوی بیمه کمبود امکانات دارد. چنانچه قصد خرید آپارتمان در اکباتان را دارید اما بودجه‌ شما به این شهرک قد نمی‌دهد، خیلی دور نشوید و به اقامت در بیمه جدی‌تر فکر کنید. اگرچه در حال حاضر قیمت‌های خرید آپارتمان در اکباتان بیشتر از خرید بیمه است، اما ساخت‌ و‌ سازهای این محل و برنامه بلندمدتی که شهرداری برای بیمه چیده است، بعید نیست حتی این محدوده را از اکباتان هم در آینده گران‌تر کند. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در کوی بیمه اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 17 آذر 1398 ] [ 11:48 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


پیش بینی قیمت مسکن تا پاییز سال آینده
فعالان بازار مسکن می‌گویند، کاهش 70 درصدی میزان معاملات و ناتوانی مردم برای خریدخانه که منجر به عدم حضور آن‌ها در بازار مسکن شده است ، ارتباطی به قیمت بنزین ندارد.
پیش بینی قیمت مسکن
نشانه‌ها در بازار مسکن امسال از کاهش شدید توان خرید مردم حکایت دارد و پیش بینی قیمت مسکن در ماه‌های آینده بیان کننده وجود روند رکود غیر تورمی است. در این خصوص، نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک به تازگی اظهار داشته است که سرمایه‌گذاری در خرید و فروش مسکن دیگر سودده نیست.
به گزارش مجله دلتا حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به هدف سرمایه‌گذاری در بازار مسکن گفت: افرادی با این امید که مثلا در آذرماه ۹۸ خرید خود را از بازار مسکن انجام دهند و بهمن ۹۸ یا سال ۹۹ ملک خود را با سود بفروشند، وارد بازار معاملات می‌شوند؛ در حالی که این برنامه و هدف آن‌ها با رکود غیر تورمی موجود امکان پذیر نیست و عایدی را در بازار مسکن نصیب آن‌ها نخواهد کرد.وی ادامه داد :
انتظار می‌رود تا پایان تابستان ۹۹ رکود غیر تورمی بازار مسکن ادامه یابد؛ از این رو به خریداران مصرفی توصیه می‌‌شود خرید خود را در بازار مسکن انجام دهند.
عقبایی در خصوص تاثیرپذیری بازار معاملات از قیمت بنزین و پیش بینی قیمت مسکن گفت: افزایش قیمت بنزین تاثیری بر بازار مسکن ندارد. از ابتدای سال ۹۸ تاکنون قیمت مسکن ۳۰ تا ۴۰ درصد در نقاط مختلف کشور کاهش یافته است، تا پیش از افزایش قیمت بنزین نیز همواره قیمت مسکن نزولی بوده و میزان معاملات در هر ماه نسبت به ماه پیش از آن کاهش می‌یافت. این افت معاملات ناشی از کاهش توان خرید مردم است که بسیار پیش از افزایش قیمت بنزین اتفاق افتاده است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تصریح کرد: فارغ از هر گونه نگاه سیاسی،  قیمت مسکن سال گذشته و امسال به صورت نامتعارف، غیر منطقی و ناموزون بالا رفت و بر اساس آمار مرکز آمار ایران بیش از ۱۲۰ درصد افزایش یافت، اما باید به این نکته توجه شود که به رغم افزایش قیمت بنزین، قیمت مسکن فعلا افزایش نمی یابد و در واقع این ظرفیت در بازار مسکن وجود ندارد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 17 آذر 1398 ] [ 11:51 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چرا همین حالا بهترین زمان خرید خانه است؟
کارشناسان مسکن می‌گویند هر دو طرف عرضه و تقاضا در بازار به درک مشترک رسیده‌اند و مالکان نیز می‌دانند که ظرفیتی برای رشد قیمت وجود ندارد.
بهترین زمان برای خرید خانه

بعد از دوره کوتاه‌مدت رونق و طی دوره رکود بازار مسکن که معمولا ۱۰ تا ۱۵ فصل طول می‌کشد، بهترین زمان برای خرید خانه است. شواهد نشان می‌دهد که بازار مسکن وارد دوره پسارکود شده است به عبارت بهتر، خرید و فروش نسبت به عمق رکود افزایش یافته ولی میزان معاملات آنقدر بالا نیست که بتوان آن را رونق نامید.

به گزارش مجله دلتا در آبان‌ماه امسال ۴ هزار و ۱۰۰ مورد معامله مسکن در شهر تهران، امضا شده که نسبت به ماه پایانی تابستان که خرید و فروش به پایین‌ترین سطح خود رسیده بود، با ۴۶ درصد افزایش روبه‎رو بوده است. اکنون به نظر می‌رسد متقاضیانی که سطح فعلی قیمت‌ها را پذیرفته‌اند به تدریج وارد بازار شده‌اند.

بازار مسکن وارد دوره پسارکود شده است به عبارت بهتر، خرید و فروش نسبت به عمق رکود افزایش یافته ولی میزان معاملات آنقدر بالا نیست که بتوان آن را رونق نامید.

دو عامل محرک در بازار مسکن

رکود مسکن که از اوایل سال ۹۲ آغاز شد و ابتدای ۹۷ پایان یافت، طولانی‌ترین دوره رکود در چهار بازه زمانی ۱۳۶۸، ۱۳۸۶، ۱۳۹۲ و ۱۳۹۷ بوده است. در پسارکود کنونی، هر دو طرف عرضه و تقاضا در بازار مسکن به یک درک مشترک رسیده‌اند. از یک طرف مالکان می‌دانند که ظرفیتی برای رشد قیمت وجود ندارد. از طرف دیگر، خریداران می‌دانند که نمی‌توان بیش از این انتظار ریزش شدید قیمت را داشت. نمایه‌های دریافتی حاکی از آن است که قیمت مسکن به قیمت واقعی نزدیک شده و متقاضیان موثر که خانه را به قصد سکونت، خریداری می‌کنند با نزدیک شدن به ماه‌ های پایانی سال برای خرید آماده شده‌اند. البته با وجود افزایش قیمت آهن‌آلات و نرخ دستمزد که درپی افزایش اخیر قیمت بنزین اتفاق افتاده است، کارشناسان، تورم مجددی را برای بازار مسکن حداقل تا ماه‌ های آینده متصور نیستند و این دوره را بهترین زمان برای خرید خانه می‌دانند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 18 آذر 1398 ] [ 15:42 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


نکات خرید آپارتمان در رسالت
رسالت، محله‌ای در شمال شرق تهران با ترکیبی از بافت‌های مسکونی، تجاری و فرهنگی است که با برخورداری از امکانات متنوع بسیاری از متقاضیان مسکن را به سمت خود جذب کرده است.
خرید آپارتمان در رسالت

خیابان رسالت از خیابان دماوند شروع می‌شود و با عبور از روی بزرگراه امام علی، خیابان استاد حسن بنا (مجیدیه ) و بزرگراه صیاد شیرازی  به پل سیدخندان منتهی می‌شود. این خیابان با میدان رسالت در تقاطع است. اگر قصد خرید آپارتمان در رسالت دارید با ما همراه شوید.

به گزارش مجله دلتا یکی از شاخصه‌های متمایز محدوده رسالت واقع در منطقه ۴ شهرداری تهران، در دسترس بودن آن و وجود خیابان‌های مهمی مانند هنگام، طرقی، سمنگان، مدنی، فرجام غربی و … در آن است. میدان رسالت نیز که یکی از میادین اصلی و پر تردد پایتخت است در شمال شرق تهران و در همین محدوده واقع شده است.

دسترسی به رسالت

تعیین محدوده برای رسالت با کمی پیچیدگی همراه است. در این مطلب، رسالت را محدوده‌ای در نظر گرفته‌ایم که از شرق با بزرگراه شهید باقری، از غرب با بزرگراه صیاد شیرازی، از شمال با بزرگراه شهید زین‌الدین و از جنوب با خیابان شهید ثانی در مجاورت است. ضمن آنکه بزرگراه امام علی نیز از وسط این محدوده گذر می‌کند. بنابراین اگر با خودروی شخصی تردد می‌کنید برای رسیدن به این محدوده دشواری چندانی نخواهید داشت. در خصوص دسترسی به ایستگاه‌های مترو، این محدوده با ایستگاه‌های سبلان، گلبرگ، رسالت و جانبازان میزبان تردد شما خواهد بود. ایستگاه جانبازان در فاصله ۶۵۰ متری میدان رسالت قرار دارد. مسیرهای اتوبوسرانی میدان رسالت_چهارراه تهرانپارس، میدان رسالت_میدان قیام، میدان رسالت_وحیدیه، میدان رسالت_کوهک و پایانه علم و صنعت_پایانه بیهقی نیز شما را از این محدوده به دیگر نقاط شهر خواهند رساند. خطوط تاکسی‌رانی در اطراف ایستگاه‌های مترو و همچنین در خود میدان رسالت، حمل‌ و نقل این محدوده را پوشش می‌دهد.
 
آپارتمان رسالت
 

مکان های مهم

مسجد الرسول میدان رسالت از مساجد بزرگ و معتبر شرق تهران است. این مسجد بیش از یک مسجد محلی کارکرد دارد و در عین حال نقش فرهنگی و اجتماعی قابل توجهی در شرق تهران ایفا می‌کند. معماری این مسجد و شبستان آن از مساجد سبک اصفهان الهام گرفته شده است. این مسجد در ضلع شمال غربی میدان رسالت و در نزدیکی پایانه تاکسی رانی رسالت قرار دارد. دانشگاه علم و صنعت به عنوان مرکز فرهنگی شاخص در میدان رسالت و خیابان هنگام قرار گرفته است. ستاد مرکزی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در میدان رسالت مستقر است.

مکان های تفریحی

بوستان تمدن یکی از پارک های زیبای محدوده رسالت است که از شرق به بزرگراه امام علی و از جنوب به خیابون جانبازان غربی (گلبرگ) محدود می‌شود. در ضلع شمالی این پارک، سرای محله کرمان و در ضلع غربی آن باغ موزه مینیاتور قرار دارد. اگر علاقه‌مند به پیاده‌روی هستید پرسه‌زنی در این پارک را از دست ندهید. بوستان فدک در رسالت از بوستان‌های قدیمی پایتخت است که ساخت آن به سال ۴۵ بازمی‌گردد. بوستان‌های دنیای کودک، اسلام‌پناه، دنیای کودک، اقاقیا نیز از بوستان‌های دیگر رسالت هستند.

مراکز خرید

با سکونت در شرق تهران به ویژه در این محدوده مرکز خرید بسیاری را خواهید دید که نیاز شما را بر طرف خواهند کرد. مرکز تجاری دنیای نور، مجتمع تجاری شاپرک، بازار هفت حوض و مجتمع تجاری امیر مراکزی از این دست هستند که در کنار فروشگاه‌های محلی دیگر به ساکنان این محدوده کالا و خدمات ارائه می‌دهند.

قیمت ملک

محدوده رسالت از معدود مناطق تهران است که می‌تواند گزینه مطلوبی برای سلیقه‌های مختلف باشد و از این رو با ورود به این محدوده دست خالی بیرون نخواهید رفت؛ البته به شرط اینکه فکر هزینه خرید خانه در رسالت را از قبل کرده باشید. اگر بودجه شما از حد معمول اندکی کمتر است می‌توانید آپارتمان‌های چند سال ساخت را انتخاب کنید. ارزش هر متر مربع واحد مسکونی در نقاط مختلف این محدوده چندان تفاوتی با هم ندارد و بیشتر به سال ساخت آپارتمان و کیفیت مصالح ساختمانی استفاده شده بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در رسالت اینجا کلیک کنید.
 
برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 18 آذر 1398 ] [ 15:47 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


اعلام زمان عرضه و قیمت مک پرو ۲۰۱۹ توسط اپل
مك پرو 2019 و نمايشگر Pro Display XDR كه در WWDC ماه ژوئن معرفي شدند از 10 دسامبر قابل سفارش هستند.
مك پرو 2019

عرضه و فروش مك پرو ۲۰۱۹

مجله دلتا: شركت اپل در ايميلي به مشتريان خود اعلام كرد دو سخت افزار جديد، مك پرو ۲۰۱۹ و نمايشگر Pro Display XDR از روز ۱۰ دسامبر (۱۹ آذر) قابل سفارش خواهند بود. اين دو محصول در كنفرانس جهاني توسعه دهندگان اپل (WWDC) در ماه ژوئن معرفي شده بودند. پيش از اين خبرهاي منتشر شده مبني بر عرضه اين محصولات در پاييز امسال بود اما تاريخ دقيقي براي آن اعلام نشده بود. اوايل اين هفته، اپل به طور رسمي خبر عرضه اين محصول را اعلام كرد.

در ايميل ارسالي به مشتريان قيد شده است كه در تاريخ ۱۰ دسامبر مك پرو ۲۰۱۹ و هم چنين نمايشگر Pro Display XDR براي سفارش در دسترس هستند. مشتريان مي‌توانند اين محصول را به صورت سفارشي با ويژگي هاي مد نظر خود، درخواست كنند. به همين دليل مدت زمان آماده سازي و حمل و نقل آن متغير خواهد بود و زمان مشخصي براي تحويل سفارش ها اعلام نشده است.

مك پرو، رايانه مكينتاش قدرتمند و قابل حمل است كه در ميان كاربران حرفه اي و متخصص در بخش گرافيك، برنامه نويسي، طراحي و مهندسي كاربرد دارد. مك پرو در بالاترين قسمت هرم خانواده مك بوك قرار گرفته است.

قيمت مك پرو ۲۰۱۹

قيمت مك پرو ۲۰۱۹

نسخه اوليه مك پرو با قيمت بالايي، در حدود ۵۹۹۹ دلار با امكان انتخاب پيكربندي هاي مختلف، به فروش مي‌رسد. از قابليت هاي اين سخت افزار مي‌توان به رم ۳۲ گيگا بايتي، پردازنده (CPU) اينتل Xeon هشت هسته اي، گرافيك Radeon Pro 580X، حافظه SSD با ظرفيت ۲۵۶ گيگا بايت اشاره كرد.

نمايشگر Pro Display XDR 32 اينچي به قيمت ۴۹۹۹ دلار قابل سفارش است. البته خريداران بايد در نظر داشته باشند كه براي نگه داشتن صفحه نمايش به پايه اي ۹۹۹ دلاري نياز خواهند داشت.

شركت اپل در معرفي مك پرو جديد فقط به بيان ويژگي هاي نسخه اوليه اشاره و از بيان توانايي هاي نسخه هاي سفارشي خودداري كرده است. شايان ذكر است محصولات نام برده فعلا فقط در آمريكا عرضه مي‌شوند و به زودي در ساير كشورها نيز به بازار خواهد آمد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 19 آذر 1398 ] [ 13:17 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


مالکان خانه های خالی بخوانند
وزارت راه و شهرسازی، ابزار مالیات بر خانه‌ های‌ خالی با راه‌اندازی سامانه املاک و اسکان را به‌عنوان یکی از راهکارهای دولت برای ساماندهی بازار اجاره در نظر گرفته است.
مالیات خانه

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی، اخذ مالیات خانه های‌ خالی، تکمیل واحدهای مسکونی مهر، تولید و عرضه واحد های مسکونی طرح ملی مسکن و راه اندازی نظام اجاره داری حرفه ای را راهکار دولت برای ساماندهی بازار اجاره عنوان کرد.

به گزارش مجله دلتا محمود محمودزاده، با اعلام برنامه‌ های پیش روی وزارت راه و شهرسازی افزود: عرضه واحدهای مسکونی مهر تا پایان امسال و تحویل آن به متقاضیان، می‌تواند نقش موثری در عرضه مسکن و در نهایت ساماندهی بخشی از بازار اجاره بها داشته باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: با تکمیل واحدهای مسکونی مهر باقیمانده، بخشی از مستاجران که امروز اجاره نشین هستند به خانه های خود منتقل می شوند.

مالکان خانه های خالی را پر کنند

معاون مسکن و ساختمان با اعلام اینکه سامانه املاک و اسکان به منظور اخذ مالیات از خانه‌های خالی در حال راه‌اندازی است، از تحویل این سامانه تا پایان امسال خبر داد و افزود: در سال آینده سامانه برای استفاده در اختیار سازمان امور مالیاتی کشور قرار خواهد گرفت.

محمودزاده ادامه داد: با راه اندازی سامانه املاک و اسکان و در نظر گرفتن مالیات خانه های خالی، شاهد تاثیر ویژه در بخش مسکن خواهیم بود. زیرا بیش از دو میلیون و ۶۰۰ واحد مسکونی خالی در کشور می‌تواند وارد چرخه عرضه بازار مسکن شود که خود به خود با عرضه بیشتر، شاهد رونق بازار اجاره بها خواهیم بود.

وی ادامه داد: در خصوص راه اندازی نظام اجاره‌داری حرفه‌ای، تفاهمی با بانک انجام شده و قرار است که رویکرد ویژه‌ای برای اخذ ودیعه اجاره بها در نظر گرفته شود.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 19 آذر 1398 ] [ 12:52 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در کوی فراز چقدر آب می‌خورد؟
کوی فراز یکی از محله‌های واقع در شمال غربی تهران است که به‌عنوان لاکچری‌ترین محله سعادت آباد شناخته می‌شود.
خرید آپارتمان در کوی فراز

محله کوی فراز از جنوب به بزرگراه یادگار امام، از شمال به خیابان ارغوان و بلوار ذبیحی، از غرب به بلوار جوریکی و از شرق به خیابان شهدای شرکت برق محدود است. نخستین ورودی به این منطقه خیابان لادن از شرق و غرب است که شهرک بوعلی نیز در انتهای لادن غربی قرار دارد. پیش از خرید آپارتمان در کوی فراز با این مطلب همراه باشید.

به گزارش مجله دلتا ساخت واحدهای مسکونی جدید و همچنین وجود خانه‌های نوساز بسیار در این محله، سبب بالا رفتن نرخ زمین و آپارتمان در محله کوی فراز شده است. این محله که در شمال محله سعادت‌آباد قرار دارد از گران قیمت‌ترین محله‌های منطقه ۲ تهران است.

دسترسی به کوی فراز

همان طور که در ابتدا گفته شد، محله کوی فراز از جنوب به بزرگراه یادگار امام می رسد، خیابان ارغوان و بلوار ذبیحی محدوده شمالی، بلوار جوریکی محدوده غربی و خیابان شهدای شرکت برق محدوده شرقی کوی فراز را مشخص می کنند. قرار گرفتن کوی فراز در شمالی‌ترین نقطه تهران باعث شده تا این محله از مناطق مرکزی و جنوبی تهران فاصله زیادی داشته باشد. البته وجود بزرگراه یادگار امام به سهولت رفت و آمد این منطقه کمک زیادی کرده است. از خیابان‌های مهم کوی فراز می‌توان به خیابان ذبیحی، خیابان شهدای شرکت برق، خیابان فراز ، خیابان ارغوان و… اشاره کرد که تردد شما را با خودروی شخصی آسان می‌کند. خط ۷ مترو تهران که در دست احداث است نیز در نزدیکی کوی فراز ایستگاه دارد، تا آن زمان شما می‌توانید از ایستگاه متروی میدان صنعت برای رسیدن به سعادت آباد و به این محله استفاده کنید. خطوط اتوبوسرانی هم برای خدمت رسانی در سعادت آباد وجود دارند.
 
کوی فراز

مکان های عمومی مهم کوی فراز

بیمارستان مدرس، پارک های پرواز و سعادت آباد از فضاهای شاخص این محله هستند. از طرف دیگر رستوران ها و کافی شاپ های زیادی در این محله برای آسایش ساکنان وجود دارد که همین موضوع باعث شده تا شب نشینی های کافه ای در این محله بیشتر به چشم بخورد. ارتفاعات البرز و بام تهران در جوار کوی فراز از مناظر زیبا و دیدنی این محله است که نه فقط برای ساکنان کوی فراز بلکه برای شهروندان تهرانی اوقات خوشی را فراهم کرده است.

قیمت ملک

کوی فراز به‌عنوان یکی از محله های لاکچری شمال تهران، دارای ساختمان‌هایی شیک و مدرن و البته گران‌قیمت است. به طور کلی به دلایلی مثل موقعیت جغرافیایی کوی فراز، گرایش مردم و سونامی ساخت و ساز ها در این محله، میانگین قیمتی خانه‌ها و آپارتمان‌ها در کوی فراز، از میانگین قیمتی تهران بالاتر است. در این میان موارد خاص هم می توانید بیابید که بسیار لوکس ساخته شده اند و قیمتی نجومی دارند. ارزش هر متر مربع آپارتمان در محله کوی از ۲۴ میلیون تومان آغاز و به ۳۵ میلیون تومان می‌رسد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در کوی فراز اینجا کلیک کنید.
 
برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 19 آذر 1398 ] [ 13:05 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


معرفی اولین تلویزیون هوشمند از نوکیا
اولین تلویزیون هوشمند از برند نوکیا با قیمتی ارزان معرفی شد.
تلویزیون هوشمند نوکیا

نخستین تلویزیون هوشمند نوکیا

به گزارش مجله دلتا؛ برند نوکیا، تاکنون به عنوان غول دنیای موبایل سازی جهان شناخته می‌شد. اما به تازگی خبرهایی از سوی این شرکت منتشر شده و به نظر می‌رسد عوامل کمپانی نوکیا پا را از این فراتر گذاشته اند و قصد توسعه در سایر شاخه های فناوری را دارند. این ابر قدرت، طی روزهای گذشته محصولات جدیدی را معرفی کرده که تاییدی بر این ادعا است. جالب است بدانید نوکیا از اولین تلویزیون هوشمند خود رونمایی کرد.

این محصول توسط شرکت نوکیا تولید نشده است. بلکه یک کمپانی هندی به نام فلیپ کارت (Flipkart) با دریافت مجوز رسمی از نوکیا تلویزیون هوشمند را تولید می‌کند. فلیپ کارت با داشتن لایسنس نوکیا و همکاری یک شرکت فنلاندی این تلویزیون را با نام نوکیا وارد بازار خواهد کرد.

قائم مقام ارشد فلیپ کارت، ویپول مهروترا، مدعی شده است که همکاران او با داشتن اطلاعات کافی از نیاز مصرف کننده و تسلط بر تقاضای کاربران، می‌توانند تلویزیون هوشمند نوکیا را با قیمت ارزان تولید کنند. نخستین تلویزیون هوشمند با قیمت ۴۱۹۹۹ روپیه، برابر با ۵۸۹ دلار، از تاریخ ۱۰ دسامبر در هند به فروش خواهد رسید.

ویژگی تلویزیون هوشمند اندروید

ویژگی های تلویزیون هوشمند نوکیا

این محصول صفحه نمایش ۵۵ اینچی، با نسبت ۱۶ به ۹ و کیفیت (رزولوشن) ۴K دارد. دارای پنل LED با دیمرهای هوشمند است که به صورت خودکار، روشنایی نمایشگر را با توجه به نور پس زمینه تنظیم می‌کند. شامل دو عدد بلندگو از JBL و Harman با توان ۲۴ وات، دو پورت USB، سه درگاه HDMI، حافظه رم ۲.۲۵ گیگا بایت، پردازنده ۴ هسته ای و حافظه داخلی ۱۶ گیگابایت است. تلویزیون نوکیا فناوری Dolby Vision و HDR10 را پشتیبانی می‌کند و با نرخ به روز رسانی ۶۰ هرتز مجهز شده است.

به احتمال زیاد این تلویزیون یک اندروید تی وی خواهد بود. یعنی از سیستم عامل اندروید ۹ و کروم کست پشتیبانی خواهد کرد. همچنین برای دانلود اپلیکیشن های مورد نیاز، به گوگل پلی دسترسی خواهد داشت.

کاربران نسبت به این اتفاق زیاد خوش بین نیستند و پیش بینی ‌می‌کنند این پروژه با شکست روبرو شود. گرچه زمان ورود اندروید به بازار نیز اکثر افراد نظر مثبتی نداشتند. اما شاهد هستیم که اندروید بسیار پر قدرت به کار خود ادامه داد. نوکیا با پیشروی در بخش های مختلف تکنولوژی و تولید محصولات جدید، می‌تواند رقیب سرسختی برای سایر برندها محسوب شود. شما چه فکر می‌کنید؟

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 19 آذر 1398 ] [ 13:10 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


پس از چند سال می‌توانید صاحبخانه شوید؟
براساس برنامه ششم توسعه، مدت زمان خانه‌دار شدن خانوارهای ایرانی در سال ۹۷ باید به ۹ سال می‌رسیده است.
خرید مسکن

شاخص دسترسی به مسکن، مدت زمان انتظار برای خانه‌دار شدن با تخصیص ۱۰۰ درصد درآمد افراد برای خرید مسکن است که در یک سال گذشته با جهش قیمت‌ها، افت پیدا کرده است.

به گزارش مجله دلتا سال گذشته در حالی شاخص خرید مسکن تحت تاثیر قیمت‌ها به ۱۱ سال رسید که قرار بود بر اساس برنامه ششم توسعه این عدد از ۱۰ سال به ۹ سال برسد. این موضوع متاثر از چند متغیر است که بازار ملکی را تحت الشعاع خود قرار داده‌ است.

دامنه نوسان قیمت مسکن یا متوسط سالانه نوسان های قیمت مسکن یکی از این متغیرها است. دامنه نوسان یا نرخ تورم سالانه مسکن در سال ۹۷ براساس برنامه ششم توسعه حداکثر به میزان ۱۵ درصد تعریف شده با این حال در سال ۹۷ این میزان معادل ۳/ ۳۲ درصد بوده است.
متغیر دیگری که از اوضاع نامساعد بازار مسکن خبر می‌دهد سهم نظام بانکی در تامین مالی مسکن است. براساس پیش‌بینی‌ها در حالی که در سال ۹۷ باید ۳۸ درصد از هزینه خرید مسکن خانوارها از طریق تسهیلات بانکی تامین می‌شده است، این تسهیلات فقط ۷/ ۱۸ درصد هزینه خرید مسکن را پوشش است.

شاخص سوم را می‌توان به سیاست‌گذاری برای نوسازی بافت فرسوده مرتبط دانست. بر اساس برنامه ششم توسعه ۱۸ درصد از میزان کل ساخت و سازها در کشور در سال ۹۷ باید به نوسازی بافت‌ های فرسوده اختصاص پیدا می‌کرده است که این میزان در سال گذشته معادل ۱۲ درصد تحقق یافت و عملا با شکست مواجه شد. از دلایل اصلی محقق نشدن این تکلیف عدم تامین کمک سود سهم دولت و اعتبارات تخفیف‌ های اعمال شده توسط شهرداری‌ ها عنوان شده است.

افزایش سهم مسکن در سبد هزینه خانوار شهری، قابلیت دسترسی به تامین مسکن را از ۸ سال در سال ۸۴ به ۱۱ سال در سال ۹۷ افزایش داده است. این در حالی است که شاخص دسترسی به مسکن برای گروه‌ های کم‌ درآمد یعنی دهک‌های اول تا چهارم بین ۱۹ تا ۳۶ سال است و این موضوع نشان‌دهنده وخامت اوضاع برای این گروه از متقاضیان مسکن است. به عبارتی خانوارهای کم‌درآمد و به ویژه دهک‌های ۱ و۲ به این زودی‌ها قادر به تامین مسکن مناسب نخواهند بود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 11:43 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


توقف واتس اپ در گوشی میلیون ها کاربر
واتساپ فقط تا پایان سال 2019 میلادی قابل دسترس خواهد بود.
توقف واتس اپ

توقف واتس اپ

واتس اپ یک برنامه پیام رسان فوری و پر طرفدار در نقاط مختلف جهان است. این نرم افزار برای گوشی های هوشمند با سیستم عامل های گوناگون تولید شده است. این نرم افزار تا بهمن ۱۳۹۲ حدود ۴۳۰ میلیون کاربر داشته است که روزانه بیش از ۵۴ میلیارد پیام مخابره می‌کردند. تعداد کاربران این نرم افزار تا بهمن ۱۳۹۴ تا یک میلیارد نفر صعود کرد. فیس بوک، دارنده امتیاز واتس اپ، اعلام کرده است به پشتیبانی بسیاری از گوشی های هوشمند خاتمه خواهد داد. این شرکت تاریخ توقف واتس اپ را از ۳۱ دسامبر برای سیستم عامل های اندروید و آی او اس، هم چنین ۱ فوریه ۲۰۲۰ میلادی را برای گوشی های ویندوز فون به طور رسمی اعلام کرده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از فرارو، لیست گوشی هایی که واتس اپ از آن ها پشتیبانی نخواهد کرد در سایت واتس اپ اعلام شده است. این اقدام برای حفظ امنیت بیش تر کاربران صورت می‌گیرد و امری ضروری است.

از روز اول فوریه سال ۲۰۲۰ میلادی فقط ویندوز فون هایی که نسخه ۸.۱ و بالاتر را دارند می‌توانند از اپلیکیشن واتس اپ استفاده کنند. برای دسترسی به این نرم افزار کاربران ویندوز فون باید گوشی های هوشمند خود را آپدیت کنند. اما مدل های قدیمی که نسخه های ویندوز فون بالا را پشتیبانی نمی‌کنند در استفاده از واتس اپ دچار مشکل خواهند شد.

در مورد گوشی های آیفون نیز واتس اپ عملکرد خود را در سیستم عامل iOS برای نسخه ۸ و پیش از آن متوقف می‌کند. گوشی های آیفون ۶ و جدیدتر، همچنان به واتس اپ دسترسی خواهند داشت.

افرادی که نسخه اندروید گوشی های هوشمند آن ها قدیمی تر از اندروید ۲.۳.۳ و یا اندروید جینجربرد است، باید دستگاه خود را آپدیت کنند تا واتس اپ از دسترس آن ها خارج نشود. گوشی های هواوی، سونی و گوگل در لیست حذفیاتِ واتس آپ قرار ندارد. باید در نظر داشته باشید که گوشی های قدیمی با نسخه های به روزِ اندروید سازگاری ندارند و قابلیت آپدیت شدن به این نسخه در آن ها امکان پذیر نیست.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 11:49 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در شریعتی
خیابان شریعتی در منطقه 3 از خیابان‌های سرزنده و پررونق تهران و از محدوده‌های پرطرفدار برای سکونت است.
خرید-آپارتمان-در-شریعتی

خیابان شریعتی از خیابان‌های مهم و طولانی تهران است که به نام دکتر علی شریعتی نویسنده و پژوهشگر معاصر نامگذاری شده است. برای بررسی جزیی قیمت خرید آپارتمان در شریعتی در این مطلب محدوده شریعتی را در فاصله بین بزرگراه‌های همت از جنوب و صدر از شمال در نظر گرفته ایم.

به گزارش مجله دلتا میزان مطلوب دسترسی پذیری محدوده شریعتی به مراکز تجاری، تفریحی و درمانی یکی از عمده دلایلی است که موجب شده خیابان شریعتی کانون آپارتمان‌های مسکونی و تجاری باشد.

خیابان شریعتی در گذشته

خیابان شریعتی قدیمی‌ترین جاده ارتباطی تهران به شمیران و قصران به شمار می‌آید و امتداد آن در زمان قاجار، دارالخلافه را به شمیران در شمال تهران وصل می‌کرده است. ابتدای جنوبی این خیابان که در گذشته (تا اواخر قاجار) دروازه شمیران بوده، پیچ شمیران کنونی است که در خیابان انقلاب قرار داشته و تا میدان قدس امتداد دارد.

دسترسی به خیابان شریعتی

خیابان شریعتی به دلیل بافت مسکونی، تجاری و تفریحی خاص خود، یکی از خوش‌مسیرترین نوع دسترسی‌ها را دارا است. ایستگاه‌های متروی قلهک، شریعتی و صدر واقع در خط یک تهران است که ورود به این خیابان را برای شما آسان می‌کند. به‌علاوه ایستگاه‌های تاکسی مستقر در اطراف مترو رفت و آمد به محله‌های اطراف شریعتی را امکان‌پذیر می‌سازند. تقاطع شریعتی با خیابان‌های مهمی مانند ظفر، کلاهدوز، قبا ، یخچال و همچنین بلوار میرداماد خیال شما را از بابت تردد با خودروی شخصی نیز راحت خواهد کرد.

مکان‌ های مهم خیابان شریعتی

از امتیازات مهمی که این محدوده دارد دسترسی مناسب آن به مراکز درمانی و فرهنگی است. ضمن آنکه اگر این مسیر را به عنوان پیاده‌راه خود انتخاب کرده باشید از کافه و رستوران هم جا نخواهید ماند. بیمارستان کودکان مفید و همچنین بیمارستان‌های ایرانمهر و کیان به همراه ساختمان پزشکان متعددی مانند بزرگمهر در این محدوده قرار دارند و خدمات پزشکی مناسبی را به بیماران ارائه می‌دهند. دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی واقع در خیابان خاقانی نیز از مکان‌های فرهنگی محدوده شریعتی محسوب می‌شود. از مراکز ورزشی محدوده شریعتی، کانون چندمنظوره فرهنگی و ورزشی شهید مفتح است که از لحاظ دسترسی در خیابان شریعتی و پایین‌تر از حسینیه ارشاد قرار دارد.

خرید آپارتمان در شریعتی

مراکز خرید شریعتی

خیابان شریعتی یکی از خیابان‌های سرزنده و پرتردد تهران است که از قدم زدن در آن خسته نخواهید شد. دلیل آن هم مغازه‌ها و فروشگاه‌های متنوع مستقر در این خیابان است. از مراکز خرید این محدوده می‌توان به مجتمع اداری و تجاری نگین ظفر اشاره کرد که گردشگران و شهروندان تهران می توانند خرید لذت بخشی را در آن تجربه کنند. مرکز خرید قلهک نیز با ۷۰ واحد تجاری در ۲ طبقه و ۶۰ واحد اداری در ۸ طبقه پذیرای  ساکنان این محدوده و شهروندان دیگر است. برج اداری، تجاری، تفریحی باران پایین تر از حسینه ارشاد نیز از دیگر مراکزی است که می‌توانید اوقات فراغت خود را در آن سپری کنید.

مراکز تفریحی شریعتی

پردیس سینمایی قلهک واقع در خیابان شریعتی و خیابان یخچال در فضایی نزدیک به چهار هزار متر مربع دارای سالن‌های ورزشی، رستوران و فست فود، کتابخانه و … میزبان مراجعه‌کنندگان است و شما می‌توانید اوقات خوشی را در آن سپری کنید. پارک پایداری در خیابان قبا که در سال ۸۶ تاسیس شده با کافه گالری، کتابخانه و محیط سرسبز خود، فضایی مفرح را برای شهروندان فراهم می‌کند. از دیگر مراکز تفریحی و سرگرمی نزدیک به این محدوده به بولینگ عبدو یا مجموعه فرهنگی ورزشی شهید چمران خیابان شریعتی بالاتر از پل صدر می‌توان اشاره کرد. به طور کلی با سکونت در خیابان شریعتی برای استفاده از امکانات، لازم نیست مسیر طولانی را طی کنید.

قیمت ملک

برخورداری از امکانات رفاهی مطلوب، موقعیت و همچنین دسترسی این محدوده به شریان‌های اصلی شهر تهران باعث شده است تا قیمت ملک در خیابان شریعتی قابل توجه باشد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در شریعتی اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 11:55 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


کمبود آپارتمان نوساز برای فروش
پرس و جو از مشاوران املاک در نقاط مختلف تهران حاکی است که تعداد آپارتمان های نوساز در بازار خرید و فروش کاهش یافته و این موضوع باعث شده قیمت واحدهای مسکونی موجود در بازار افزایش یابد.
آپارتمان نوساز

بررسی آگهی های عرضه شده به دفتر مشاوران املاک در چند روز گذشته گویای این واقعیت است که بازار خرید و فروش مسکن با کمبود واحد های مسکونی نوساز مواجه شده است، به طوری که ارزیابی جداگانه هر منطقه‌ از پایتخت نیز نشان می‌دهد تعداد آپارتمان نوساز و کلید نخورده‌ای که سازندگان به بازار عرضه کرده‌اند، در چند هفته گذشته انگشت‌شمار بوده است.

به گزارش مجله دلتا کاهش عرضه آپارتمان نوساز در کنار ثابت‌ماندن تقاضا در تهران موجب شده است تا همین تعداد محدود واحد های مسکونی نوساز در بازار معاملات، با قیمت نسبتا بالاتری به مشتریان ارائه شود و متقاضیان را از انجام دادن معامله منصرف کند. در واقع سازندگان و مالکان این نوع واحد ها چندان نرمشی در تعدیل قیمت‌ ها نسبت به مالکان سایر گروه‌ های سنی آپارتمان‌ ها نشان نداده‌اند.

چه کسانی آپارتمان نوساز می‌خرند؟

مشاوران املاک معتقدند که با توجه به شرایط فعلی بازار مسکن و سطح بالای قیمت‌ ها، عمده خریداران واحد های نوساز از دسته متقاضیانی هستند که به قصد سرمایه‌گذاری‌، این واحد ها را خریداری می کنند و با انتظار تورمی تا پایان دوره چند فصلی رکود حاضر به فروش آن‌ها نیستند. عمده خریداران مصرفی و متقاضیان خانه‌ اولی نیز هم‌اکنون شرایط حضور در بازار خرید ملک را ندارند و منتظر ریزش بیشتر قیمت‌ ها هستند.

به نظر می‌رسد بخش عمده سازندگانی که تعداد محدود آپارتمان‌ های نوساز خود را تکمیل و برای فروش در بازار عرضه کرده‌اند، قصد دارند از طریق فروش ملک، بخشی از بودجه آغاز پروژه‌ های ساختمانی جدید خود را تامین کنند.

بررسی جدول زیر به خوبی نشان می‌دهد به غیر از واحد های نوساز، بخش عمده آگهی‌های ارائه شده نسبت به ماه گذشته اندکی تعدیل قیمت از سوی مالکان را تجربه کرده‌اند. برای اطلاع دقیق از قیمت آپارتمان‌ های نوساز در شهر تهران و سایر شهرستان‌ ها می‌توانید از گروه مشاوران املاک دلتا کمک بگیرید.

 

آپارتمان های نوساز

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 11:59 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


رونمایی گوگل از پلتفرم واقعیت افزوده ARCore (+ویدئو)
پلتفرم واقعیت افزوده، نمایی زنده به اشکال غیر فیزیکی و مجازی می‌بخشد و اجسام را در تصاویرِ دنیای واقعی شبیه سازی می‌کند.
واقعیت افزوده ARCore

واقعیت افزوده ARCore

شرکت گوگل، کیت توسعه نرم افزار (SDK)، را با نام ARCore در مارس ۲۰۱۸ رونمایی و در اکتبر ۲۰۱۹ نسخه پایدار آن را عرضه کرد. این کیت امکان استفاده از فناوری واقعیت افزوده در گوشی های هوشمند را به کاربران سیستم عامل اندروید می‌دهد. از آن زمان تاکنون متخصصان شرکت گوگل برای ارائه خدمات بهتر به کاربرانی با گوشی های مختلف، مشغول بهینه سازی ARCore هستند.

به گزارش مجله دلتا، با استفاده از رابط های برنامه نویسی کاربردی (API) می‌توان با دوربین ساده موبایل نقشه های عمق دار ایجاد کرد. این توسعه نرم افزار به زودی در دسترس همگان قرار خواهد گرفت.

واقعیت افزوده ARCore

 با استفاده از این تکنولوژی می‌توان اشیا یا اشکال مجازی را که فرمی سه بعدی دارند پشت اجسام واقعی قرار داد و جلوه ای باور پذیرتر به آن بخشید. برای مثال اگر یک گربه روی میز ببینید که با تغییر زاویه دوربین جای آن تغییر نمی‌یابد، کاملا مصنوعی خواهد بود. اما با پیشروی در این زمینه، ARCore  این امکان را به شما می‌دهد که به گونه ای گربه را پشت میز قرار دهید که با تغییر زاویه دید، گربه را به طوری واقعی تر در پشت آن ببینید.

این قابلیت باعث می‌شود مرزهای بین اجسام مجازی و واقعی کم رنگ شود. تاکید بر توانمندی کیت ARCore به این دلیل است که بدون نیاز به سخت افزارهای پیشرفته و فقط با یک گوشی هوشمند می‌توان از تکنولوژی واقعیت افزوده بهره برد.

الگوریتم به کار رفته در این فناوری بسیار پیچیده است. با توجه به حرکت دوربین و تخمین فاصله اجسام دور و نزدیک، به فضا عمق می‌بخشد و اشکال مجازی را در فاصله مناسب قرار می‌دهد.

پشتیبانی از پلتفرم واقعیت افزوده و امکان استفاده از ARCore در تمام گوشی های اندرویدی که در چند سال گذشته رونمایی شده اند، وجود دارد. در این میان گوشی هایی که به دوربین مدت پرواز (ToF) مجهز هستند سازگاری بیش تری با این کیت خواهند داشت. ToF نوعی دوربین است که با استفاده از پالس نوری و محاسبه سرعت نور، فاصله اشیا را تا دوربین تخمین می‌زند.

ویدیو زیر در درک این موضوع به شما کمک خواهد کرد.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله مد و زیبایی دلتا دیدن نمایید

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 12:03 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


معرفی ایکس باکس اسکارلت در دو نسخه لاک هارت و آناکوندا
کنسول های جدید پروژه اسکارلت مایکروسافت با نام های لاک هارت و آناکوندا در تعطیلات سال 2020 میلادی ریلیز خواهند شد.
ایکس باکس اسکارلت

ایکس باکس اسکارلت

در حالی که به نظر می‌رسید پروژه بعدی مایکروسافت، رونمایی از نسلِ جدید کنسول ایکس باکس (XBox) با نام “پروژه اسکارلت” باشد، خبر ساخت کنسول های “لاک هارت” و “آناکوندا” منتشر شد. گفته می‌شود مایکروسافت قصد دارد در تعطیلات سال ۲۰۲۰ میلادی دو نسخه از ایکس باکس جدید را با قیمتی ارزان و مقرون به صرفه ارائه کند.

به گزارش مجله دلتا، مایکروسافت این دو کنسول را به عنوان جایگزینی برای نسل هشتم کنسول های بازی در نظر گرفته است. این نسل در نسخه های ضعیف تر از نسل های قدیمی و بدون دیسک همراه با رونمایی از پروژه اسکارلت عرضه می‌شوند.

آن طور که از خبرگزاری های مختلف نقل می‌شود، قرار است لاک هارت در ابعادی کوچک تر از نسل پیشین، بدون دیسک درایو و با قابلیت بازی به صورت استریم و دیجیتال، تولید شود. به این صورت بازی های آفلاین و دیسکی از دور خارج خواهند شد. به نظر می‌رسد لاک هارت به عنوان جایگزین ایکس باکس وان اس در نسل هشتم خواهد بود. کنسول آناکوندا به عنوان جهشی بزرگ در کنسول های تولیدی مایکروسافت محسوب می‌شود. این نسخه نقش ایکس باکس وان ایکس را در نسل نهم بر عهده خواهد داشت. انتظار می‌رود لاک هارت و آناکوندا از سخت افزارهایی مشابه استفاده و بازی هایی با رزولوشن ۱۴۴۰p را پشتیبانی کنند.

تا این لحظه مایکروسافت به طور رسمی قیمتی برای لاک هارت و آناکوندا اعلام نکرده است، اما شایعاتی وجود دارد مبنی بر این که قرار است این دو دستگاه ۱۰۰ دلار ارزان تر از نسخه های پیشین به فروش برسند. برای اطلاع از قیمت، تاریخ عرضه و سایر ویژگی های نسل جدید کنسول ها، همچنان باید در انتظار بود. با انتشار این خبر باید منتظر ماند تا رقیب اصلی مایکروسافت، سونی، نیز نسخه جدید پلی استیشن ۵ را معرفی کند.

نظر شما در مورد کنسول جدید از جمله ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری آن چیست؟ منتظر خواندن نظرات شما هستیم.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 12:07 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


پیش شرط های عرضه اینترنت ۵G
به نظر می‌رسد با دستیابی به پیش شرط های اعلام شده، نسل پنجم شبکه 5G در ایران ارائه شود.
اینترنت 5G

اینترنت ۵G

اینترنت ۵G به نسل پنجم شبکه تلفن همراه می‌گویند که به اشتباه آن را نسل پنجم اینترنت می‌نامند. این تکنولوژی جدیدترین نسل سیستم ارتباطات سیار است. شبکه ۵G داده ها را به صورت بی سیم انتقال می‌دهد. تا پیش از این، اینترنت ۴G ارائه شده بود. در نسل پنجم، سرعت انتقال داده افزایش یافته است و تا حدود ۲۰ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد. با توجه به نیاز روز افزون عده زیادی از کاربران به پهنای باند، استفاده از فناوری ۵G ضروری خواهد بود.

به گزارش مجله دلتا به نقل از mci، در نسل پنجم شبکه تلفن همراه، انتقال داده توسط امواج رادیویی با طول موج های کوتاه که به امواج میلی متری یا مایکروویو معروف هستند، صورت می‌گیرد. به این صورت اطلاعات بیش تری در بازه زمانی کم تر انتقال پیدا می‌کند.

از دیگر مزیت های ۵G مصرف کم تر انرژی است. در نتیجه علاوه بر اینکه گوشی همراه داغ نمی‌شود، طول عمر باتری افزایش می‌یابد. ظرفیت انتقال بیش تر و پایداری بالاتر نیز از برتری های شبکه ۵G نسبت به ۴G است. با تکنولوژی ۵G بستر مناسبی برای استفاده از اینترنت اشیا فراهم خواهد شد.

مرتضی طاهری بخش، معاون فنی و توسعه شبکه شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) در نشستی تخصصی اعلام کرد: پیش بینی می‌شود ارائه آزمایشیِ شبکه تلفن همراه ۵G تا سال ۲۰۲۰ یا ۲۰۲۱ صورت پذیرد و طی ۴ تا ۵ سال فراگیر شود. از شرط های لازم برای استفاده از این تکنولوژی که بدون آن ارائه شبکه ۵G محقق نخواهد شد، این است که باید طبق موارد بیان شده در کنفرانس جهانی ارتباطات رادیویی ۲۰۱۹ (WRC-19)، همه رگولاتوری ها طیف پیوسته ۸۰ تا ۱۰۰ مگا هرتز را در باند ۳.۵ مگا هرتز و حداقل باند ۱ گیگا هرتز را برای باند های موج میلی متری در شبکه تلفن همراه ۵G عرضه کنند. در بحث زیر ساخت ها، به دلیل پایداری نسل پنجم در حدود ۱۰۰ درصد، امکان عرضه سرویس های پر ریسک روی شبکه وجود دارد، بنابراین باید توجه ویژه ای به زیرساخت ها داشت.

سرعت اینترنت ۵G در حدود ۱۰ برابر بیش تر از نسل چهارم (LTE) خواهد بود. به طور متوسط هر ثانیه ۱۰۰ مگا بایت و در شرایط ایده آل تا ۲۰ گیگا بایت بر ثانیه امکان دانلود وجود خواهد داشت. در آخر باید اشاره کرد که احتمال دارد فناوری ۵G به دلیل داشتن هزینه های بیش تر برای تامین آن، با قیمت بالاتری نسبت به نسل قبلی برای مصرف کنندگان عرضه شود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 21 آذر 1398 ] [ 12:14 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خانه های لوکس تهران چقدر اجاره می‌روند؟
بازار عجیب و غریب اجاره خانه لوکس در مناطق شمالی تهران به گونه‌ای سودآور است که مالکان این نوع خانه‌ها ترجیح می‌دهند در بازار اجاره باقی بمانند.
خانه لوکس
از چند ماه گذشته که بازار خرید و فروش مسکن وارد دوره رکود فصلی شده، بازار اجاره تحرکات نسبی را تجربه کرده است؛ به طوری که از ابتدای امسال قیمت اجاره بین ۲۰ تا ۵۰ درصد افزایش یافته و در این میان بازار اجاره خانه های لوکس در تهران روند عجیبی پیدا کرده است.

 

به گزارش مجله دلتا بازار املاک اجاره‌ای در شمال شهر تهران موجب شده تا مالکان ترجیح بدهند کماکان در این بازار حضور داشته باشند؛ موضوعی که از تمایل مستاجران به خانه‌های اجاره‌ای و وارد کردن سرمایه خود در جایی غیر از ملک خبر می‌دهد. زعفرانیه، شهرک غرب و کامرانیه میزبان اجاره نشین‎ های خانه لوکس در تهران است و گزارش‌ ها می‌گوید که تعداد خانه‌ های این مناطق که پول ودیعه آن‌ ها به بیش از یک میلیارد تومان می‌رسد، بسیار است؛ خانه‌ هایی که برای اجاره‌ ماهانه آن‌ها تا ۷۰ میلیون تومان باید پرداخت شود.

بررسی جسته و گریخته آگهی‌ها نشان می‌دهد که ودیعه یک خانه‌ ۴۵۰ متری در زعفرانیه، ۳ میلیارد و پانصد میلیون تومان و اجاره ماهانه آن ۲۰ میلیون تومان است. خانه‌ای که صرف‌نظر از جزییات، قطعا دارای مشاعات مجلل است. در آگهی دیگری یک ویلای سه طبقه با استخر و امکانات کامل در شهرک غرب با ودیعه ۲۰ میلیارد تومان و اجاره ماهانه ۵۰ میلیون تومان متقاضیان زیادی داشته و ظرف یک هفته اجاره رفته است. در الهیه نیز ودیعه یک آپارتمان ۳۵۰ متری سه خوابه دارای سوئیت مجزا، چهار مستر پلان تفکیک شده، آشپزخانه تمام فرنیش، متریال روز اروپا، پارکینگ سندی و لابی مجلل؛ ۲ میلیارد تومان و اجاره ماهانه آن ۷۰ میلیون تومان است.

نکته جالب در مورد آگهی‌ اجاره آپارتمان‌های لوکس این است که مشاوران املاک جزییات مشاعات این آپارتمان‌ ها را جز با حضور مشتری در آژانس و آگاهی از موجودی حساب او و اطمینان از برخورداری از شرایط مالی مناسب برای اجاره چنین آپارتمان‌هایی، اعلام نمی‌کنند.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 10:51 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


معرفی لپ تاپ ردمی بوک ۱۳ توسط شیائومی
ردمی بوک 13 جدیدترین لپ تاپ شیائومی به زودی در چین به فروش خواهد رسید.
ردمی بوک 13

ردمی بوک ۱۳

شیائومی (Xiaomi)، شرکت الکترونیکی خصوصی و بزرگ واقع در پکن است که با رشد تصاعدی توانست به نبض اصلی بازار در چین تبدیل شود. کمپانی شیائومی گوشی های هوشمند ردمی را اولین بار سال ۲۰۱۳ رونمایی کرد. اکنون این شرکت در کنار معرفی گوشی های ردمی سری K30، اقدام به معرفی اولترابوک براق، به وزن بسیار سبک، دارای بدنه فلزی با دوام، صفحه باریک، باتری ۴۰ وات ساعت و پردازنده (CPU) اینتل نسل ۱۰، یعنی ردمی بوک ۱۳ (RedmiBook 13) کرده است.

به گزارش مجله دلتا به نقل از جی اس ام آرنا، لپ تاپ جدید شیائومی با طراحی ظریف در میان عوامل شرکت شیائومی به ورقه A4 معروف است. ردمی بوک ۱۳، ۱ کیلو و ۲۳۰ گرم وزن دارد. این دستگاه در مدل های  i5-10210U و i7-10510U عرضه خواهد شد.

لپ تاپ شیائومی

از ویژگی های ردمی بوک ۱۳ می‌توان اشاره کرد به صفحه نمایش ۱۳.۳ اینچی که رزولوشن FHD را پشتیبانی می‌کند و نمایشگر آن حدود ۸۹ درصد از نما را تصاحب کرده است. یعنی حاشیه های صفحه نمایش بسیار نازک است.

از ویژگی های نسخه استاندارد ردمی بوک ۱۳ می‌توان به رم ۸ گیگابایت DDR4، حافظه ۵۱۲ گیگا بایت SSD، رم ویدیویی GDDR5 با ظرفیت ۲ گیگا بایت و چیپ ست گرافیکی جی فورس از اِنویدیا اشاره کرد. این لپتاپ ویندوز ۱۰ را پشتیبانی می‌کند. نسخه دانش آموزی آفیس به صورت پیش فرض روی آن نصب شده است. امکان انتقال داده بین لپتاپ و گوشی های هوشمند شیائومی به راحتی صورت می‌پذیرد. این دستگاه دارای دو درگاه USB 3.1، خروجی HDMI، هدفون ۳.۵ میلی متری، پورت شارژ اختصاصی و مجهز به تکنولوژی شارژ سریع ۱C است و توانایی نگه داشتن شارژ تا ۱۱ ساعت را دارد.

نسخه اولیه ردمی بوک ۵۹۷ دلار است که از ۱۲ دسامبر فقط در چین به طور رسمی به فروش می‌رسد. مدل i5 با پردازنده گرافیکی GeForce MX250 به قیمت ۶۴۰ دلار و i7 نیز ۷۳۹ دلار به فروش می‌رسند. هنوز مشخص نیست این محصول چه زمان در سایر کشورها قابل سفارش و خرید است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 10:53 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چه کسانی در طرح ملی مسکن ثبت نام نکنند
افرادی که توانایی پرداخت اقساط وام مسکن ملی با سود ۱۸ درصدی را ندارند در این طرح ثبت‌نام نکنند.
طرح مسکن ملی

ثبت‌ نام متقاضیان در سامانه طرح اقدام ملی مسکن از ۳۰ آذر ماه امسال در استان‌های تهران، البرز، قزوین و کرمان آغاز می شود و به مدت سه روز ادامه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین براساس بند «ج» افرادی که از سال ۸۴ صاحب زمین یا واحد مسکونی  بوده‌اند یا از سال ۵۷ تاکنون از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مثل واحد مسکونی، ملک و تسهیلات یارانه‌ای استفاده کرده‌اند، در ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن توسط سامانه حذف می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با تاکید بر این موضوع گفت: ورود افراد فاقد شرایط به سامانه، ترافیک ثبت‌نام را بیشتر و حقوق همشهریان را نقض می‌کند.

رضا نگهبان همچنین ادامه داد: افرادی که توانایی پرداخت اقساط وام بانکی با سود ۱۸ درصد را در طرح مذکور ندارند به سایت مراجعه نکنند.

بازپرداخت وام در طرح ملی مسکن

در طرح ملی مسکن قرار است که وام‌های ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومانی با سود ۱۸ درصد به متقاضیان پرداخت شود و متقاضی باید در بازه‌ ۱۲ ساله اقساط این وام را به بانک عامل پرداخت کند. در روش ساده و پلکانی باید سودی بین ۱۰۰ تا ۱۶۰ میلیون تومان پرداخت شود.

در بازپرداخت به‌ روش ساده، وام‌گیرنده ماهانه برای تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی باید یک میلیون و ۹۹۱ هزار و ۱۹۵ تومان قسط پرداخت کند. کل بازپرداخت در روش ساده ۲۴۴ میلیون و ۶۷۳ هزار و ۲۱۵ تومان خواهد بود. متقاضی در انتهای سال دوازدهم ۱۴۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان برای این وام سود پرداخت می‌کند.

در روش پلکانی رقم اقساط از یک میلیون و ۵۳۰ هزار تومان آغاز شده و به ۲ میلیون و ۱۰۵ هزار تومان در سال ۱۲ افزایش می‌یابد. کل بازپرداخت در ماه دوازدهم سال ۱۲ بالغ بر ۲۵۹ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان و سود آن ۱۵۹ میلیون و ۶۶۵ هزار تومان است.

برای وام ۷۵ میلیون تومانی نیز متقاضی بیش از ۱۰۰ میلیون تومان سود به‌روش ساده با اقساط ماهانه یک میلیون و ۲۷۵ هزار تومان پرداخت می‌کند. در روش پلکانی برای وام ۷۵ میلیون تومانی، قسط ماهانه از یک میلیون و ۱۴۴ هزار تومان آغاز شده و به یک میلیون و ۵۸۲ هزار تومان در سال دوازدهم ختم می‌شود. میزان سود در این روش حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 10:55 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


معرفی گوگل کروم ۷۹ با هشدار سرقت
مرورگر جدید گوگل، کروم 79 امنیت کاربران را تا 30 درصد افزایش می‌دهد.
کروم 79

گوگل کروم ۷۹

طی چند روز اخیر، گوگل، مرورگر کروم ۷۹ را با ویژگی های جدید و ارتقا امنیت تا ۳۰ درصد معرفی کرده است. گوگل کروم یکی از مرورگران رایگان وب و از محصولات شرکت گوگل است. این مرورگرِ متن باز اولین بار در سال ۲۰۰۸ برای کاربران ویندوز رونمایی شد. کروم مرورگری ساده و امن است. از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند. یکی از برتری های آن نسبت به سایر مرورگرها وجود افزونه های بسیار زیاد است که نیازهای کاربران را رفع می‌کند.

به گزارش مجله دلتا؛ در نسخه جدید چنانچه رمز عبور و نام کاربری شما سرقت شده باشد با هشدار روبرو خواهید شد. افزونه ای کم حجم که روی کروم ۷۹ نصب می‌شود. در صورت استفاده چند باره از رمز عبور پیام ربوده شدن را به کاربر ارائه می‌دهد. برای دستیابی به این ویژگی در قسمت بالا سمت راست مرورگر، روی اکانت گوگل خود کلیک کنید. از آن قسمت با فعال کردن SYNC می‌توانید روی حساب های خود کنترل داشته باشید و در صورت فاش شدن پسورد مطلع شوید.

مرورگر وب

در کنار هشدار ربوده شدن رمز عبور، کروم ۷۹ اطلاعات کاربر را در برابر فیشینگ محافظت خواهد کرد. برای حفظ امنیت کاربران، گوگل دو لیست سیاه تعریف که هر چند وقت یک بار آن را به روز رسانی می‌کند؛ یک لیست برای مقابله با فیشینگ و لیست دیگر برای بدافزارها. کروم ۷۹ فهرستی از سایت های فیشینگ دارد که هر نیم ساعت آن را به روز کرده و این ویژگی ۳۰ درصد از کلاه برداران را شناسایی می‌کند. فیشینگ (Phishing) زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی با جعل آدرس سایت یا ایمیل در تلاش است اطلاعات مهم اشخاص از جمله اطلاعات حساب بانکی، یوزر نیم و پسورد را سرقت کند.

گوگل هم چنین پشتیبانی از پروفایل های چند کاربره را در کروم ۷۹ بهبود بخشیده است. چنانچه از حساب های متعدد در کروم یا رایانه خود استفاده می‌کنید، مرورگر جدید دقیق تر تشخیص خواهد داد اکنون کدام یک از پروفایل ها فعال است. هنگام ذخیره کردن رمز عبور کروم ۷۹ تمام حساب ها را برای مدتی نشان می‌دهد. به این صورت کاربر با دقت بیش تری اطلاعات خود را مدیریت می‌کند. این نسخه تا هفته آینده در دسترس خواهد بود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 10:58 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


هوشمند سازی خانه با فناوری مدرن
هوشمندسازی خانه های مدرن، در بخش های مختلف ساختمان رفاه ساکنان را افزایش می‌دهد.
هوشمند سازی خانه

هوشمند سازی خانه های مدرن رو به افزایش است. انواع گوناگونی از تکنولوژی های جدید با سطوح مختلف برای طراحی بناها وجود دارد که همراه با تغییر سبک زندگی، خانه و وسایل نقلیه ما را در آینده متحول می‌سازد. در این بخش از مجله دلتا با هم نگاهی می‌اندازیم به امکانات فضاهای هوشمندسازی شده.

خانه هوشمند با تصویری از یک خانه که چراغ ها و تمام لوازم الکترونیکی آن با یک کنترل از راه دور خاموش و روشن می‌شود، در ذهن تداعی می‌شود. به احتمال زیاد با آگاهی از امکاناتی که تکنولوژی برای مجهز سازی خانه های هوشمند پیش روی ما می‌گذارد شما نیز مشتاق خواهید شد که صاحب یکی از این خانه ها باشید.

در چنین خانه هایی سیستم کنترل به طور یکپارچه با هم در ارتباط و توسط یک دستگاه مرکزی قابل هدایت است. برای داشتن تسلط بر امکانات و اطلاع از حالت کلی خانه می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند و اتصال به دوربین های مدار بسته که داخل خانه نصب می‌شوند از همه چیز آگاه شوید.

از مزیت های خانه هوشمند می‌توان اشاره کرد به:

 1. کاهش مصرف انرژی،
 2. ایجاد فضایی امن و کنترل شده در منزل،
 3. بازبینی خانه از راه دور
 4. افزایش رفاه ساکنان
 5. از بین بردن فاصله بین محل کار، سکونت و تفریح

هوشمند سازی خانه شیوه زندگی و کار افراد را تحت الشعاع قرار می‌دهد. در حالیکه فناوری به ما کمک می‌کند راحت تر زندگی کنیم، متخصصان درتلاش هستند با دستیابی به تکنولوژی های پیشرفته، سطح استرس اشخاص را پایین آورند. از طرف دیگر طراحان داخلی نیز به فکر استفاده بهینه از فضاهای موجود هستند تا بتوانند اجزای مختلف را در ساختمان جا سازی کنند.

امکاناتی که با به کارگیری فناوری در منزل برای افراد به وجود می‌آید شامل موارد زیر است:

 • مشاهده دوربین های مداربسته از راه دور
 • باز و بسته کردن در و پنجره
 • تنظیم دمای محیط
 • جمع کردن پرده ها
 • به کارگیری سیستم دزدگیر و انواع سنسورهای حسگر
 • کنترل آنتن های مرکزی
 • روشن و خاموش کردن منابع نوری
برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:01 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


برگزاری نمایشگاه حمل و نقل هوشمند در چین
با پیشرفت تکنولوژی، طراحی شهر هوشمند دور از ذهن نخواهد بود. از جمله مواردی که در چنین شهری استفاده می‌شود وسایل نقلیه هوشمند است.
نمایشگاه حمل و نقل

نمایشگاه حمل و نقل

نمایشگاه حمل و نقل هوشمند برای اولین بار در چین در شهر هانگژو برگزار شد. این نمایشگاه در مکانی به وسعت ۱۳۷۰۰ متر مربع برای رشد آگاهی از فواید تکنولوژی در صنعت شکل گرفت. در این نمایشگاه به طور اختصاصی بر نقش وجود فناوری در صنعت حمل و نقل تاکید شد.

به گزارش مجله دلتا؛ کمپ محل برقراری نمایشگاه ظاهری مانند سیلندر و قسمت بالای آن با افزایش ارتفاع، سطح بیش تری دارد. مسئولان برگزاری دیدگاهی مثبت درباره برگزاری نمایشگاه دارند. آن ها معتقدند سرمایه گذاری در این مورد باعث می‌شود طرح های پیشنهادی از حمایت بیش تری برخوردار شوند و آگاهی عمومی افزایش یابد. در این نمایشگاه چگونگی اداره شهر هوشمند، امکانات و ویژگی های آن به افراد توضیح داده شده است.

اطلاعات دوربین های مدار بسته و گزارش های دریافتی از جی پی اس دستگاه شهرنشینان در بخشی مرکزی به نام “مغز شهر” جمع آوری می‌شود و در آنجا عملیات لازم صورت می‌گیرد.

ماکتی از شهر هوشمند به نمایش عموم گذاشته که در آن قطار مگلو و سایر وسایل نقلیه پیشرفته به صورت ماکت قرار داده شده اند. مگلو، قطاری است که به طور شناور در هوا با فاصله کم از ریل راه آهن، با کمک نیروی الکترومغناطیس، حرکت می‌کند. سرعت این قطار به ۵۰۰ تا ۸۵۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. ساخت این وسیله از ابتدای سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز شده است.

از موارد دیگری که در این نمایشگاه به نمایش عموم گذاشته شد گزینه های زیر را می‌توان نام برد:

 • خودروی پرنده که بال های ثابتی دارد
 • نمایش بزرگراه با کمک تکنولوژی واقعیت افزوده
 • طرح های سه بعدی از گزینه های پیشنهادی برای شبکه حمل و نقل
 • هواپیماهای بدون سرنشین، طراحی شده توسط دانشگاه پلی تکنیک چین (این دستگاه قابلیت حرکت در جهت های عمودی را دارد)
 • امکان رانندگی به صورت مجازی
 • مدلی برای ساخت مسیر لوله ای قطارهای سریع السیر
 • خودرو و هلی کوپتر خودران
برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:03 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


مزایای خرید آپارتمان در جلفا
جلفا خیابانی باریک و یک طرفه، با بافتی بکر و منحصر است که کوچه‌های باصفا و پردرخت آن میزبان شهروندان بسیاری است.
خرید آپارتمان در جلفا

جلفا، خیابانی در منطقه ۳ شهرداری تهران است که از میدان کتابی در جنوب خیابان میرداماد، آغاز می‌شود، خیابان‌های موازی با سید‌خندان را رد می‌کند و به اتوبان رسالت و شمال پل سید خندان می‌رسد. بافت منظم، اصولی و یک‌دست خانه‌های ویلایی در کنار آپارتمان‌های خوش‌ساخت و کار دست سازندگان حرفه‌ای، از دلایلی است که موجب شده تا خرید آپارتمان در جلفا سهم قابل توجهی در جست‌وجوهای اینترنتی آگهی مسکن داشته باشد.

به گزارش مجله دلتا در کنار خوش‌ساختی واحدهای مسکونی جلفا، یکی از جاذبه‌های دیگر این محدوده برای متقاضیان، عقلانی بودن قیمت آپارتمان با توجه به امکانات خوب آن است. به علاوه، این خیابان باریک و نسبتا بلند نقش مهمی در هدایت ترافیک خیابان‌های اطراف خود به سیدخندان دارد؛ ترافیکی که به دلیل مهندسی صحیح توسط فرعی‌های منشعب از این خیابان به راحتی مهار می‌شود.

دسترسی به جلفا

جلفا بیش از اینکه یک مقصد باشد یک مسیر گذر است به این معنا که اگر بخواهید از  میدان کتابی به سید خندان و اتوبان‌های چمران، صدر، حقانی و… دسترسی پیدا کنید، مسیر دسترسی، این خیابان‌ است. دسترسی خوب جلفا به دلیل نزدیکی به خیابان میرداماد، اتوبان همت، اتوبان رسالت، اتوبان حقانی و خیابان شریعتی سبب شده است که یکی از خوش مسیرترین خیابان‌های تهران باشد.

مراکز تفریحی و فرهنگی

فرهنگسرای ارسباران، یک مکان فرهنگی فوق ایده آل است که در سال ۷۴ تاسیس شده و دارای بخش‌های متنوع آموزشی و هنری، کتابخانه‌ای با مساحت ۳۰۰ متر، سال نمایشی با ظرفیت ۳۰۱ صندلی در طبقه پایین و ۲۹ صندلی برای میهمانان و نگارخانه عکس پذیرای مراجعان است. بوستان بهشت مادران، اولین بوستان ویژه بانوان در تهران است که با ارائه خدمات تفریحی، ورزشی، آموزشی و … فرصت‌ کم‌نظیری را برای بانوان فراهم کرده است، بنابراین خرید آپارتمان در جلفا یک امتیاز ویژه برای بانوان نیز هست.

جلفا

 

مکان‌های مهم در جلفا

دانشگاه خواجه نصیر در خیابان کاویان شرقی واقع در خیابان جلفا است. بازار روز خیابان جلفا در جنوب میدان کتابی ( میدان احمدی روشن ) واقع است که ساکنان جلفا را در تامین مایحتاج روزانه بی نیاز می‌کند. ورزشگاه شهید کشوری نیز در شمال خیابان جلفا واقع است که با سانس‌های ورزشی، زمین فوتبال چمن و استخر بزرگ پذیرای ورزشکاران است.

قیمت ملک

جلفا از معدود محله‌های تهران است که چندان روی خوشی به ساخت و سازهای انبوه نشان نداده، از این رو جلفا را می‌توان از نظر بافت مسکونی محله‌ای بکر در نظر گرفت. با قدم زدن در کوچه‌های جلفا کاملا متوجه می‌شوید که خانه‌های این محدوده دارای بافت به اصطلاح اعیانی منحصر به دهه چهل و پنجاه معماری ایران است. شاید یکی از دلایلی که جلفا هنوز در سیطره انبوه سازی و ساخت مراکز تجاری قرار نگرفته است نزدیک بودن آن به بازار سیدخندان و سهروردی است. رشد قیمت زمین در محدوده جلفا به مراتب حائز اهمیت و قیمت زمین در این محدوده از قیمت زمین در مناطق جنوبی تهران بالاتر است. برای اطلاع از قیمت خرید آپارتمان در جلفا اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:06 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


فریب سیستم تشخیص چهره با ماسک چاپی
سیستم تشخیص چهره در فرودگاه، بانک، گوشی های همراه و بعضی از فروشگاه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تشخیص چهره

نا امنی در سیستم تشخیص چهره

محققان یک شرکت هوش مصنوعی به نام کنرون، با تاکید بر آسیب پذیر بودن دستگاه های امنیتی، اعلام کرده اند قادر به فریب نرم افزارهای تشخیص چهره و سیستم های پرداخت موبایلی با ماسک های پرینت شده هستند. تکنولوژی تشخیص چهره، تا کنون به طور گسترده به عنوان یک ابزار امنیتی توانمند مورد استقبال قرار گرفته است. نیروهای امنیتی و بسیاری از شرکت ها، مانند فرودگاه، فروشگاه ها و تولید کنندگان گوشی های هوشمند، از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش مجله دلتا، سیستم تشخیص چهره یک تکنولوژی قدرتمند برای شناسایی چهره افراد در تصاویر دیجیتال و ویدئو می‌باشد. این فناوری بر پایه هوش مصنوعی و یادگیری عمیق است. به کمک این سیستم چهره افراد، پلاک خودرو، رنگ صفحه و مدل اجسام تشخیص داده می‌شود. این سیستم، بانکی از اطلاعات مختلف دارد که هنگام دریافت داده های جدید آن ها را با هم تطبیق می‌دهد.

محققان این آزمایش را در سه قاره مختلف در سراسر دنیا انجام دادند. آن ها دو سیستم پرداخت موبایلی در علی پی (Alipay) و وی چت (WeChat)، یک ایستگاه بازرسی مرزی در چین و یک گیت کنترل گذرنامه را در آمستردام فریب دادند. تیم تحقیقات، چهره شخصی را روی ماسک چاپ کردند و از هویت آن شخص برای ادامه فعالیت خود استفاده کردند. نتایج نشان می‌دهد این فناوری قابل اعتماد نیست.

فناوری

با چاپ کردن ماسک های سیلیکونی، به صورت مادام العمر می‌توان با چهره شخصی دیگر از ایست های بازرسی عبور یا به جای آن ها خرید کرد. آلبرت لیو مدیر کنرون می‌گوید اگر ارائه دهندگان سرویس های امنیتی از هویت کاربران به درستی حفاظت نکنند، باید پاسخگو باشند. شرکت های زیادی درگیر این حفره امنیتی خواهند بود. گرچه این محققان نتوانستند برخی از نرم افزارهای تشخیص چهره، از جمله فیس آی دی (Face ID) اپل و هواوی را دور بزنند. این دو سیستم، تکنولوژی پیشرفته ای با نام تصویربرداری نوری دارند. شرکت کنرون مدعی شده است نرم افزار تشخیص چهره خود این کمپانی از این آزمایش سر بلند بیرون آمد.

محققان این آزمایش را تحت نظارت نگهبانان گیت انجام داده اند. این مساله نشان می‌دهد تا زمانی که نیروی انسانی شاهد انجام این فرآیند است نباید نگران بروز نا امنی شد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:08 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در اشرفی اصفهانی
محله اشرفی اصفهانی ، کانون آپارتمان در غرب تهران است که به دلیل دسترسی مناسب به امکانات و خدمات متنوع در اولویت خرید و رهن و اجاره متقاضیان آپارتمان قرار دارد.
خرید آپارتمان در اشرفی اصفهانی

بزرگراه اشرفی اصفهانی واقع در محله‌ای به همین نام، یکی از مسیرهای کلیدی غرب پایتخت است که از فلکه دوم صادقیه آغاز می‌شود و به محله سیمون بولیوار (چهاردیواری سابق) و ابتدای جاده فرحزاد می‌رسد. این بزرگراه در مسیر جنوب به شمال خود بزرگراه جلال آل‌احمد، خیابان عرب‌حسینی، بلوار مرزداران، بزرگراه رسالت، بزرگراه همت و بزرگراه نیایش را قطع می‌کند. مطمئنا با چنین دسترسی‌هایی که محله اشرفی اصفهانی از آن برخوردار است، متقاضیان خرید آپارتمان در اشرفی اصفهانی قدرت انتخاب گسترده‌ای خواهند داشت.

به گزارش مجله دلتا محله اشرفی اصفهانی را می‌توان کانون آپارتمان در غرب تهران دانست که نشان می‌دهد تعداد زیادی از ساکنان این محدوده کارمند، کارگر و بازنشسته‌ هستند. این محله از جنوب با میدان نور، از شمال با محله شهران، از شرق با محله پونک در مجاورت است و از غرب نیز به اتوبان تهران-کرج محدود می شود.

اشرفی اصفهانی در گذشته

اشرفی اصفهانی یک بزرگراه نوپا است. در گذشته به جای این بزرگراه، جاده‌ی قدیم باغ فیض واقع در شمال غرب تهران بوده است. با افزایش جمعیت و افزایش حجم ترافیک این بزرگراه برای کاهش بار ترافیکی ساخته شد.

دسترسی های بزرگراه اشرفی اصفهانی

بزرگراه اشرفی اصفهانی با مسافت ۶.۳ کیلومتر در طول مسیر خود از خیابان سازمان آب، تقاطع بلوار مرزداران، زیرگذر بزرگراه حکیم، چهارراه باغ فیض، زیرگذر بزرگراه همت، میدان پونک و پل بزرگراه نیایش می‌گذرد. خط ۱۰ اتوبوس‌های تندرو در حاشیه‌ی بزرگراه وظیفه حمل و نقل این محدوده را بر عهده دارند. وجود ایستگاه متروی صادقیه نیز رفت‌و‌آمد به این محدوده  آسان‌تر کرده است.

مراکز تفریحی

بوستان نهج‌البلاغه در ۳۵ هکتار با شهربازی، سینمای روباز، پیست دوچرخه سواری، راپل هوایی، آمفی‌تئاتر و … یکی از جاذبه‌های قدرتمند گردشگری در این محدوده و در شهر تهران است که حدود ۱۰ سال پیش اولین فاز آن بهره‌برداری رسید. بوستان‌های اشرفی اصفهانی، استقلال، شکوفه‌های انقلاب، میخک و صبا نیز از مراکز تفریحی اشرفی اصفهانی است که می‌توانید اوقات فراغت خود را با خانواده و دوستان در آن سپری کنید. بوستان نیایش نیز که با مساحت ۱۰ هکتار در میدان نیایش قرار دارد پوشش گیاهی متنوعی داشته و در آن درخت های چنار، بید مجنون، گردو، اقاقیا، ارغوان و … کاشته شده است.

اشرفی اصفهانی

مراکز خرید

کمتر کسی است که غرب‌نشین باشد و مجتمع بوستان را نشناسد. این مجتمع در شمال غرب میدان پونک قرار دارد. مجتمع بوستان تقریبا ۱۰۰۰ واحد تجاری و اداری دارد و در معماری نمای آن از شکل دایره استفاده شده است. تهرانی‌ها، اشرفی اصفهانی را با مرکز خرید تیراژه و سرزمین عجایب می‌شناسند. مرکز خرید تیراژه واقع در چهارراه باغ فیض دارای سه طبقه تجاری، یک طبقه شهربازی، یک طبقه نمایشگاه بزرگ مبلمان و صنایع چوبی و سه طبقه پارکینگ است. معروف ترین واحد تیراژه، شهربازی سرزمین عجایب است.

مکان‌های مهم

دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز و دانشگاه علم و فرهنگ، از جمله مراکز فرهنگی در این محدوده هستند. از مساجد واقع در محله اشرفی اصفهانی نیز می‌توان به مسجد امام سجاد (ع) و امام رضا (ع) و مسجد ابوالفضل (ع) اشاره کرد. درمانگاه شبانه روزی پیامبر و بیمارستان مریم مقدس نیز از مراکز بهداشتی درمانی این محدوده محسوب می‌شوند.

قیمت ملک

همان‌طور که گفته شد وفور واحدهای مسکونی آپارتمانی در اشرفی اصفهانی ، امری شاخص در بازار مسکن این محدوده تلقی می‌شود، اما حتی بافت مسکونی و تجاری گسترده اشرفی اصفهانی هیچ تراکم جمعیتی در این منطقه ایجاد نکرده است؛ بنابراین می‌توان گفت با خرید آپارتمان در اشرفی اصفهانی شما علاوه بر دسترسی متمایز به امکانات متنوع، اوقات آرامی را به دور از هیاهو خواهید داشت. نرخ خرید خانه در این محله از متری ۱۶ میلیون تومان شروع شده و به ۲۳ میلیون تومان می‌رسد. البته این ارقام بسته به سال ساخت ساختمان و همچنین متراژ و موقعیت آپارتمان می‌تواند کمتر و بیشتر شود، اما از نوسان چندانی برخوردار نیست. گروه مشاوران املاک دلتا می‌توانند شما را در خرید یا رهن و اجاره ملک در اشرفی اصفهانی یاری کند. برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:11 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


حجم تصویربرداری گوگل برای گوگل ارث و نمای خیابان
گوگل مپ و گوگل ارث کمک زیادی به افزایش سطح رفاه کاربران گوشی های همراه کرده اند.
تصویر برداری گوگل

تصویر برداری گوگل

واضح است که گوگل بخش وسیعی از سطح زمین را تصویر برداری کرده است. این شرکت تصاویر را برای پروژه های نمای خیابان Street View و گوگل ارث (Google Earth) به کار می‌برد. اما برای اولین بار است که وسعت تصویر برداری گوگل فاش می‌شود.

به گزارش مجله دلتا به نقل از CNET؛ این مقدار به حدود ۱۶ میلیون کیلومتر تصویر برای استریت ویو و ۵۸ میلیون کیلومتر مربع در گوگل ارث، می‌رسد. این مقدار برای گوگل ارث، بسیار چشمگیر است. گوگل اعلام کرده است این حجم، ۹۸ درصد از مکان های مسکونی روی کره زمین را در بر می گیرد. دارا بودنِ ۱۶ میلیون کیلومتر تصویر از نمای خیابان باعث می‌شود گوگل بالاتر از رقبای خود، از جمله اپل (Apple)، در صدر قرار گیرد. اپل فرآیندِ مشابه، یعنی تصویر برداری از خیابان ها را به تازگی، هم زمان با عرضه iOS 13 آغاز کرده است. این شرکت برای رسیدن به گوگل باید کیلومترها راه را طی کند.

این اعداد نشان دهنده توان گوگل در پوشش دهی کل سطح زمین در سرویس های مختلف خود است، حتی اگر نمای خیابان یا تصاویر ماهواره ای گوگل ارث به طور روزانه مورد استفاده شما قرار نمی‌گیرند. این امکانات هم چنان بخش عظیمی از سرویس گوگل مپ را شامل می‌شود. ایتان راسل، یکی از مدیران محصولِ گوگل مپ می‌گوید: تصویرسازی در راس اموری است که ما انجام می‌دهیم. ما به تصویربرداری به عنوان پایه و اساس کل فرآیند نقشه برداری نگاه می‌کنیم.

آگاهی از وسعت تصویربرداری گوگل و حجم بانکی داده های گوگل مپ افراد را دچار نگرانی کرده است. زیرا گوگل اطلاعات زیادی از افراد، محیط اطراف آن ها و فعالیت های آنلاین کاربران در اختیار دارد. گوگل نیز مانند سایر همتایان خود، به دلیل جمع آوری حجم بالای داده تحت فشار است. این کمپانی بخش زیادی از درآمد سالانه خود، نزدیک به ۱۴۰ میلیارد دلار، را از تبلیغاتی به دست می‌آورد که بر اساس اطلاعات کاربران شکل گرفته است.

سال گذشته با انتشار خبری مبنی بر اینکه گوگل موقعیت افراد را حتی پس از غیر فعال کردنِ موقعیت سنج، ردیابی می‌کند، با برخورد جدی مواجه شد. راسل تاکید کرد، آن ها فقط به تصویربرداری از بخش های عمومی که در معرض دید همه افراد قرار دارد اکتفا کرده اند. بر اساس گفته های این شخص، گوگل تصاویر را از ارائه دهندگان ثالث دریافت کرده است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:15 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید و فروش ملک در منطقه ۱۲ تهران
تعداد معاملات انجام شده در بازار مسکن منطقه 12 شهرداری تهران نشان می‌دهد که این بازار چند ماهی است اوضاع مساعدی ندارد.
قیمت مسکن منطقه 12
نگاهی به قیمت مسکن در منطقه ۱۲ و تعداد خرید و فروش نشان می‌دهد؛ حتی با وجود مناسب و عقلانی بود قیمت‌ها، این منطقه همچنان در معرض آسیب ناشی از کاهش معاملات مسکن قرار دارد.
به گزارش مجله دلتا منطقه ۱۲ اگرچه یکی از قدیمی‌ترین مناطق شهر تهران است که سابقه سکونت در آن نسبت به مناطق مصرفی و پرطرفدار چهار و پنج، واقع در شرق و غرب تهران بسیار بیشتر است اما تغییر کاربری تدریجی واحدهای مسکونی این منطقه به کاربری اداری و تجاری و تبدیل خانه‌ها و آپارتمان‌ها به دفتر فروش، انبار و کارگاه‌های بسته‌بندی باعث بروز پدیده‌ای به نام “شب مردگی” شده است.
شب مردگی در تهران در مناطقی مانند مناطق ۶، ۷، ۱۱ و ۱۲ اتفاق می‌افتد که به طور میانگین بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر جمعیت دارند، اما در طول روز ۲ میلیون نفر جمعیت را در خود جای می‌دهند و در شب این جمعیت حتی به کمتر از ۴۰۰ هزار نفر می‌رسد. تغییر کاربری غالب در برخی نواحی منطقه ۱۲ تحت تاثیر بازار بزرگ و همچنین محدودیت‌های ساخت و ساز به دلیل بافت تاریخی آن، موجب شب‌مردگی در این منطقه شده و مهاجرت ساکنان این منطقه و در نتیجه افت شدید معاملات مسکن را در پی داشته است.
خرید خانه در مناطقی از این دست، اغلب انتخاب خانواده‌هایی است که از چند نسل قبل در این محله‌ها ساکن بوده و هستند. محله‌هایی مانند بهارستان، خیابان آبشار، میدان خراسان، خیابان ایران، میدان شهدا، خیابان زرین نعل و… از جمله نقاطی هستند که بافت غالب در آنها مسکونی است. با این حال مشاوران املاک می‌گویند تعداد معاملات در این محله‌ها نیز انگشت‌شمار شده است و حتی قیمت‌گذاری مناسب از سوی فروشندگان نیز نتوانسته تاثیر مثبتی بر تعداد معاملات در این منطقه بگذارد.
قیمت آپارتمان نوساز در منطقه ۱۲ از هر متر مربع ۶ یا ۷ میلیون تا ۱۵ میلیون تومان است که قیمت‌های بالاتر به مناطق اصیل‌تر و با غلبه بافت مسکونی تعلق دارد. پایین‌ترین قیمت‌های این دامنه نیز مربوط به بافتی از منطقه ۱۲ است که کاربری کسب و کار در آن غالب است. برای اطلاع دقیق از قیمت مسکن منطقه ۱۲ می‌توانید از مشاورین املاک دلتا کمک بگیرید.
 
مسکن منطقه 12

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:19 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


تولید صدای گیاهان در زمان استرس
صدای تولید شده از گیاهان با گوش انسان قابل شنیدن نیست اما بعضی از حیوانات این صدا را تشخیص می‌دهند.
صدای گیاهان

ضبط صدای گیاهان

محققان برای اولین بار دریافتند وقتی گیاهان در شرایط استرس زا قرار می‌گیرند صداهای با فرکانس پایین تولید می‌کنند. طبق مطالعه ای که در وبسایت bioRxiv منتشر شده است، تیمی از دانشمندان، فرکانس های ساتع شده از بوته های گوجه فرنگی و تنباکو در یک کارخانه را ضبط کرده اند. صدای گیاهان با گوش انسان شنیده نمی‌شود و خارج از آستانه شنوایی است. گیاهان در موقعیت های تنش زا مانند کمبود آب و قطع شاخه ها این فرکانس ها را تولید می‌کنند.

به گزارش مجله دلتا، این تیم میکروفن هایی در فاصله ۱۰ سانتی متری از گیاهان قرار دادند و صدا را شناسایی کردند. دانشمندان هم چنین اذعان داشتند این اصوات به طور بالقوه توسط برخی از پستانداران و حشرات مانند موش و پروانه قابل شنیدن هستند.

تحقیقات قبلی نشان می‌دهد که گیاهان با نشانه های بصری، شیمیایی و لمسی به تغییرات واکنش نشان می‌دهند. برای مثال رنگ و ظاهر گیاهانی که تحت فشار هستند با سایر گیاهانِ هم خانواده خود متفاوت است. برخی دیگر از آن ها، در خشکسالی یا هنگام خورده شدن، موادی را از خود منتشر می‌کنند.

با قرار گرفتن در معرض کم آبی، فعل و انفعالات فیزیکی درون ساقه های گیاه رخ می‌دهد که سبب آزاد شدن حباب های ریز درون بافت گیاه می‌شود. ترکیدن این حباب سبب ایجاد صوت خواهد شد. فرکانسِ این اصوات به وسیله دستگاه هایی که مستقیم به گیاه وصل می‌شدند تشخیص داده می‌شود.

صدای گیاه

در مطالعات اخیر برای اولین بار صدای گیاهان از فاصله دور تشخیص داده شد. دانشمندان می‌گویند تغییر حالت حباب ها این صداها را به وجود می‌آورد. در شرایط کم آبی، بوته گوجه فرنگی به طور متوسط در هر ساعت ۳۵ مرتبه صدا تولید می‌کند. این در حالی است که گیاه تنباکو در شرایط برابر، ۱۱ دفعه از خود صدا ایجاد کرده است. طبق گزارش تیم تحقیقات، زمانی که ساقه گیاهان بریده شد، از گوجه فرنگی ۲۵ و تنباکو ۱۵ بار صدا خارج شد. برای مقایسه باید گفت میانگین صداهای ایجاد شده توسط گیاهانی که شرایط مساعدی داشتند کم تر از یک صدا بوده است.

این تیم فقط گوجه فرنگی و تنباکو را مورد بررسی قرار داده است. امکان اینکه سایر گیاهان نیز صدا تولید کنند بسیار زیاد است. تحقیق انجام شده بر بهبود سیستم کشاورزی بسیار تاثیر گذار است. ثبت صدای گیاهان می‌تواند روشی جدید برای نظارت بر وضعیت محصولات زراعی باشد. آبیاری دقیق تر، سلامت گیاه را تضمین می‌کند و نه فقط محصولاتی با کیفیت به دست خواهد آمد، بلکه سبب صرفه جویی در مصرف آب تا ۵۰ درصد خواهد شد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:22 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خداحافظی بازار مسکن با قیمت‌های نجومی
با کاهش قیمت‌ قطعی مسکن در آذرماه امسال، تعداد قراردادهای شهر تهران، در نیمه اول آذر ماه حدود سه برابر شده است.
وضعیت قیمت مسکن

براساس گزارش رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران از وضعیت قیمت مسکن در نیمه ابتدایی آذرماه ۹۸، قیمت‌های قطعی حدود هفت درصد و قیمت‌های پیشنهادی حدود ۴۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که مشاوران املاک نیز از کار روی آگهی‌های نجومی نیز خودداری می‌کنند.

به گزارش مجله دلتا مصطفی‌‌قلی خسروی افزود: هم‌اکنون تب قیمتی فروکش کرده است. بازار مسکن ظرفیت مشخصی دارد؛ جهش حدود ۲۰۰ درصدی قیمت‌ها در دو سال گذشته توان متقاضیان را پایین آورده و به همین دلیل متغیرهایی که اخیرا در اقتصاد کشور پدید آمده نتوانسته است بر بازار مسکن تاثیر بگذارد.

آمار آذرماه بازار مسکن نویدبخش این موضوع است که با کاهش آگهی‌های نجومی در دفاتر املاک و نزدیک‌تر شدن قیمت‌ها به قیمت واقعی در نیمه اول آذر ماه تعداد قراردادهای شهر تهران حدود سه برابر شده است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در این خصوص اظهار داشت: تا نیمه آذرماه ۹۸ بیش از ۵ هزار و ۵۰۸ مورد قرارداد، در شهر تهران منعقد شده که در مقایسه با زمان مشابه در آبان ماه امسال ۱۸۱ درصد و زمان مشابه پارسال ۸ درصد رشد یافته است.

خسروی ادامه داد: در بخش اجاره نیز در نیمه نخست آذرماه امسال تعداد ۶ هزار و ۸۲۶ اجاره‌نامه در شهر تهران به امضا رسیده که در مقایسه با زمان مشابه ماه قبل و سال قبل به ترتیب ۲۷ درصد و یک درصد افزایش نشان می‌دهد.

رشد ۷۲ درصدی ماهانه معاملات در کشور

افزایش تعداد قراردادهای خرید و فروش مسکن شهر تهران در دو ماه اخیر موجب افزایش معاملات در کل کشور نیز شده است؛ به طوری که در نیمه نخست آذرماه ۹۸ بیش از ۲۴ هزار و ۵۶۵ قرارداد خرید و فروش ملک در کل کشور به امضا رسیده که در مقایسه با همین زمان در ماه قبل ۷۲ درصد افزایش و در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته ۱۰ درصد کاهش یافته است. معاملات اجاره نیز در نیمه ابتدایی آذرماه به ۲۶ هزار و ۱۸۸ مورد رسیده است که تا ۱۷ آبان و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۳۲ و ۱۷ درصد رشد یافته است.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران ضمن توصیه به متقاضیان واقعی برای انجام دادن خرید خود تا قبل از ماه‌های پایانی سال گفت: به هر حال اقتصاد کشور معمولا با تغییر سال دچار تورم می‌شود و وضعیت قیمت مسکن هم از این قاعده مستثنی نیست. بنابراین ممکن است در سال آینده با افزایش قیمت در حد شاخص تورم در بخش املاک روبه‎رو شویم که این مقدار سود برای فعالیت‌های سوداگرانه مناسب نیست.

وی مجددا تاکید کرد که در آینده نزدیک شاهد رشد افسارگسیخته قیمت‌ها در بازار مسکن نخواهیم بود.

برای مشاهده مطالب بیشتر از مجله خبری دلتا دیدن نمایید

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:27 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در چیذر ؛ محله قدیمی تهران
محله چیذر محله‌‌ای با قدمت در شمال تهران است که توسعه زیرساخت‌ها در آن، عده بسیاری را متقاضی خرید آپارتمان در این محله کرده است.
خرید خانه در چیذر

چیذر محله‌ای در منطقه یک شهرداری تهران است که در زمره محله‌های باقدمت و اصیل تهران قرار می‌گیرد. بافت مسکونی محله چیذر را می‌توان از دو زاویه بافت قدیمی و معابر کم‌عرض به ویژه در اطراف امامزاده علی‌اکبر و امامز‌اده اسماعیل و همچنین بافت نوساز و ساختما‌ن‌های لوکس و معابری پهن در نواحی دورتر دید. از این رو خرید خانه در چیذر دامنه قیمتی متفاوتی دارد.

به گزارش مجله دلتا اگر قصد خرید ملک در این محله را دارید، بهتر است بدانید که ساخت‌ و ساز در چیذر چنان سریع در حال انجام است که بعید نیست تا چند سال آینده قیمت آپارتمان در این محله به طور قابل توجهی بالا رود. همانند بسیاری از محله‌های شمالی تهران که در کوهپایه‌های ارتفاعات البرز قرار گرفته‌اند، چیذر نیز از یک ثروت خدادادی برخوردار است؛”آب و هوای فوق‌العاده”، این موضوع باعث شده تا خریداران بسیاری به فکر سرمایه‌گذاری در این محدوده بیفتند. هوای چیذر خنک نیست. توچال در شب، نسیم خود را به سمت چیذر روانه می‌کند و در روز نیز باد از سمت ورامین به این محله می‌وزد. بنابراین کیفیت هوای این محله بسیار مناسب بیماران قلبی و ریوی است.

چیذر در گذشته

 آب و هوای مطبوع، باغ‌ها و خاک حاصلخیز در گذشته باعث شد تا مردم این محله را چوذر (مانند زر) بنامند. قدمت محله چیذر که در برخی مستندات نام آن چیزر و شیزر ذکر شده است به پیش از اسلام باز می‌گردد و گفته می‌شود در تپه باستانی چیذر آتشکده‌ هایی متعلق به زرتشتیان و همچنین آثار باستانی فاخر وجود دارد. در شرح حال چیذر در تاریخ معاصر نیز گفته می‌شود که این محله به اتابک اعظم، صدراعظم سه پادشاه قاجار ناصرالدین‌شاه، مظفرالدین‌شاه و محمدعلی‌شاه تعلق داشته و بعد از فوت اتابک این باغات و مایملک به داماد او، صارم‌الدوله (یکی از نو‌ه‌های ناصرالدین‌شاه) می‌رسد. گفته می‌شود این باغ استخر بزرگی داشته‌ است. پیشه مردم چیذر کشاورزی، گله‌داری و کارگری کارخانه ضرابخانه و قورخانه سلطنت‌آباد و دکانداری بوده‌ است.

دسترسی به محله چیذر

چیذر از شمال به خیابان فرمانیه (لواسانی) و بلوار اندرزگو، از شرق به خیابان کامرانیه جنوبی، از جنوب به بزرگراه صدر و از غرب به قیطریه محدود می‌شود. محله‌های اطراف چیذر نیز شامل دزاشیب، قیطریه، رستم‌آباد و حکمت است. بنابراین برای تردد با خودروی شخصی باید نام این خیابان‌ ها و محله‌ ها را به یاد داشته باشید. ایستگاه‌های مترو نزدیک به چیذر، نوبنیاد و قیطریه هستند که با تاکسی و اتوبوس مستقر در اطراف آن‌ها می‌توانید خود را به این محله برسانید. سیستم حمل و نقل عمومی در کنار بزرگراه صدر دسترسی مناسبی به چیذر دارد. خطوط اتوبوس‌رانی میدان قدس_میدان رسالت، شمیران_تجریش، امام خمینی_تجریش نیز حمل و نقل به چیذر را پوشش می‌دهند.

مراکز گردشگری

امامز‌اده علی‌اکبر یکی از مراکز گردشگری شاخص در چیذر است. چیذر، نیم قرن گذشته یک روستا در اطراف تهران بوده که به‌ تدریج با گسترش پایتخت به آن الحاق شده‌ است. وجود امامزاده را می‌توان یکی از دلایل حضور بیشتر مردم در این محله دانست. زورخانه آیت‌الله طالقانی نیز در چیذر و جنب امامزاده حضرت علی اکبر (ع) واقع شده است. این محله به دلیل شیبی که دارد کوچه‌هایی تنگ و باریک و گاهی پلکانی را در خود جای داده است که این کوچه‌ها خود پیاده‌راه‌هایی برای گردش و قدم‌زنی بوده و جاذبه گردشگری هستند.

محله چیذر

قیمت ملک

با افزایش  ساخت و ساز به ویژه در منطقه یک، چهره چیذر نیز در گذار از بافت سنتی به مدرن تغییر کرده و جای خانه‌ها و خانه‌باغ‌های ویلایی یک و دو طبقه را آپارتمان‌های چند طبقه گرفته و به جمعیت پذیری محله افزوده‌ است؛ بنابراین طبیعی است که با توسعه زیرساخت‌ها عده بسیاری متقاضی خرید آپارتمان در این محدوده باشند. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید خانه در چیذر اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:30 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


دریافت رمز دوم یکبار مصرف تا ۱ دی
با داشتن رمز دوم می‌توانید عملیاتی از جمله پرداخت قبض، خرید خدمات و انتقال وجه را انجام دهید.
رمز دوم یکبار مصرف

رمز دوم یکبار مصرف

بر اساس اعلام بانک مرکزی تا یک هفته دیگر استفاده از رمز دوم یکبار مصرف (رمز پویا)، جای رمزهای ثابت را خواهد گرفت. روزانه تراکنش های زیادی از طریق اینترنت برای خرید یا انتقال وجه به صورت غیر حضوری انجام می‌شود. انجام دادن هرگونه عملیات بانکی در بستر اینترنت نیازمند استفاده از رمز دوم است. تا کنون این رمز ثابت بود. اما از ابتدای دی ماه ۱۳۹۸ رمز ثابت برای مشتریان تمام بانک های سراسر کشور غیر فعال خواهد شد. برای انجام تراکنش، باید از رمز پویا استفاده شود.

رمز پویا چیست؟

به گزارش مجله دلتا، رمز دوم یکبار مصرف (OPT) در واقع یک عدد ۷ رقمی است که فقط ۱ دقیقه  برای انجام دادن یک عملیات بانکی اعتبار دارد . پس از دریافت رمز پویا از طریق گوشی همراه، فقط ۱ دقیقه مهلت خواهید داشت تا تراکنش را انجام دهید. در نظر داشته باشید که این رمز فقط یک بار قابل استفاده خواهد بود. حتی اگر تراکنش شما زیر ۱ دقیقه تکمیل شود، برای عملیات دوم نیاز به دریافت یک رمز جدید خواهید داشت. مهلت استفاده از رمز یکبار مصرف ۶۰ ثانیه اعلام شده است ، اما با توجه به احتمال تاخیر در ارسال اس ام اس، گویا قرار است این زمان تا ۱۲۰ ثانیه افزایش یابد.

استفاده از رمز پویا برای بالا بردن ضریب امنیت و جلوگیری از کلاه برداری، اجباری است. با این روش، اگر سارقان به همه اطلاعات کارت مشتری دسترسی پیدا کنند، نمی‌توانند موجودی  را برداشت یا از آن استفاده کنند.

برای دریافت رمز پویا، هر یک از بانک ها یک یا چند مورد از راهکار های زیر را ارائه کرده اند:

 • ارسال کد رمز با پیامک
 • دریافت رمز از طریق نرم افزارهای موبایل بانک
 • با استفاده از کد دستوری(USSD)

البته برای فعال کردن این قابلیت باید یک بار به ATM مراجعه شود. روی دستگاه می‌توان هر یک از این روش ها را انتخاب کرد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 25 آذر 1398 ] [ 11:33 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چرا باید در منطقه ۱۴ آپارتمان بخریم؟
براساس آمار بانک مرکزی از قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران، منطقه 14، با میانگین قیمت هر متر مربع 9 میلیون و 720 هزار تومان پنجمین منطقه پر معامله پایتخت است.
خرید آپارتمان ارزان

قیمت مناسب برای هر متر مربع واحد مسکونی در منطقه ۱۴ تهران باعث شده تا خریداران مصرفی مسکن به دنبال خرید آپارتمان ارزان ، این منطقه را برای سکونت انتخاب کنند.

به گزارش مجله دلتا منطقه ۱۴ پنجمین منطقه پرفروش پایتخت بوده و بعد از مناطق ۵، ۲، ۱۰ و ۴ قرار دارد. در گزارش بانک مرکزی از اوضاع بازار مسکن در آبان ماه امسال آمده است؛  میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی ۹ میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است که این قیمت در شهر تهران، ۱۲ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان است. این موضوع باعث شده تا منطقه ۱۴ بین هر دو گروه خریداران مصرفی و سرمایه‌ای، پرطرفدار باشد.

در کنار تراکم خانه‌هایی با متراژ متوسط و نوساز با قیمتی ارزان‌تر نسبت به آپارتمان‌های مشابه در مناطق دیگر پایتخت، یکی دیگر از دلایل پرمتقاضی بودن منطقه ۱۴، دسترسی خوب محله‌های آن به سیستم حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی و مترو پایتخت است.

 آپارتمان‌های ارزان‌تر از میانگین قیمت

در حالی که گزارش‌ها از اختلاف بین قیمت اعلام شده از سوی بانک مرکزی و قیمت‌های واقعی در سطح بازار در مناطق ۱، ۲، ۳، ۴ و ۵ دارد، در منطقه ۱۴ قیمت‌های پیشنهادی به قیمت اعلام‌شده از سوی بانک مرکزی نزدیک است. مشابه این سازگاری آماری برای منطقه ۲۲ شهرداری تهران نیز وجود داشته است و قیمت‌ها به آمار گزارش‌شده از منابع رسمی نزدیک‌تر بوده است.

در منطقه ۱۴ اغلب واحدهای متوسط و کمتر از ۱۰۰ مترمربع کمتر از یک میلیارد قیمت‌گذاری شده‌اند و فقط واحدهای بالای ۱۰۰ متر، قیمت‌هایی بالاتر از یک میلیارد تومان دارند.

پیشینه معاملات در مناطق ۱۴

هرچند که منطقه ۱۴ در رسته مناطقی طبقه‌بندی می‌شود که امکان خرید آپارتمان ارزان در آن وجود دارد، اما روند قیمت‌ مسکن طی سال‌های ۸۹ تا ۹۷ در این منطقه نیز مانند دیگر مناطق تهران سیرصعودی داشته و از ۱.۳ میلیون تومان در اولین سال به ۶.۲ میلیون تومان در سال ۹۷ رسیده است. نخستین جهش قیمتی در این منطقه مربوط به سال ۹۲_۹۱ با افزایش ۳۴ درصد و دومین جهش به سال ۹۷_۹۶ با رشد ۳۸ درصد اختصاص دارد که جهش قیمتی رخ داده در سال ۹۶ به ۹۷ بیشتر از سال ۹۱ به ۹۲ بوده است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 26 آذر 1398 ] [ 14:34 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


اولین موتور سیکلت برقی BMW
با افزایش میانگین دمای زمین و افزایش آلودگی، محققان در تلاشند با کمک فناوری در مصرف انرژی و کاهش آلودگی موثر باشند. استفاده از برق به جای سوخت های فسیلی یکی از این روش ها است.
موتور سیکلت برقی

موتور سیکلت برقی BMW

شرکت بی ام دبلیو (BMW) یکی از تولیدکنندگان مشهور در صنعت خودروسازی است. این کمپانی در چند کشور خودروهای لوکس و موتور سیکلت تولید می‌کند. معرفی ویژن دی سی رودستر (Vision DC Roadster) در ماه ژوئن (تیر) امسال سورپرایز ایجاد نکرد. زیرا بی ام دبلیو به عنوان یکی از ابر قدرت های تولید وسایل حمل و نقل شناخته می‌شود. در واقع چیزی که جای تعجب داشت، این بود که چرا موتور رودستر زودتر از این ها رونمایی نشد. از آن زمان تا کنون، BMW در مورد اینکه اولین موتور سیکلت برقی این شرکت چگونه باشد، سکوت کرده است.

به گزارش بخش تازه های فناوری مجله دلتا؛ تعدادی از رسانه های اروپایی، خبر تولید پاور رودستر E-Power Roadster را منتشر کردند. این موتور سیکلت برقی، در واقع مجموعه ای از قطعات سایر موتورهای کمپانی بی ام دبلیو است؛ از جمله بخش جلویی موتورِ S 1000 R و قسمت پشتی R 1200 RS. این موتور از نمونه های ارائه شده در فرنکن بایک است که ویژگی های منحصر به فرد یک موتور سیکلت برقی را نمایش می‌دهد. فرنکن بایک یک مبادله دوچرخه رایگان است که هر ماه در بعضی از شهرهای ایالت متحده برگزار می‌شود. برخلاف بیش تر موتور سیکلت های برقی که از زنجیر یا تسمه برای منتقل کردن انرژی استفاده می‌کنند، ای پاور توانِ موتور را از طریق یک شفت به چرخ ها انتقال می‌دهد.

موتور بی ام و

در حالیکه بدنه و بسیاری از بخش های این موتور سیکلت برقی مجموعه ای از قطعات سایر موتورهای بی ام دبلیو است، موتور الکتریکیِ آن از تکه های خودروهای هیبریدی شکل گرفته. خودِ موتور به یک خودروی چینی سری ۷ تعلق دارد. باتری ۱۳ کیلو واتی که در هسته موتور واقع شده از یک خودروی هیبریدی سری ۲ گرفته شده است.

این موتور توان الکتریکی قابل قبولی را در حد ۱۳۶ اسب بخار تولید می‌کند. دارای گشتاوری در حدود ۲۰۰ نیوتون متر که حدود ۹.۴ واحد، بیش تر از موتور سیکلت SR/F است. ای پاور سرعت صفر تا صد را در ۲.۹ ثانیه طی می‌کند. این شتاب در حدود ۰.۲ ثانیه بیش تر از مدل S 1000 RR طول می‌کشد. این مقدار را باید با توجه به وزن ای پاور که به ۲۹۰ کیلوگرم می‌رسد، در نظر گرفت. نسخه اولیه با تکنولوژی شارژ سریع سازگار است و در هر دقیقه باتری را برای ۵ کیلومتر شارژ می‌کند. در نیم ساعت ۹۰ درصد از ظرفیت باتری شارژ می‌شود.

طبق اعلام کریستف لیشکا، رئیس بخش توسعه موتور سیکلت بی ام دبلیو، این شرکت، طراحی موتور سیکلت برقی را به طور دقیق انجام خواهد داد و آن را برای خط تولید ارسال می‌کند. این اتفاق در صورتی خواهد افتاد که تیم بتواند تشخیص دامنه حرکت را به سرعت ۲۰۰ تا ۳۰۰ کیلومتر در ساعت افزایش دهد.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 26 آذر 1398 ] [ 14:42 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


اقساط مسکن ملی چگونه پرداخت می‌شود؟
طرح مسکن ملی برای اقشار متوسط جامعه در نظر گرفته شده و حداقل هزینه ماهانه نرخ اقساط آن، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.
قسط مسکن ملی

ثبت نام‌ طرح اقدام ملی مسکن در استان تهران از ۳۰ آذرماه آغاز می‌شود. براساس اعلام وزات راه‌ و شهرسازی در بازپرداخت ۱۲ ساله حداقل نرخ قسط مسکن ملی یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

به گزارش مجله دلتا محمود زاده معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وظیفه وزارت راه و شهرسازی در طرح تامین زمین و کاهش قیمت زمین به حداقل ممکن در قالب طرح‌های اجاره ۹۹ ساله، اظهار داشت: به‌منظور ایده‌آل سازی شرایط و امکان بازپرداخت نرخ اقساط طرح ملی مسکن در بلندمدت، پیشنهاداتی ارائه شده است تا فشار به متقاضیان کاهش یابد.

وی در خصوص تصمیم برای کاهش نرخ سود تسهیلات و تعیین حداقل اقساط ماهانه ادامه داد: تامین و یا کاهش نرخ سود تسهیلات در اختیار وزارت راه و شهرسازی نیست و این تصمیم باید توسط بانک مسکن و بانک مرکزی اتخاذ شود. میزان تسهیلات طرح اقدام ملی مسکن ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون تومان و نرخ قسط ماهانه مسکن ملی این طرح ۱ میلیون ۲۰۰ تا یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و مدت بازپرداخت ۱۲ ساله است.

نرخ سود تسهیلات متقاضیان صندوق پس‌انداز مسکن یکم ۶ تا ۸ درصد است. متقاضیانی که در بافت‌های فرسوده ساکن هستند تسهیلاتی ترکیبی دریافت می‌کنند به‌طوری که ۵۰ درصد از نرخ سود اقساط آن‌ها ۵ درصد و ۵۰ درصد دیگر ۱۸ درصد است.

محمودزاده در ادامه با اشاره به دهک‌های در نظر گرفته شده در طرح ملی مسکن گفت: طرح اقدام ملی مسکن در شرایط کنونی برای اقشار متوسط رو به بالا و دهک‌های سه تا هفت است. برای متقاضیان دهک‌های یک تا سه نیز در حال مذاکره با سایر دستگاه‌ها هستیم تا بخشی از آورده لازم را تامین کنیم.

وی در ادامه افزود: کلان شهر تهران مشمول شهر‌های جدید می‌شود و به دلیل آنکه ممکن است برای تهران امکان تامین زمین دولتی فراهم نشود، از خود شهر‌های جدید برای ثبت نام استفاده خواهیم کرد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 26 آذر 1398 ] [ 14:48 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


دستیار صوتی گوگل ؛ ۴۴ مترجم همزمان
دستیار صوتی گوگل امکان استفاده از 44 مترجم همراه را به کاربران می‌دهد.
دستیار صوتی گوگل

در ماه ژانویه ۲۰۱۹، در نمایشگاه الکترونیکی برای مصرف کنندگان، که در لاس وگاس برگزار شد، گوگل از مترجم دستیار صوتی خود رونمایی کرد. حالت مترجمِ هم زمان اسپیکر خانگی گوگل، طی چند روز گذشته عرضه شده است. این امکان گوشی های هوشمند، سیستم عامل های اندروید و آی او اس را پشتیبانی می‌کند.

به گزارش بخش فناوری مجله دلتا؛ امکان آدرس یابی، سفارش غذا و گفت و گوی ساده به زبان های مختلف در این دستیار وجود دارد. تعداد زبان های موجود از ۲۷ به ۴۴ افزایش یافته است. حالت مترجم برای افزایش سرعت عمل، هم اکنون این امکان را به کاربران می‌دهد که هم زبانِ مورد نظر را برای تایپ دستورات انتخاب و هم دستور خود را در حالت “تشخیص زبان” وارد کنند تا خودِ برنامه، زبان را تشخیص دهد.

دستوراتی مانند “Hey Google, be my German translator” به معنای “سلام گوگل، مترجم زبان آلمانی من باش” یا “Hey Google, help me speak Thai” یعنی “هی گوگل، کمک کن تایلندی حرف بزنم” باعث می‌شود حالت مترجم به طور خودکار فعال شود. می‌توانید مکالمه ترجمه شده را روی گوشی همراه بخوانید یا بشنوید. بعد از هر دیالوگ دستیار صوتی گوگل پیشنهادات هوشمندی ارائه می‌کند. مانند “بله” یا “ممنون” که به شما امکان پاسخ دهی سریع تر را در زبان مورد نظر می‌دهد. این مترجم صوتی به یاری مسافران می‌شتابد و به آن ها در رزرو بلیط هواپیما، پیدا کردن رستوران، هتل و رفع سایر نیازها کمک می‌کند.

نسخه انگلیسی زبان مترجم به صورت آفلاین کار می‌کند و ضریب تاخیر آن در پردازش پیام تقریبا صفر و سرعت پاسخ دهی آن در حدود ۱۰ برابر سریع تر از نسخه قبلی است. گوگل مشغول کار روی پروژه ای شگفت انگیزتر به نام “Translatotron” است. این پروژه روشی بر اساس “یادگیری ماشین” و “متن به گفتار“، برای سیستم ترجمه گفتار به گفتار (هم زمان) است. این شیوه صدای کاربران را شبیه سازی می‌کند و به صورت صوتی مکالمات را پیش می‌برد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 26 آذر 1398 ] [ 14:55 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


با وام مسکن خانه‌ای ۱۲ متری بخرید
سیاست افزایش وام مسکن در شرایطی مطرح می‌شود که تسهیلات ۱۶۰ میلیون تومانی وام مسکن، 20 درصد ارزش یک آپارتمان در پایتخت را هم تامین نمی‌کند.
وام خرید مسکن

چندی پیش بانک مرکزی موافقت خود را با افزایش سقف وام خرید مسکن از محل اوراق تسهیلات، اعلام کرد. افزایش تسهیلات بانکی علاوه بر مخالفان، در مقابل، موافقان بسیاری نیز داشته است که معتقد هستند افزایش وام، قدرت خرید مسکن را بالا خواهد برد.

به گزارش مجله دلتا حسام عقبایی، نایب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران یکی از موافقانی است که سیاست افزایش وام بانکی و تزریق نقدینگی را در شرایط فعلی اقتصاد ایران موثر می‌داند و دلیل آن را هم صنعتی نبودن ساخت مسکن در کشور و عدم توازن بین عرضه و تقاضا عنوان می‌کند.

وی در خصوص سهم تسهیلات بانکی در خرید خانه می‌گوید: چند ایراد و اشکال اساسی بر نحوه ارائه وام خرید خانه وارد است. نخست آنکه، تسهیلات بانکی از نظر کمّی و تعداد دچار مشکل بوده و به جز بانک مسکن که یک بانک تجاری است بانک‌های دیگر به دلیل بازپرداخت طولانی وام‌ها، از ارائه تسهیلات طفره می‌روند. بنابراین لازم است که بانک‌ها مکلف به پرداخت تسهیلات بانکی در حوزه مسکن شوند.

عقبایی با اشاره به اینکه وام بانکی متناسب با رشد قیمت مسکن افزایش پیدا نکرده است، اظهار می‌دارد: هم اکنون تسهیلات بانکی ۱۶۰ میلیون تومانی، جوابگوی خرید ۱۲ متر مربع آپارتمان هم در شهرهای بزرگی مانند تهران نیست؛ ضمن آنکه اگر قرار باشد متقاضیان در بازپرداخت وام ۵۰۰ میلیون تومانی، اقساط ۱۴ و ۱۵ میلیون تومان پرداخت کنند، کسی قدرت چنین بازپرداختی را نخواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم ارائه برنامه جامع در حوزه تسهیلات بانکی ادامه می‌دهد: بازپرداخت تسهیلات بانکی یا باید بدون دریافت سود انجام شود یا با سود ۳ تا ۴ درصد. از طرف دیگر مدت بازپرداخت تسهیلات بانکی باید حداقل به ۴۰ و ۵۰ سال افزایش یابد؛ چرا که زمان پرداخت تسهیلات بانکی می‌تواند هم انگیزه ساخت و خرید مسکن را افزایش دهد و هم موجب رونق در این بازار شود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 28 آذر 1398 ] [ 13:03 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در افسریه ؛ محله سرزنده تهران
محله افسریه محله‌ای با بافت منظم و کانون کاربری تجاری در جنوب شرق تهران است که به لحاظ دسترسی به امکانات، موقعیت مطلوبی دارد.
خرید خانه در افسریه

محله افسریه از محله‌های نسبتا قدیمی جنوب شرق تهران است که بخش زیادی از مساحت آن در محدوده منطقه ۱۵ شهرداری تهران قرار می‌گیرد. این محله از غرب به بزرگراه بسیج، از جنوب به شهرک والفجر، از شمال به خیابان شهید رحیمی و از شرق به شهرک قصر فیروزه منتهی می‌شود. با توجه به امکاناتی که در این محله وجود دارد، خرید خانه در افسریه برای شما یک امتیاز خواهد بود.

به گزارش مجله دلتا علاوه بر قیمت نسبتا مناسب واحدهای مسکونی که محله افسریه از آن برخوردار است، ساخت و ساز بالا و وجود آپارتمان‌های نوساز پرتعداد در این محله از نقاط شاخص بازار مسکن این محدوده محسوب می‌شود. وجود شهرک مسکونی نظامی قصر فیروزه در اطراف این محله نیز ضریب امنیت افسریه را بسیار بالا برده است.

مراکز تفریحی  

پارک آبی آزادگان اولین و تنها پارک آبی روباز ، شهربازی بسیج با مساحت ۱۳۳ هزار متر مربع و پوشش گیاهی متنوع از فضاهای سبز و مراکز تفریحی این محله هستند. با توجه به جمعیت ۱۳۰ هزار نفری افسریه، میزان سرانه فضای سبز آن باید پیش از اینها باشد. پارک فجر نیز با کتابخانه ، زمین بازی و زمین اسکیت ساکنان این محله را از عزیمت به محله‌های دیگر برای تفریح بی‌نیاز می‌کند. بوستان‌های زیتون، فرهاد و آفتاب هم در همین محدوده میزبان اوقات خوش شما هستند.

شهربازی بسیج

امکانات ورزشی

از لحاظ سرانه ورزشی، ورزشگاه ۳۰ هزار نفری تختی یکی از مراکز شاخص محله افسریه و پنجمین ورزشگاه بزرگ ایران است. وجود پیست اسکی، اسکیت و باشگاه سوارکاری امکان تجربه اوقات فراغت سالم و مفرح را برای فرزندان شما به وجود می‌آورد. مجموعه ورزشی الزهرا سالن ورزشی مخصوص بانوان است که در پارک فجر قرار دارد و پذیرای بانوان علاقه‌مند به ورزش است. مجموعه ورزشی شهدای افسریه و سالن ورزشی مدیریت بحران نیز از جمله باشگاه‌های خوب ورزشی افسریه هستند. روی هم رفته سکونت در این محله از لحاظ برخورداری از امکانات تفریحی و ورزشی خیال خانواده‌ها را آسوده ساخته است.

مراکز خرید افسریه

مجتمع تجاری و مرکز خرید زیتون یکی از مراکز خرید تهران است که در چهار طبقه به بهره‌برداری رسیده است. مرکز خرید خورشید تهران نیز در ۶ طبقه با فروش محصولات متنوع پوشاک، طلا و جواهرات، کیف و کفش، رستوران، سفره خانه و … در سه راه افسریه، نبش بلوار امام رضا قرار دارد. پاساژ مروارید در خیابان افسریه نیز یکی دیگر از مراکز خرید در این محله است. در کنار این مراکز خرید فراموش نکنید که خیابان ۲۰ متری افسریه خود به تنهایی یک مرکز خرید شاخص این محله است که مغازه‌های متنوعی دارد.

بافت و دسترسی محله افسریه

سه خیابان اصلی شمالی جنوبی با نام‌های ۱۵ متری اول، ۱۵ متری دوم و ۱۵ متری سوم و نیز یک خیابان شرقی غربی با نام ۲۰ متری افسریه این محله را تشکیل می‌دهد. از خیابان ۱ تا ۲۰ متری افسریه (افسریه جنوبی یا پایین) و از خیابان ۳۰ تا خیابان (۴۵ افسریه شمالی یا بالا) و کل محله در محدوده شهرداری منطقه ۱۵ تهران است. این محله از محله‌هایی در تهران است که از سیستم کدینگ در نام‌گذاری خیابان‌ها استفاده کرده، به طوری که هر فرد غریبه به راحتی به مقصد خود در این محله می‌رسد. برای دسترسی به این محله می‌توانید از ایستگاه‌های مترو نیروی هوایی و بسیج استفاده کنید. تاکسی و اتوبوس نیز در اطراف این ایستگاه‌ها مستقر هستند.

قیمت ملک

در تقسیم‌بندی‌ افسریه، این محله را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌کنند که البته اختلاف قیمت ملکی چندانی میان این دو قسمت وجود ندارد. خانه‌های افسریه شمالی با قیمت اندکی بالاتر عرضه می‌شوند. قیمت مناسب و عقلانی، وفور ساخت و ساز و وجود آپارتمان‌های نوساز و همچنین وجود خانه‌های قدیمی و بزرگ‌متراژ از نکات شاخص بازار مسکن افسریه است که سرمایه‌گذاری در این محله را نویدبخش جلوه می‌دهد. برای تماس با مشاوران املاک دلتا و اطلاع دقیق از قیمت خرید خانه در افسریه اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 28 آذر 1398 ] [ 13:09 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چه خبر از بازار آپارتمان های بزرگ متراژ؟
نگاهی به آگهی‌های مشاوران املاک در مناطق مختلف تهران نشان می‌دهد که قیمت پیشنهادی آپارتمان های بزرگ متراژ پایتخت دچار دو دستگی شده است.
آپارتمان های لوکس
رکود چند فصلی بازار مسکن، بازار آپارتمان‌ های لوکس بزرگ متراژ پایتخت را که عمدتا به واحدهای مسکونی بالاتر از ۱۰۰ متر مربع اطلاق می‌شود، تحت الشعاع قرار داده و فروش این نوع آپارتمان‌ها را برای مالکان آن‌ها تبدیل به یک چالش کرده است.
به گزارش مجله دلتا بررسی قیمت‌های پیشنهادی فروش آپارتمان‌های بزرگ متراژ در بازار معاملات از دو دستگی در نحوه قیمت‌گذاری این واحدها خبر می‌دهد. پرس و جو از مشاوران املاک نشان می‌دهد که دسته اول و خانه های لوکس بزرگ متراژی که سن بنای زیر پنج سال دارند در بازار خرید و فروش مسکن با افزایش قیمت مواجه شده‌اند. در مقابل، دسته دوم و آپارتمان‌های که علاوه بر ویژگی بزرگ متراژ بودن، از امکانات لوکس دیگری از قبیل چند واحد پارکینگ، استخر، جکوزی داخل واحد، سالن ورزش و آمفی تئاتر برخوردار هستند، دچار افت قیمت شده‌اند.

نگاهی به روند قیمت‌ها نشان می‌دهد که آپارتمان های لوکس در دسته دوم در طول یکی، دو ماه گذشته، بیش از ۱۰ میلیون تومان افت قیمت پیشنهادی را تجربه کرده‌اند. این در حالی است که واسطه‌های ملکی معتقدند که این افت قیمت طبیعی است چرا که قیمت پیشنهادی این املاک از ابتدا حبابی بوده است. آن‌ها می‌گویند که مالکان پس از اوج‌گیری قیمت مسکن در اردیبهشت و خرداد امسال که میانگین قیمت معاملات نسبت به ماه‌های مشابه در سال گذشته بیش از ۱۱۰ درصد رشد کرد، اکنون در آستانه عمیق شدن رکود به فاز تخلیه حباب قیمتی ورود کرده اند و در نتیجه قیمت پیشنهادی آن‌ها همزمان با افت قیمت در مناطق مختلف پایتخت، رو به کاهش گذاشته است.

در مقابل، آپارتمان های بزرگ متراژ دسته اول که عمدتا نوساز هستند، به لحاظ امکانات یا موقعیت قرارگیری الزاما در زمره املاک لوکس دسته‌بندی نمی‌شوند و صرفا به لحاظ متراژ بالا روال قیمت‌گذاری متفاوتی را تجربه کرده‌اند. این تغییر روال در جریان تغییر قیمت پیشنهادی سازندگان پس از تغییر قیمت سوخت اتفاق افتاده است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 28 آذر 1398 ] [ 13:16 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در تهران نو
محله تهران نو یکی از محله‌های پر رفت و آمد و خوش مسیر در شرق تهران است که ظرفیت بالایی در سرمایه‌گذاری ملکی دارد.
خرید آپارتمان در تهران نو

محله تهران نو چند دهه گذشته توسط فرانسوی‌‌های مقیم تهران ساخته و تبدیل به محل سکونت آن‌ها شد. این محله که در شرق تهران و منطقه ۱۳ قرار دارد، به لحاظ موقعیت جغرافیایی از شمال به خیابان دماوند، از شرق به خیابان خاقانی، از شرق و جنوب با بزرگراه یاسینی و از غرب به خیابان نیروی هوایی محدود است. خرید آپارتمان در تهران نو به دلیل دسترسی این محله به محله‌های نارمک، تهرانپارس، تهران شرق، کوی زینبیه، نیروی هوایی و قاسم‌آباد یک مزیت به حساب می‌آید.

به گزارش مجله دلتا از ویژگی‌های شاخص محله تهران نو علاوه بر دامنه مناسب قیمت هر آپارتمان، طراحی خیابان‌های منظم و مهندسی شده آن است. خیابان‎های شمال غربی به طرف جنوب شرقی در ابتدای شکل گیری این محله با پیشوند کلمه مهر و به نام‌های مهربار، مهرافروز، مهرآور، مهرپرور، مهرآگین و مهرجو نامگذاری شدند. پنج میدان به نام های میدان آشتیانی، اطلاعات، میدان چایچی ، فلکه لوزی و میدان امامت (میدان وثوق) در محله تهران نو قرار دارند.

دسترسی به محله تهران نو

محله تهران نو جزو محله‌های خوش مسیر شهر تهران به‌خصوص در شرق تهران است. اصلی‌ترین خیابان این محله خیابان دماوند، یکی از طولانی‌ترین و مهم‌ترین خیابان‌های تهران است. اگر قصد تردد به این محله را دارید علاوه بر خودروی شخصی، با سامانه‌های اتوبوسرانی تندروی تهرانپارس – میدان آزادی و علم و صنعت – خاوران می‌توانید خود را به راحتی به تهران نو برسانید. ایستگاه متروی شهید کلاهدوز در خط چهار متروی تهران که در جنوب فلکه لوزی قرار دارد به شما ثابت می‌کند که این محله واقعا خوش مسیر است.

مراکز تفریحی

مجموعه سینمایی ماندانا در خیابان دماوند از سینماهای قدیمی است که از امکانات مطلوبی مانند کافی شاپ، اینترنت رایگان، یک سالن آمفی تئاتر و … برخوردار است. از بوستان‌های شاخص تهران نو می‌توان به بوستان پیروزی واقع در میدان لوزی، جنب ایستگاه متروی شهید کلاهدوز اشاره کرد. این بوستان که در سال ۶۵ تاسیس شده است و ۷۰ هکتار مساحت دارد، به خوبی نیازهای تفریحی ساکنان این محدوده را برطرف کرده است. بوستان معلم رو به روی پارک پیروزی، بوستان مهرآور در خیابان شهید باستانی، بوستان ترنج در میدان چایچی، بوستان ورزش انتهای بزرگراه شهید عباس دوران، بوستان نیما انتهای خیابان سعدی شرقی و بوستان سیمرغ در خیابان نیروی هوایی همگی فضاهای گردشی این محدوده را پوشش می‌دهند. رستوران‌ها و اغذیه‌ فروشی‌های متوسط و خوب با قیمت مناسب نیز در این محله قدیمی به وفور یافت می‌شوند.

تهران نو

قیمت ملک

تهران نو از نظر قیمت ملک در رده محله‌های متوسط پایتخت طبقه‌بندی می‌شود و قیمت‌ آپارتمان‌های آن نسبت به مناطق محله‌های اطرافش کمتر است. ساخت و ساز در تهران نو با سرعت مطلوبی در حال انجام بوده و وجود خانه‌های ویلایی دو طبقه نشان می‌دهد که این محله از ظرفیت سرمایه گذاری ملکی بسیار بالایی برخوردار است. هر متر مربع واحد مسکونی در تهران نو بین ۱۰ میلیون و پانصد هزار تومان برای خانه‌های چند سال ساخت تا ۲۰ میلیون تومان برای واحدهای نوساز معامله می‌شود، اما عمده قیمت‌های پیشنهادی ملک در این محله بین ۱۵ تا ۱۷ میلیون تومان است. برای اطلاع از جدیدترین قیمت خرید آپارتمان در تهران نو  اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 28 آذر 1398 ] [ 13:21 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


بازار مسکن در هفته ای که گذشت
گزارش هفته سوم آذرماه نشان می‌دهد که بازار معاملات مسکن، نوسان‌های جزیی را تجربه کرده است.
وضعیت بازار مسکن
پرس و جو درباره وضعیت بازار مسکن از مشاوران املاک مسکونی در مناطق مختلف پایتخت نشان می‌ دهد که در هفته سوم آذر ماه نشانه‌ای محسوس از افزایش قیمت‌های پیشنهادی مسکن تحت تاثیر افزایش قیمت بنزین در عمده مناطق شهر دریافت نشده است.

به گزارش مجله دلتا به دنبال افزایش قیمت بنزین طی هفته‌های گذشته، برخی از فعالان و واسطه‌های بازار مسکن به ویژه در مناطق حاشیه‌ای شهر تهران، با ایجاد یک جو روانی و اختلال در بازار مسکن، فرضیه جهش قیمت مسکن را مطرح کردند. از این رو برخی از سازنده‌ های بازار مسکن با انتظار تورمی و به امید افزایش قیمت در ماه‌ های آتی، به‌طور موقتی از بازار عقب نشینی کردند. این در حالی است که بررسی میدانی از وضعیت عمده مناطق شهر تهران نشان می‌دهد هیچ نشانه مشخصی از افزایش قیمت‌های پیشنهادی وجود ندارد.

مشاوران املاک با اشاره به دوره‌ های گذشته افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر بازار مسکن عنوان می‌کنند طی دوره‌ های گذشته بازار مسکن در کوتاه مدت به جز اثر روانی، تاثیر مستقیم دیگری از افزایش قیمت بنزین نپذیرفته است. به ویژه آنکه، در مقطع کنونی که بازار مسکن در فاز ثبات و حتی کاهش قیمت اسمی ناشی از فاکتورهای مختلف به سر می‌برد، فرضیه جهش قیمت آن هم در کوتاه‌ مدت در بازار مسکن منتفی خواهد بود. آن‌ها عنوان می‌کنند برخی از سازندگان مسکن که به‌طور موقت از بازار عقب نشینی کرده‌اند تحت تاثیر سایر عوامل اثرگذار بر بازار مسکن همچون نوسان های بازار ارز این تصمیم را گرفته‌اند. از این رو ممکن است این تصمیم گذرا باشد و پس از چند هفته مجددا عرضه‌کنندگان و سازندگان به بازار مسکن بازگردند.

بازار مسکن

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ پنجشنبه 28 آذر 1398 ] [ 13:31 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


آغاز ثبت نام مسکن ملی برای تهرانی ها
بنا بر اعلام وزارت راه‌ و‌ شهرسازی ثبت نام مسکن ملی برای متقاضیان استان‌ های تهران، قزوین و البرز از روز شنبه ۳۰ آذرماه 98 آغاز می‌شود.
ثبت نام مسکن ملی

۶ مرحله ثبت‌نام مسکن ملی در بیش از ۲۸ استان تا روز جمعه پایان خواهد یافت و هفتمین مرحله از ثبت‌نام مسکن ملی برای متقاضیان استان‌های تهران، قزوین و البرز از روز شنبه ۳۰ آذر آغاز می‌شود.

به گزارش مجله دلتا  محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه‌ و‌ شهرسازی با اعلام این خبر گفت مردم می‌توانند از روز شنبه ۳۰ آذر با ورود به سامانه tem.mrud.ir در این طرح ثبت نام کنند.

محمودزاده افزود: برای استان تهران در ۱۳ شهر شامل، شهریار، ورامین، پاکدشت، قرچک، اسلامشهر، رباط‌کریم، پیشوا، دماوند، کیلان، شریف‌آباد، فرون‌آباد، فیروزکوه و صفادشت و چهار شهر جدید پردیس، پرند، هشتگرد و ایوانکی، ظرفیت ثبت‌نام تعریف شده است. همچنین متقاضیان استان البرز در شهرهای نظرآباد، اشتهارد و شهر جدید هشتگرد و همچنین متقاضیان استان قزوین در شهرهای قزوین، آبیک، الوند، تاکستان، اقبالیه، بویین‌زهرا، اسفرورین، خرمدشت، محمودآباد نمونه و بیدستان ظرفیت در نظر گرفته شده است و مردم می‌توانند با مراجعه به سامانه در طرح اقدام ملی ساخت و عرضه مسکن ثبت نام کنند.

محمودزاده، همچنین از آغاز مرحله دوم ثبت‌نام این طرح در پنج استان کرمان، هرمزگان، اصفهان، زنجان، خراسان جنوبی از روز شنبه خبر داد و افزود: با توجه به تقاضای بالا و استعداد این استان‌ها در تامین زمین، مرحله دوم ثبت‌ نام طرح اقدام ملی مسکن در این پنج استان نیز هم‌زمان با مرحله پایانی مرحله نخست طرح انجام می‌شود و متقاضیان برای ثبت‌نام و اطلاع از اینکه در کدام شهرستان‌ها ظرفیت مجدد ایجاد شده است باید به سامانه مراجعه کنند.

به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی، ظرفیت قابل‌توجهی از طرح اقدام ملی ساخت و عرضه مسکن به استان تهران اختصاص داده شده است.

شایان ذکر است سایت مسکن ملی فعلا برای مردم تهران، شهرهای پرند و پردیس را به عنوان محل ساخت خانه‌های طرح اقدام ملی معرفی کرده است اما این احتمال وجود دارد که در شهرهای اندیشه ،دماوند، اسلامشهر و شهریار نیز مسکن ملی ثبت نام شود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 1 دی 1398 ] [ 10:39 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در مطهری ؛ خیابان اقتصاد تهران
خیابان مطهری نبض تپنده موقعیت اداری شهر تهران با تنوع کاربری بی نظیر است که درمنطقه 7 قرار دارد.
خرید آپارتمان در مطهری

محله مطهری در منطقه ۷ شهرداری تهران است و خیابان مطهری از قلب آن می گذرد. این خیابان که یک مسیر غرب به شرق یک طرفه است و خیابان ولیعصر را به بزرگراه شهید صیاد شیرازی متصل می‌کند، موجب شده تا بافت غالب این محله تجاری و اداری باشد. اگر قصد خرید آپارتمان در مطهری را دارید باید بگوییم که تلفیق بافت مسکونی و اداری در مطهری موجب شده تا این محدوده به یکی از مناطق پر رفت و آمد پایتخت در طول روز تبدیل شود.

به گزارش مجله دلتا میزان دسترسی  محله مطهری به کالاها و خدمات متنوع و همچنین بافت نوساز آن باعث شده متقاضیان بسیاری علاقه‌مند به تاسیس دفاتر اداری و شرکت در این محدوده باشند. خیابان مطهری را می‌توان در یک کلام نبض تپنده موقعیت اداری شهر تهران دانست که کارکنان بسیاری از نهادهای دولتی، شرکت های مالی و کارگزاری، بازرگانی، خدماتی و صنعتی مستقر در این محدوده روز خود را سپری می‌کنند. هرچند که تلفیق بافت مسکونی و اداری موجب شده تا این محدوده به یکی از مناطق پر رفت و آمد در طول روز تبدیل شود، اما هرگز ترافیک این خیابان را آزار دهنده مشاهده نخواهید کرد. همه چیز در خیابان اصلی اقتصاد تهران به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، طوری هنرمندانه چیده شده است که شما در کمال آرامش به فعالیت‌های اداری خود بپردازید و حتی با رضایت کامل ساکن این محدوده باشید.

مطهری در گذشته

اراضی این محله در گذشته به فتحعلی خان صبا از نزدیکان دربار فتحعلی شاه تعلق داشته است. این زمین‌ها بعدها به شخص ثروتمندی فروخته می‌شود و به تدریج در دهه ۳۰ و ۴۰ توسعه یافته و مورد توجه قرار می‌گیرد. خیابان مطهری قبل از انقلاب تخت طاووس نام داشت و بعد از انقلاب به یادبود روحانی پژوهشگر، مرتضی مطهری، به خیابان مطهری تغییر نام پیدا کرد.

دسترسی به محله مطهری

محله مطهری از شمال به خیابان زینعلی و از جنوب به خیابان بهار شیراز محدود می‌شود. شرق محله مطهری نیز خیابان شریعتی و غرب آن اتوبان مدرس قرار گرفته است. حمل و نقل عمومی با تعداد مناسب تاکسی و اتوبوس در این محله تسهیل شده است. ایستگاه خط ۷ اتوبوس‌های تندرو از میدان راه آهن تا میدان تجریش در ایستگاه مطهری توقف دارد. ایستگاه دیگر اتوبوس در محله مطهری، ایستگاه سهروردی است که از شرق به غرب خیابان مطهری حرکت می‌کند. ایستگاه متروی شهید مفتح نیز شما را به این محله خواهد رساند.

چرا خرید آپارتمان در محدوده مطهری

قطعا یکی از دلایلی که باعث رضایت شما از سکونت در یک محله خواهد شد میزان دسترسی این محله به کالاها و خدمات است. مجتمع نور تهران به‌عنوان یکی از مراکز خرید شاخص این محله با برخورداری از ۷۰ هزار متر مربع فضای تجاری در هفت طبقه برای ساکنان این محله امکانات فراوانی را مهیا کرده است. مجتمع تجاری گل مریم نیز در ۵ طبقه و با ۲۸۳ واحد تجاری پذیرای مشتریان و گردشگران درون شهری است. امکانات رفاهی و آموزشی نیز در این محدوده به وفور وجود دارد و آموزشگاه زبان، آموزشگاه‌های هنری، کامپیوتر، سالن‌های ورزشی و … شما را در پرورش مهارت‌هایتان یاری خواهند کرد.

پارک شهید آوینی در خیابان مطهری و خیابان ترکمنستان و هچنین پارک مادر از فضاهای سبز این محدوده هستند، اما اگر به مکان‌های طبیعی و تاریخی علاقه‌مند هستید می‌توانید به باغ موزه قصر سری بزنید. باغ موزه قصر در انتهای خیابان شهید مطهری و بعد از تقاطع دکتر شریعتی واقع شده و به عنوان مکان تاریخی فرهنگی برای بازدید عموم آماده است. در خیابان مطهری و فرعی‌های اطراف آن رستوران‌ها، کافی شاپ ها، کترینگ‌ها و فست فودهای بسیار متنوعی هستند. اگر هم اهل پیاده روی هستید پیاده‌راه مطهری و خیابان‌های منتهی به آن را فراموش نکنید.

قیمت ملک

محله مطهری نسبت به محله‌های دیگر تهران به ویژه در مرکز شهر قدمت شهرنشینی بالایی دارد. به دلیل وجود مغازه‌ها و مراکز تجاری و شرکت‌ها و آموزشگاه‌های فراوان، برخی از صاحبان مشاغل آزاد و کسب و کارهای خودساخته علاوه بر قشر کارمند در این محدوده ساکن هستند. قیمت خانه ها در مطهری متوسط رو به بالا است، با توجه به جهش قیمت مسکن در دو سال گذشته کسانی که قصد خرید آپارتمان در این محدوده را دارند باید از سطح مالی خوبی برخوردار باشند. برای اطلاع دقیق از سطح قیمت خرید ملک در محدوده مطهری اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 1 دی 1398 ] [ 10:58 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


برترین اختراعات ۲۰۱۹ از نگاه مجله تایم
با نزدیک شدن به پایان سال 2019 میلادی رسانه های مختلف، لیست هایی از برترین ابداعات سال را ارائه می‌دهند.
برترین اختراعات 2019

برترین اختراعات سال ۲۰۱۹

پایان هر سال مجله تایم اختراعات نوین آن سال را لیست می‌کند. امسال نیز یکصد ابداع  و اختراعی که تاثیر زیادی در بهبود کیفیت زندگی بشر می‌گذارند اعلام شده است. سه مورد از برترین اختراعات ۲۰۱۹ از دید مجله تایم را در این مطلب مجله دلتا بخوانید.

عینک سخنگو

عینک سخنگو

عینک “تبدیل دیدنی ها به شنیدی” که با نام OrCam My Eye 2 عرضه شده است زندگی افرادی را که اختلالات بینایی دارند متحول می‌کند. عینک سخنگو دارای دستگاه های کوچکی است که از فناوری هوش مصنوعی بهره برده اند. می‌توان قطعات را به فریم عینک متصل کرد. این وسیله قدرت تشخیص چهره و ارز را دارد. هم چنین متن و بارکد را به صورت بلند برای فرد می‌خواند. قرار دادن چنین امکانی در یک وسیله کوچک مانند قرار دادن فیل در یک کمد کوچک است.

تشخیص هوای آلوده

تشخیص هوای آلوده

بیش تر مردم در خانه خود سنسور تشخیص مونوکسید کربن دارند اما چیزی برای هشدار وجود رادون در منازل وجود ندارد. رادون یکی از گازهای سنگین و پرتوزا است که یکی از عوامل بروز سرطان ریه شناخته می‌شود. از آنجا که زمان زیادی از طول روز را در خانه سپری می‌کنیم، جود این گاز در هوای خانه بسیار خطرناک خواهد بود. شرکت Airthing برای اولین بار دستگاهی طراحی کرده است که علاوه بر تشخیص مونوکسید کربن،وجود رادون را در هوا اعلام می‌کند.

عصای هوشمند

عصای هوشمند

چند سال پیش، کورسات سیلان، فردی نابینا سعی در پیدا کردن راه خود به سمت هتل داشت و با کشیدن چمدان به دنبال خود، با استفاده از نرم افزار نقشه یاب روی گوشی هوشمند، با میله برخورد کرد و دچار شکستگی پیشانی شد. او به فکر تولید عصایی هوشمند افتاد تا بتواند اشیا را در ارتفاع بالاتر از قفسه سینه تشخیص دهد. این عصا هم چنین با برنامه مسیریاب گوگل و سایر نقشه ها سازگاری دارد. با تولید انبوه این طرح، می‌توان به ۲۵۰ میلیون فرد نابینا در سراسر جهان کمک کرد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 1 دی 1398 ] [ 11:05 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در تهرانسر
محله تهرانسر یکی از محله‌های مهاجرپذیر غرب تهران با امکانات فراوان است که از آن می‌توان به عنوان محله‌ای خوش‌قیمت در بازار مسکن یاد کرد.
خرید خانه در تهرانسر

تهرانسر، یکی از محله های جنوب غربی پایتخت در منطقه ۲۱ است. این محله از شمال به بزرگراه شهید لشکری و شهرک آزادی، از جنوب به بزرگراه فتح، از شرق به فرودگاه مهرآباد و از غرب به بزرگراه آزادگان محدود می‌شود. اگر به دنبال خرید خانه در تهرانسر هستید، لازم است بدانید که این محله به دلیل آب و هوای مطلوب، امکانات رفاهی و درمانی مطلوب، دسترسی‌های مناسب و از همه مهم‌تر قیمت‌های نسبتا عالی خرید یا رهن و اجاره ملک نسبت به محله‌های اطراف آن، تبدیل به یکی از مناطق پرجمعیت تهران شده است.

به گزارش مجله دلتا محله‌ تهرانسر از معدود محله‌های خوش آب و هوای پایتخت است که قیمت مناسب مسکن در آن متقاضیان بسیاری را فراخوانده است. جالب است که بدانید یکی از ویژگی‌های شاخص این محله شنیدن صدای هواپیما به دلیل نزدیکی به فرودگاه مهرآباد است.

تهرانسر در گذشته

تهرانسر از شکارگاه‌های سلطنتی دوره قاجار است. یک چشمه در اطراف بزرگراه آزادگان فعلی به ایجاد و توسعه این محله در گذشته کمک کرده است. احمدشاه، این چشمه را از “فرمانفرما” یکی از نوادگان ناصرالدین شاه قاجار، خریداری و در اطراف آن خانه‌هایی روستایی احداث می کند و نام روستای جدید را سلیمان خانه می‌گذارد. بعدها شرکت نفت با خرید این زمین‌ها واحدهای مسکونی خود را در آن می‌سازد و در نهایت اسم این محله را به محله تهرانسر تغییر می‌دهد.

دسترسی به محله تهرانسر

محله تهرانسر به ۷ بخش شامل تهرانسر شرقی، تهرانسر غربی، تهرانسر مرکزی، تهرانسر شمالی، شهرک پاسداران، شهرک دریا و باشگاه نفت تقسیم می‌شود. ۴ پایانه اتوبوس و ۱۷۹ ایستگاه و ۱۲۴ اتوبوس برای تهرانسر راه اندازی شده‌اند. دسترسی راحت و بدون ترافیک تهرانسر به نقاط مرکزی پایتخت، این منطقه را برای خرید و اجاره خانه گزینه مناسبی کرده است. بزرگراه آزادگان، جاده مخصوص کرج و جاده قدیم کرج که در اطراف تهرانسر قرار گرفته‌اند از علل سهولت رفت و آمد به این منطقه هستند.

مراکز تفریحی

به دلیل تراکم جمعیت در تهرانسر، پارک‌های کوچک و بزرگ فراوانی را در این محدوده خواهید دید که میزبان ساکنان این محله در اوقات فراغت آن‌ها هستند. بوستان نرگس با مساحت ۳۲ هزار متر مربع و با امکانات مختلف و یک دریاچه و شهربازی، بزرگترین پارک تفریحی این منطقه است. این پارک در میدان اصلی تهرانسر، میدان کمال الملک قرار دارد. بوستان بانوان گل ها با قدمت زیاد و درخت‌های تنومند خود، از جاذبه‌های گردشگری این محدوده به حساب می‌آید. مجتمع الماس غرب در چهار طبقه و ۵۰ واحد تجاری دارای شهربازی سرپوشیده برای کودکان و نوجوانان است. نزدیکی این محله به پارک جنگلی چیتگر، دریاچه خلیج فارس و مجتمع “opark” یک فرصت فوق‌العاده برای ساکنان این محله است.

تهرانسر

مراکز خرید

اگر به دنبال محله‌ای با فروشگاه‌های به اصطلاح خوش‌قیمت هستید، تهرانسر یکی از این محله‌ها است. سکونت در این محله خیال شما را از بابت دسترسی به مراکز خرید راحت خواهد کرد. مرکز خرید رضا، یک مرکز خرید طلای گسترده در بلوار اصلی تهرانسر است. مجتمع تجاری سینا نیز یک پاساژ و مرکز تجاری است. مجتمع تجاری صدف، پاساژ رحیمیان و مرکز تجاری تهرانسر نیز انتظارات شما را در زمینه‌های مختلف برآورده می‌کنند.

قیمت ملک

از آنجایی که بافت غالب تهرانسر بیشتر آپارتمان‌های نوساز است، در نتیجه قیمت خرید خانه در تهرانسر قابل توجه است. تا پیش از جهش قیمت‌ مسکن در تهران میانگین هر متر مربع آپارتمان در این محله زیر پنج میلیون تومان بود، اما اکنون دامنه قیمتی بین ۱۱ تا ۱۵ میلیون تومان است. امکانات متنوع تفریحی، فرهنگی و درمانی و همچنین اجرای طرح مسکن ملی و مسکن مهر، این محله را به یکی از محله‌های مهاجر پذیر تهران تبدیل کرده است. مشاوران املاک دلتا می‌توانند شما را در خرید یا رهن و اجاره ملک در تهرانسر یاری کنند. برای اطلاع دقیق از قیمت آپارتمان در تهرانسر اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 1 دی 1398 ] [ 11:13 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


قیمت جدید وام مسکن برای متاهل‌ها و مجردها
با توجه به شرایط کلی بازار قیمت میانگین هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن حدود ۴۲ هزار تومان در نظر گرفته شده است.
قیمت وام مسکن

زوج‌های غیر تهرانی که در شهرهایی با جمعیت بیش‌تر از ۲۰۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند، می‌توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام بگیرند که برای گرفتن این مبلغ باید ۱۶۰ ورق بهادار خریداری کنند.

به گزارش مجله دلتا امتیاز تسهیلات مسکن فروردین‌، مرداد و آذر ۱۳۹۸ کمی بیش‌تر از ۴۱ هزار تومان است، درحالی که تسه فروردین امسال ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان قیمت دارد. تسه اردیبشهت، خرداد، مرداد و شهریور امسال به ترتیب ۴۲ هزار تومان، ۴۲ هزار و ۴۰۰ تومان، ۴۲ هزار تومان و  ۴۲ هزار و ۲۰۰ تومان داد و ستد می‌شود.

بر این اساس، با توجه به شرایط کلی بازار در محاسبه قیمت وام مسکن، قیمت میانگین هر ورق از اوراق تسهیلات مسکن حدود ۴۲ هزار تومان در نظر گرفته و با این رقم، هزینه وام مسکن برای اقشار مختلف محاسبه شده است.

با توجه به این‌که زوج‌های تهرانی برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن باید ۲۰۰ برگه تسهیلات مسکن خریداری کنند، هزینه اوراق برای آنها هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان می‌شود. به این مبلغ با احتساب ۲۰ میلیون تومان وام جعاله که بابت خرید آن باید ۴۰ برگ تسه خریداری شود، یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان اضافه می‌شود. بنابراین زوج‌های تهرانی باید برای دریافت وام ۱۲۰ میلیون تومانی مسکن حدود ۱۰ میلیون و ۸۰ هزار تومان هزینه شود.

زوج‌های غیر تهرانی در شهرهایی با جمعیت بیش‌تر از ۲۰۰ هزار نفر، می‌توانند تا سقف ۸۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که برای دریافت آن باید ۱۶۰ ورق بهادار به ارزش حدود شش میلیون و ۷۲۰ هزار تومان خریداری شود. با احتساب یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان برای خرید اوراق وام جعاله، در مجموع برای دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی باید هشت میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پرداخت کنند.

زوج‌های ساکن در سایر شهرهای با جمعیت زیر ۲۰۰ هزار نفر می‌توانند برای گرفتن ۶۰ میلیون تومان وام مسکن، ۱۲۰ برگ بهادار خریداری کنند که باید چهار میلیون و ۹۲۰ هزار تومان بابت خرید اوراق بپردازند. هم‌چنین برای دریافت ۲۰ میلیون تومان دیگر بابت وام جعاله نیز باید یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان پرداخت کنند که در مجموع برای وام ۸۰ میلیون تومانی، حدود شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان از سوی زوجین باید پرداخت شود.

مجردهای تهرانی نیز می‌توانند تا سقف ۶۰ میلیون تومان و مجردهایی که در مراکز استان‌های بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارند تا سقف ۵۰ میلیون تومان و در نهایت غیر زوج‌های ساکن در سایر مناطق تا سقف ۴۰ میلیون تومان وام دریافت کنند که به ترتیب هر کدام باید ۱۲۰، ۱۰۰ و ۸۰ برگ بهادار اوراق تسهیلات مسکن را از فرابورس ایران خریداری کنند.

مجردهای تهرانی نیز برای خرید این اوراق پنج میلیون و ۴۰ هزار تومان، افراد ساکن در مراکز استان بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مبلغ چهار میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و افراد گروه سوم مبلغ سه میلیون و ۳۶۰ هزار تومان پرداخت کنند. البته درصورت تمایل برای دریافت وام ۲۰ میلیون تومانی جعاله باید مبلغ یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان دیگر هم بپردازند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 1 دی 1398 ] [ 11:31 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


تولید حشره رباتیک انعطاف پذیر
هوش مصنوعی به شرایطی گفته می‌شود که یک ماشین از خود نشان می‌دهد و واکنش هایی شبیه انسان در برابر اتفاقات نشان می‌دهد.
حشره رباتیک

حشره رباتیک

به عصری رسیده ایم که با پیشرفت علم در حوزه هوش مصنوعی، وجود حشره رباتیک غیر طبیعی نیست. دانشمندان یک موسسه تحقیقاتی در سوئیس با نام اختصاری EPFL حشره های رباتیک نرمی تولید کرده اند که نمی‌توان آن ها را خُرد کرد. گفته می‌شود این حشره (DEAnsect)، با استفاده از عضلات مصنوعی خود می‌تواند کمی بیش از ۳ سانتی متر در ثانیه حرکت کند.

به گزارش مجله دلتا؛ این ربات کوچک برای حرکت از یک عملگر مکانیکی با عایق الکتریکِ الاستومری استفاده می‌کند. محرک های مکانیکی به حشره رباتیک اجازه می‌دهند با استفاده از ارتعاشات، سه پای خود را تکان دهد و به جلو پیش رود.

دو نسخه از این حشره وجود دارد. اولین مورد با سیم های نازک طراحی شده است. می‌توان با مگس کش آن را کوبید یا با کفش روی آن راه رفت بدون آن که آسیبی به ربات وارد شود. دومین نسخه دارای باتری کوچکی است که به آن متصل شده، و اگر روی نیروی زیادی به آن وارد شود احتمال تخریب آن وجود دارد.

هوش مصنوعی

این حشره دارای یک میکروکنترلر به عنوان مغز و دو دیود جای چشم ها است. چشم های این حشره می‌توانند تفاوت رنگ مشکی و سفید را تشخیص دهند. طراحی چنین قابلیتی، سبب می‌شود این میکرو ربات بتواند یک خط مشکی را دنبال کند. هم چنین DEAnsect روی سطوح مختلفی از جمله صاف و نا هموار حرکت می‌کند.

حشره رباتیک با وزنی معادل ۰.۲ گرم، می‌تواند اجسامی تا پنج برابر وزن خود را حمل کند، و ماهیچه های خود را تا ۴۰۰ بار در ثانیه حرکت دهد. محققان می‌گویند: ماهیچه مصنوعی این حشره، پوسته ای قابل ارتجاع از جنس پلیمر دارد، که بین دو الکترودِ نرم، قرار داده شده است. زمانی که ولتاژ به این ربات اعمال می‌شود، الکترودها به هم وصل می‌شوند و پوسته را فشرده می‌کنند. زمانی که ولتاژ قطع شود، به حالت اولیه خود باز می‌گردد.

این اختراع، دریچه جدیدی را برای استفاده از ربات ها در معاینه یا انجام تعمیرات از راه دور باز می‌کند. هم چنین به درک عمیق تر از زندگی دسته جمعی حشرات با فرستادن یکی از حشرات رباتیک میان آن ها منجر می‌شود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 1 دی 1398 ] [ 11:52 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در دبستان ؛ محله دنج منطقه ۷
محله دبستان یکی از محله‌های آرام محدوده مرکزی پایتخت است که در ضلع جنوبی پل سید خندان قرار دارد. 
خرید آپارتمان در دبستان

دبستان نام محله‌ای در منطقه ۷ شهرداری تهران است که از شمال به بزرگراه رسالت، از جنوب به خیابان قدوسی، از غرب به خیابان شریعتی و از شرق به بزرگراه صیاد شیرازی می رسد. با توجه به دسترسی این محله به دو بزرگراه‌ تهران، با خرید آپارتمان در دبستان از ترافیک سنگین در امان خواهید بود.

به گزارش مجله دلتا موقعیت جزیره‌ای محله دبستان و دنج و آرام بودن آن، علاوه بر قیمت مناسب ملک دلیل جذب متقاضی به این محله است. محله دبستان، خیابانی به همین نام را در خود جای داده است، خیابانی که اکنون به نام شهید یوسف کابلی شناخته می‌شود به دلیل وجود مدارس فراوان در گذشته به خیابان دبستان شهرت داشته است.

بافت و دسترسی محله دبستان

خیابان دبستان از شمال با فرعی‌هایی مانند کوچه آریان محمودی، کوچه همدانی، کوچه حمیدی و کوچه شیخ شعبانی با ساخت و سازهای متراژ پایین، مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. علی‌رغم مشاهده تعداد معدودی دفتر تجاری، عمده بافت این محله مسکونی است. خیابان دبستان یک خیابان فرعی عریض است که به دلیل همین ویژگی ترافیک روانی دارد. محله کابلی یا دبستان با دسترسی عالی به اتوبان‌ها و خیابان‌های اصلی، دسترسی به بازار میوه و تره‌بار، فرعی‌های دنج و آرام، سازه‌های شیک و ایده‌آل مناسب‌ترین منطقه برای سکونت و خرید خانه است.

مراکز تفریحی

یکی از مراکز تفریحی این محله بوستان رسالت است که در شمال بزرگراه و جنب پل سید خندان قرار دارد. این بوستان با مساحت ۱۸ هزار متر مربع در سال ۶۷ تاسیس شده است. کاج، سرو نقره‌ای، چنار، نارون، بلوط، اقاقیا، پیراکانتا، شیرخشت و زبان گنجشک از گونه‌های گیاهی بوستان رسالت است. پارک سنگسر نیز در تقاطع بزرگراه‌های صیاد شیرازی و رسالت در سال ۱۳۶۹ در این محله احداث شده است.

قیمت ملک

محله دبستان را می‌توان کانون بالقوه سرمایه‌گذاری ملکی و ساخت و ساز دانست. از آنجا که کمبود آگهی واحدهای نوساز در این محله مشهود است و در تعداد معاملات این محدوده خلا آپارتمان‌های نوساز حس می‌شود، این منطقه می‌تواند نقطه انتخاب مناسبی برای سازندگان مسکن باشد. با توجه به اینکه مبنای قیمت‌گذاری آپارتمان، قیمت واحدهای نوساز است، آخرین معاملات نوساز در محله دبستان نشان می‌دهد هر متر مربع آپارتمان نوساز در محله دبستان هم‌اکنون در دامنه بین ۱۴ تا ۱۸ میلیون تومان قیمت‌گذاری می‌شود. این رقم برای واحدهای چند سال ساخت و کلنگی بین ۸ تا ۱۱ میلیون تومان است. برای اطلاع از قیمت خرید آپارتمان در دبستان و تماس با مشاوران املاک دلتا اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 2 دی 1398 ] [ 13:17 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در عظیمیه ؛ محله اعیان نشین‌ کرج
عظیمیه محله‌‌ای اعیان‌نشین با ساختمان‌های لوکس و خیابان‌های زیبا در منطقه یک کلانشهر کرج است.
خرید خانه در عظیمیه

عظیمیه با نام دیگر “شهرک رسالت”، نام محله‌ای است در شمال شرقی شهرستان کرج که در دامنه‌ کوه‌های البرز قرار دارد. موقعیت جغرافیایی و آب و هوای مطبوع عظیمیه موجب شده تا این منطقه علاوه بر اینکه مورد‌پسند ساکنان قدیمی و اصیل آن باشد، انتخاب مناسب بازنشستگان  در دوران میانسالی باشد. یکی از نکات جالب درباره خرید خانه در عظیمیه این است که در برخی موارد قیمت آپارتمان‌های لوکس در این محدوده با قیمت آپارتمان در منطقه یک شهر تهران رقابت می‌کند.

به گزارش مجله دلتا واحدهای مسکونی با گروه‌های متراژی متنوع و همچنین خانه‌های ویلایی و کلنگی در کنار پنت‌هاوس‌ها و برج‌های نوساز و به اصطلاح چند سال ساخت، عظیمیه را به محله‌ای مهاجر پذیر تبدیل کرده است. رسیدن جمعیت ۳۰ هزار نفری این محله در سال ۸۹ به  ۱۵۰ هزار نفر در سال ۹۵ گویای همین واقعیت است.

مراکز تفریحی

عظیمیه به سبب قرار گرفتن در نزدیکی رودخانه چالوس و همچنین موقعیت جغرافیایی آن در شیب دامنه، از آب و هوایی خوبی برخوردار بوده که این ویژگی، به تدریج موجب تقویت ظرفیت توریستی و گردشگری آن شده است. پارک ایران زمین به‌عنوان سومین پارک ایران و نهمین پارک خاورمیانه‌، از فضاهای سبزی است که در مقابل سونامی ساخت و ساز در این محله، آرامش را برای ساکنان عظیمیه فراهم می‌کند. پارک استاد شهریار نیز با مساحت ۱۵ هزار متر مربع از دیگر فضاهای سبز این محدوده است. پارک‌های میدان اسبی، گلستان ششم غربی، مهران و مادر میزبان گردشگران بسیاری از عظیمیه و محله‌های اطراف آن است.

عظیمیه

مکان‌های مهم عظیمیه

زمین فوتبال چمن مصنوعی چپردار از مراکز ورزشی شاخص محله عظیمیه به شمار می‌رود. از دیگر مکان‌های ورزشی می‌توان به استخرهای پامچال، یادآوران و کوثر اشاره کرد. بیمارستان امام علی واقع در بلوار ولیعصر از بهترین بیمارستان‌های دولتی عظیمیه و کرج و بیمارستان تخت جمشید واقع در خیابان شریعتی از بهترین بیمارستان‌های خصوصی این محله است. درمانگاه شبانه روزی مهر واقع در بلوار شریعتی و مجتمع آموزشی پزشکی درمانی عظیمیه نیز به ارائه خدمات درمانی می‌پردازند. رصدخانه یا آسمان‌نمای عظیمیه نیز در تپه‌های جنوبی این محله واقع شده است.

مراکز خرید

ساکنان عظیمیه برای خرید روزانه می‌توانند به بازار روز میخک واقع در میدان مهران، مراجعه کنند. بازار روز کاج در بلوار ولیعصر و هایپرمی کرج بالاتر از پل آزادگان یکی دیگر از فروشگاه‌ های عظیمیه کرج است. فروشگاه والیان نیز واقع در بلوار استقلال نبش بهتویی، پاسخگوی نیازهای ساکنان این منطقه خواهد بود.

قیمت ملک

همانطور که می‌دانید کرج از چند دهه گذشته به طور رسمی به یک کلانشهر تبدیل شده است. به ویژه افزایش قیمت ملک در دو سال گذشته موجب شده تا بسیاری از تهرانی‌ها کرج را به عنوان مقصد بعدی خرید یا رهن و اجاره ملک انتخاب کنند. برای اطلاع از قیمت خرید خانه در عظیمیه اینجا و همه مناطق ۱۲ گانه شهرداری کرج اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 2 دی 1398 ] [ 13:26 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در بلوار ابوذر ؛ کلیشه‌ها را دور بریزید!
بلوار ابوذر در جنوب شرق تهران، با بافت شهرسازی مناسب و سرانه فضای سبز مطلوب، به یکی از محله‌های پرمعامله تهران تبدیل شده است.
خرید آپارتمان در ابوذر

بلوار ابوذر در منطقه ۱۴ شهرداری و در محدوده جنوب‌ شرقی تهران است. این بلوار که از خیابان پیروزی آغاز می‌شود و تا سه راه افسریه ادامه پیدا می‌کند، با امکانات متنوع و روزافزون و همچنین سرانه فضای سبز قابل توجه خود، گوی سبقت را از محله‌های دیگر ربوده است، به طوری که اکنون خرید آپارتمان در ابوذر به یکی از گزینه‌های جدی روی میز زوج‌های تهرانی برای تهیه مسکن تبدیل شده است.

به گزارش مجله دلتا افزایش نرخ قیمت مسکن موجب شده تا متقاضیان نتوانند منطقه ۱۴ به ویژه بلوار ابوذر را نادیده بگیرند. قیمت مناسب خانه و آپارتمان در این منطقه از دلایل جذب خانواده‌های برآمده از قشر متوسط، زوج‌های جوان و… است. به خصوص که موج نوسازی در سال‌های اخیر کیفیت زندگی در این محله را با تقریب بسیار خوبی بالا و چهره‌ کلیشه‌ای آن از کمبود امکانات، ناامنی و بافت فرسوده را به طور کلی از بین برده است.

مراکز تفریحی و فضای سبز

در یک نگاه، نه فقط به نظر می‌رسد که قسمت جنوبی بلوار ابوذر، از سه راه افسریه تا بزرگراه شهید محلاتی از بافت شهری مناسب‌تری نسبت به نیمه شمالی این بلوار برخوردار است، بلکه سرانه فضای سبز و مراکز تفریحی هم در این نیمه بیشتر است. دلیل تعداد قابل توجه پارک و بوستان در این محله این است که در گذشته زمین‌های اطراف بلوار ابوذر تماما باغ بوده است. اگرچه با گذر زمان درخت‌ها کم‌کم جای خود را به ساختمان‌ها داده‌اند، اما شهرداری این منطقه برای نگهداری و حفظ فضای سبز این محله بسیار تلاش می‌کند. پارک‌ها و بوستان‌های گلستان، شاهد، وحدت، فتح، سمیه،ترافیک، نارنج و شهربازی و مجموعه تفریحی بسیج همگی در اطراف بلوار ابوذر قرار دارند. ادامه آبراه باختر که از منطقه ۳ شهرداری تهران شروع می‌شود و به ابوذر می‌رسد در بهار میزبان پرندگان مهاجر است که به مرغان کاکایی معروف هستند و جاذبه فوق‌العاده‌ای را در تکاپوی زندگی شهری ایجاد می‌کنند. شما هر سال در نوروز و تا پایان فروردین شاهد آبتنی و پرواز کاکایی‌های سرسیاه در بلوار ابوذر خواهید بود. وجود همین رودخانه، موجب پاکیزگی هوا در این منطقه شده است.

ابوذر

دسترسی به محله ابوذر

از مزایای مهم رهن و اجاره و همچنین خرید آپارتمان در ابوذر دسترسی آسان این محله به خیابان‌ها و محله‌های اطراف است. ابوذر که با بزرگراه شهید محلاتی به دو قسمت جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود، ضلع شمالی آن به خیابان پیروزی، ضلع جنوبی آن به خیابان خاوران، ضلع شرقی آن به بزرگراه بسیج و ضلع غربی آن به خیابان نبرد محدود است. اگر با خودروی شخص تردد می‌کنید تقاطع بلوار ابوذر با بزرگراه آهنگ و خیابان‌های بقایی، ائمه اطهار و زمزم به طور حیرت‌انگیزی رفت و آمد شما را در این محله راحت می‌کند. با ایستگاه‌های مترو نیروهوایی و پیروزی و تاکسی‌های مستقر در اطراف این دو ایستگاه نیز می‌توانید خودتان را به این محله برسانید.

مکان‌های مهم

درمانگاه شهرداری منطقه ۱۴ و همچنین درمانگاه و دندانپزشکی شفا ارائه خدمات درمانی در محله ابوذر را بر عهده دارند. بیمارستان بعثت نیروی هوایی ارتش ابتدای بزرگراه افسریه نیز از مراکز درمانی شاخص این محدوده است. بلوار ابوذر شهرک‌هایی نظیر گل‌ها، گل‌ سرخ، نصر، تاکسیرانی و شهید عباسپور را نیز در خود جای داده است که این شهرک‌ها از قدمت بالایی برخوردارند.

قیمت ملک

قیمت آپارتمان در ابوذر با توجه به مصالح و نمای ساختمان، تعداد طبقات و موقعیت و سن ساختمان متفاوت است. اما عمده معاملات انجام شده رقم ۱۳ تا ۱۶ میلیون تومان را به هر متر مربع اختصاص داده است. به گفته واسطه‌های ملکی فعال در این محدوده، خیابان علامه گران‌ترین قسمت را از نظر قیمت مسکن در محله ابوذر به خود اختصاص داده است. برای اطلاع دقیق از قیمت‌ها و تماس با مشاوران املاک دلتا اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 3 دی 1398 ] [ 10:59 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در مهرشهر ؛ یک محله با تلفیقی از بهترین‌ها
مهرشهر محله‌ای آرام و مدرن در غرب شهر کرج است و از بزرگترین محله‌های استان البرز به حساب می‌آید.
خرید خانه در مهرشهر

مهرشهر محله آرام و نسبتا لوکس شهر کرج است که در منطقه ۴ و ۱۲ آن قرار دارد. آب و هوای خنک و ییلاقی، بلوارها و باغ‌های سرسبز در کنار آپارتمان‌های نوساز دلیل بالاتر بودن قیمت خرید خانه در مهرشهر نسبت به دیگر محله‌های کرج است.

به گزارش مجله دلتا تا پیش از آنکه مهرشهر به کرج الحاق شود و صدور مجوز تراکم بیش از دو طبقه، سازندگان را تشویق به ساخت و ساز کند، بافت غالب این محله ویلایی بود، اما حتی اکنون که ساختمان‌های چند طبقه نوساز به جای خانه‌های ویلایی قد علم کرده‌اند، در کوچه‌های عریض این محله خانه‌های ویلایی با معماری خاص قدیمی را خواهید دید.

مهرشهر در گذشته

در زمان پهلوی دوم و پس از ساخت کاخ مروارید در این محدوده، دو بلوار با نام‌های ۴بانده و ارم در منطقه‌ای ویلایی برای شهروندان در سه فاز مجاور کاخ ساخته و این محله ابتدا مهردشت و سپس مهرشهر نام گرفت. بعد از انقلاب اسلامی فاز ۴ و بلوار گل‌ها نیز به مجموع این مناطق اضافه شد. این مناطق که در ابتدا شامل ویلاهای بزرگ و پراکنده بود، از ۳ طرف به زمین‌هایی می‌رسید که برای بهبود آب و هوای منطقه به باغ سیب تبدیل شد.

مراکز تفریحی

در شمال بلوار شهرداری مهرشهر باغ سیب بزرگ و قدیمی قرار دارد که تعداد زیادی از درختان آن در همان ابتدای  مهرشهر به منظور ایجاد فضای سبز و پاکیزگی هوا کاشته شدند. این باغ با مساحت ۳۵۰ هکتار یکی از باغ های مهم استان البرز بوده و دارای ۷۰ هزار اصله درخت میوه شامل گلابی، سیب، هلو، گردو و آلو است. این باغ که یکی از جاذبه‌های گردشگری کلان‌شهر کرج به شمار می‌رود از گنجینه‌های ارزشمند ژنتیکی گیاهی و یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های زیست‌محیطی است.

مهرشهر

مراکز خرید مهرشهر

از مهمترین خیابان‌های مهرشهر، بلوار شهرداری است که وجود مغازه‌های متعدد، رستوران‌ها و فست‌فودها، مراکز تجاری و… آن را تبدیل به یکی از خیابان‌های پرتردد این محله کرده است به طوریکه  روز به روز بر تعداد مراکز خرید مهرشهر اضافه می‌شود؛ بنابراین مهرشهر از نظر جذب مشتری و گردشگر از موقعیت استراتژیک برخوردار است. یکی از مراکز خرید شاخص مهرشهر، مرکز خرید رویال است. این مجتمع در ۳ طبقه و با ۸۵ واحد تجاری در بلوار مسیح پاکدل قرار دارد. مرکز خرید مبنا در ۲ طبقه و ۵۰ واحد تجاری با ارائه انواع پوشاک زنانه، مردانه و بچگانه و همچنین کیف و کفش، با هر بودجه‌ و سلیقه‌ای شما را دست خالی بیرون نخواهد فرستاد. اگر هم متعلق به صنف‌های هنری هستید یا ساز می‌نوازید برای تهیه آلات موسیقی و لوازم کارهای هنری می‌توانید به مجتمع تجاری پارس مراجعه کنید.

مراکز درمانی

مراکز درمانی بسیاری در مهرشهر به ارائه خدمات درمانی و پذیرش بیماران می‌پردازند. بیمارستان ثارالله در حسین آباد، بیمارستان ارم در بلوار ارم، کلینیک جامع در فاز ۴ مهرشهر، دی کلینیک تخصصی شهید محمد حاجی زاده در بلوار گلها، درمانگاه میلاد اندیشه در حسین آباد و درمانگاه حسن زاده ابتدای بلوار ارم همگی از مراکز بهداشتی و درمانی مهرشهر هستند و از این بابت مشکلی نخواهید داشت.

دسترسی به مهرشهر

برای رسیدن به مهرشهر باید پس از عبور از خروجی کرج در اتوبان تهران_کرج، به خروجی مهرشهر وارد شد. یکی از ویژگی‌های مثبت معابر و خیابان‌های مهرشهر عریض بودن آن‌ها است. مهمترین بلوار مهرشهر بلوار ارم با طول ۱۲ کیلومتر است. این بلوار در همان ابتدای ورود به محله مهرشهر قرار دارد و از شمال و جنوب این منطقه را به هم وصل کرده است. همچنین شمال این بلوار منطقه ۴ و جنوب آن منطقه ۱۲ شهرداری کرج محسوب می‌شود. بلوار شهرداری یا چهارباندی در شرق بلوار ارم قرار دارد که منظره‌ای مجلل و چشم‌نواز را ایجاد کرده است. بلوار شهرداری که در واقع بخش مرفه نشین مهرشهر محسوب می شود بلوار اصلی این منطقه است. خیابان‌های آزادی، ولیعصر، امیرکبیر و… نیز از دیگر خیابان‌های مهم مهرشهر هستند. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به این محله ایستگاه گلشهر در خط ۵ متروی تهران است. تاکسی‌ها و اتوبوس‌های مستقر در اطراف متروی گلشهر به سایر محله‌های کرج دسترسی دارند.

قیمت ملک

اگرچه ساخت و ساز در مهرشهر با سرعتی باورنکردنی در حال انجام است اما خانه‌های ویلایی و اعیانی قدیمی هنوز دست نخورده باقی مانده‌اند و قیمت برخی از آن‌ها به چند میلیارد تومان می‌رسد. قیمت آپارتمان در مهرشهر را سن بنا، متراژ، موقعیت ملک، نوع ساخت، نوع منطقه و نوع مصالح به کار رفته در ساخت تعیین می‌کند، اما آب‌ و هوای مناسب، نبود طرح ترافیک، مهندسی منحصر به‌ فرد بلوارها و وجود مراکز تجاری، مغازه‌ها و رستوران‌ها قیمت ملک را به خصوص در فازهای یک تا سه مهرشهر بالا نگه داشته است. برای تماس با مشاوران املاک دلتا و همچنین اطلاع از جدیدترین قیمت خرید خانه در مهرشهر کرج اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 3 دی 1398 ] [ 11:05 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


دلتا ۴۴ ؛ برترین آژانس دلتا در آذرماه ۹۸
در جشن ماهانه هلدینگ دلتا که سه‌شنبه سوم دی‌ماه 98 برگزار شد آژانس 44 به عنوان آژانس برتر دلتا در آذرماه 98 معرفی شد.
جشن ماهانه هلدینگ دلتا

جشن ماهانه هلدینگ دلتا با حضور محمد تقوی مدیر عامل این مجموعه روز سه‌شنبه سوم دی‌ماه برگزار و آژانس ۴۴ برترین آژانس دلتا در آذرماه ۹۸ معرفی شد. آژانس‌های  ۸۵۰ ، ۵ و ۲×۲ به ترتیب مقام‌های دوم،سوم و چهارم را کسب کردند.

به گزارش مجله دلتا محمد تقوی در این مراسم از تلاش و جدیت کارکنان آژانس‌های زیر مجموعه دلتا قدردانی کرد و اظهار داشت: دلتا در شرایطی در حال حرکت رو به جلو است و در برنامه‌های خود موفق می‌شود که بسیاری از آژانس‌های املاک در سراسر کشور از وضعیت نامطلوب معاملات مسکن شکایت دارند و بسیاری از آژانس‌های املاک فعالیت خود را متوقف کرده‌اند، اما دلتا علی‌رغم این شرایط توانست در ماه گذشته نسبت به ماه‌های دیگر به‌گونه‌ای متفاوت عمل کند و پیشتاز باشد.

مدیر عامل هلدینگ دلتا ضمن اشاره به تلاش‌های آژانس ۴۴ گفت: آژانس سرآمد آذرماه در این ماه نه فقط توانست رکورد‌های پیشین خود را بشکند بلکه در برابر آژانس‌ های املاک رقیب خود نیز عملکرد بسیار خوبی داشته باشد.

پارسا تقوی معاون معاملاتی گروه دلتا نیز در این مراسم ضمن تقدیر از سرپرستان مجموعه دلتا گفت: در دلتا صداقت حرف اول را می‌زند. امروز آژانس دلتا به روش‌های سنتی عمل نمی‌کند و با فکر جلو می‌رود. اکنون ما نه یک هلدینگ بلکه یک سازمان دلتا هستیم. نیروهای مختلف تحصیلکرده در این سازمان مشغول به فعالیت هستند و به جز نیروهای ساکن در دفتر مرکزی، به غیر از مشاوران و سرپرستان فقط ۱۲۹ نفر مهندس در زیرمجموعه‌های دلتا حضور دارند.

در ادامه مراسم یعقوب‌زاده مدیر معاملات املاک دلتا ۴۴ به تقدیر از همکاران خود در دلتا ۴۴ پرداخت و اظهار داشت: از آقای محمد تقوی بابت حمایت‌های ایشان متشکرم. ما در هلدینگ دلتا برای موفقیت تلاش می‌کنیم.

در جشن ماهانه هلدینگ دلتا برترین های آذرماه ۹۸ به شرح زیر معرفی شدند.

مدیران معاملات:

یعقوب‌زاده اول، سیاوش دوم، مهران سوم،کهنسال چهارم، موحد پنجم، سیار ششم

سرپرستان اول تا سوم دلتا:

صفایی اول، زندمنش دوم، نیکخواه سوم

مشاوران اول تا سوم دلتا:

کریمی اول، هوشمند دوم، سعادت سوم

سرپرستان اول تا سوم آژانس دلتا ۴۴ :

شیدایی اول، معتمدیکتا دوم، میرزایی سوم

مشاوران اول تا سوم آژانس دلتا ۴۴:

کرم‌پور اول، نوید دوم، موحد سوم

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ چهارشنبه 4 دی 1398 ] [ 13:15 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در پارک وی ؛ با احتیاط وارد شوید!
پارک وی از محله‌های منطقه یک تهران و از معدود محدوده‌های لوکس، خوش آب و هوا و با دسترسی آسان است.
خرید آپارتمان در پارک وی

پارک وی از محله‌های شمالی تهران است که به سبب دسترسی که چهارراهی به همین نام در این محله از شمال به مرکز شهر ایجاد کرده، به‌عنوان یکی از گلوگاه‌های اصلی تهران تلقی می‌شود. بنابراین با خرید آپارتمان در پارک وی از یک موقعیت ممتاز برخوردار خواهید بود، به ویژه که پارک وی در محدوده‌ای میان محله‌های امانیه، الهیه و محمودیه نیز قرار دارد.

به گزارش مجله دلتا پل پارک وی دو بزرگراه مدرس و چمران را در امتداد هم قرار داده است. این بزرگراه‌ها از شریان‌های اصلی شهر هستند که شمال تهران را به مرکز و جنوب تهران وصل می‌کنند. این محدوده به دلیل نسیمی که از کوه‌های شمالی تهران بر آن می‌وزد، خوش آب و هوا بوده و در زمره محله های اعیان نشین تهران قرار دارد.

مراکز خرید

اگر فقط رهگذر محله پارک‌وی هستید، به مراکز خرید این محدوده با احتیاط وارد شوید. شوک قیمتی اولین چیزی است که به محض ورود به مجتمع‌های تجاری پارک وی که عمدتا به فروش لوازم و پوشاک برند و مارک‌های خارجی می‌پردازند، با آن مواجه می‌شوید. یکی از مراکز مهم خرید این محله پاساژ جام جم است. پاساژی که قیمت‌های نجومی آن این تصور را ایجاد می‌کند که مشتری ندارد، اما با کمی پیاده‌روی در این پاساژ خواهید دید که مشتری‌ها بدون هیچ چانه‌زنی بر سر قیمت در حال خرید هستند. اگر خواهان خرید ساعت‌های مارک‌دار مانند امگا، رولکس، ولگاری و… هستید، پشت ویترین‌های پاساژ جام‌جم آن‌ها را خواهید یافت. کافی‌شاپ‌ها و رستوران‌های پارک وی را در خیابان‌های فرعی این محله فراموش نکنید. مراکز خرید محمودیه، مریم و سام سنتر نیز از دیگر مجتمع‌های تجاری این محدوده هستند که معمولا قیمت آن‌ها نیز بسیار بالاتر از میانگین قیمت‌ها است.

مکان‌های مهم

در شمال شرقی چهارراه، ایستگاه آتش‌نشانی قرار دارد که محله‌های الهیه، جنوب زعفرانیه، امانیه، محمودیه و مقصودبیک تحت پوشش خدمات این ایستگاه قرار می‌گیرند. مرکز همایش‌های بین‌المللی جمهوری اسلامی ایران، که به سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی نیز معروف است در این محدوده قرار دارد. سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران یکی از مراکز کلیدی و مهم در محدوده پارک وی است. محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران نیز در بزرگراه چمران و در جنوب غربی این چهارراه از سال ۴۸ به برگزاری نمایشگاه‌های مختلف بین‌المللی می‌پردازد. چهره‌های غیر ایرانی و در حال رفت و آمد در این محدوده از وجود سفارت‌خانه‌های مختلفی در محله پارک‌وی خبر می‌دهد و خیال شما را از بابت امنیت این محله راحت می‌کند. هتل استقلال، با نام پیشین رویال هیلتون تهران، در ابتدای بزرگراه چمران در زمان خود بزرگترین هتل خاورمیانه بوده که در سال ۱۳۴۱ افتتاح شده و تاکنون میزبان بسیاری از  سیاستمداران و بزرگان ایران و جهان بوده است.

دسترسی به پارک وی

در سمت شمال شرقی چهارراه و بعد از ایستگاه آتش نشانی، پایانه اتوبوسرانی شهید افشار قرار دارد که پارک وی را به ترمینال جنوب وصل می کند. مسیرهای دیگری نیز به سمت میدان هفت تیر، بلوار دستواره و ولنجک در این پایانه وجود دارد. برای رسیدن به این چهار راه می‌توانید از خط اتوبوسرانی تندروی تجریش_راه‌آهن استفاده کنید و در ایستگاه پارک وی پیاده شوید. خطوط تاکسی این محدوده که برای کاهش ترافیک چمران ایجاد شده است مسافران را به دانشگاه شهید بهشتی و محله‌های ولنجک، اوین، زعفرانیه، محمودیه و درکه منتقل می‌کند. شما در این محله دسترسی مستقیم به مترو نخواهید داشت ولی می‌توانید در کمترین زمان ممکن خود را به ایستگاه مترو تجریش رسانده و وارد خط ۱ مترو شوید.

قیمت ملک

ویژگی‌های شاخص این منطقه مانند آب‌ و هوای مطلوب، خوش‌نقشه بودن واحدهای مسکونی، قرارگرفتن در شمال تهران و دسترسی به امکانات ممتاز موجب شده تا خرید آپارتمان در پارک وی ایده‌آل‌ متقاضیان خرید خانه در نیمه شمالی تهران باشد. برای اطلاع از قیمت ملک در پارک وی اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ چهارشنبه 4 دی 1398 ] [ 13:39 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در خیابان نجات اللهی ؛ راسته گردشگری تهران
خیابان نجات اللهی ، خیابانی در مرکز تهران است که با ظرفیت های بالقوه خود یک راسته گردشگری در شلوغی شهر تهران به حساب می‌آید.
خرید خانه در نجات اللهی

خیابان نجات‌اللهی که قدیمی‌ترها هنوز آن را با نام ویلا می‌شناسند از خیابان‌های مهم و مرکزی پایتخت است که از جنوب از خیابان انقلاب و پل حافظ آغاز می‌شود و پس از پل کریمخان به خیابان سرو در شمال منتهی می‌شود. این خیابان و خیابان‌ها و فرعی‌های آن محدوده کوچکی را تشکیل داده‌ است که با توجه به امکانات و خدمات متنوع و سطح دسترسی مطلوب می‌تواند یکی از گزینه‌های خرید خانه باشد. اگر شما هم یکی از متقاضیان خرید خانه در نجات اللهی هستید با ما همراه باشید.

به گزارش مجله دلتا با اینکه خیابان نجات اللهی یکی از خیابان‌های کلیدی تهران در دهه ۴۰ بوده است و بعد از آن خیابان‌های بسیاری دیگری به تدریج در مرکز شهر تهران توسعه یافته اند، اما  خیابان نجات الهی به دلیل کاربری اداری و مسکونی خود، هنوز یکی از مسیرهای پرتردد در تهران است.

دسترسی به نجات الهی

خیابان نجات‌ الهی مابین و به موازات خیابان‌های قرنی و حافظ قرار گرفته است. تقاطع این خیابان با خیابان‌های سمیه، طالقانی و صارمی دسترسی‌های چهارراهی فراوانی را در این محدوده ایجاد کرده است و ایستگاه‌های اتوبوس در این چهارراه‌ها به چشم می‌خورد. ایستگاه‌های مترو دروازه دولت، فردوسی و طالقانی در مسیر خط یک همگی در محدوده خیابان ویلا قرار گرفته‌اند. از ایستگاه مترو شهدای هفتم تیر نیز می‌توانید با یک تاکسی خود را به این خیابان برسانید. 

مکان‌های مهم

خیابان ویلا و طالقانی در دهه ۴۰ خورشیدی دارای اهمیت زیادی بودند، تا آنجا که هتل‌ها و ساختمان اداری مدرنی نسبت به زمان خود در اطراف آن ساخته شد. هتل‌های انقلاب، مرمر، هویزه و… به دلیل تردد و حضور دائمی بازرگانان ایرانی و خارجی در این محدوده و وجود ساختمان اتاق بازرگانی در خیابان طالقانی شکل گرفتند و هنوز هم پابرجا هستند. از دیگر مکان‌های مهمی که موجب تردد شهروندان در روزهای غیر تعطیل در اطراف خیابان نجات‌ اللهی شده است می‌توان به مکان‌های زیر اشاره کرد:

 • کلیسای سرکیس مقدس
 • سازمان انتقال خون
 • سازمان حفاظت محیط زیست
 • بیمارستان میرزا کوچک‌خان
 • سازمان میراث فرهنگی و گردشگری
 • وزارت صنعت، معدن و تجارت
 • دانشگاه پیام نور مرکز تهران جنوب
 • بیمارستان پانزده خرداد
 • بیمارستان آبان
 • بیمارستان آپادانا

نجات اللهی

کانون صنایع دستی

خیابان نجات‌ اللهی به‌ دلیل فروشگاه‌های متعدد صنایع‌دستی، هنری‌ترین خیابان تهران است. خیابان نجات الهی و طالقانی کانون فروش صنایع دستی ایران و لوازم لوکس هستند که حضور  و رفت و آمد بازرگانان ایرانی و خارجی در این خیابان یکی از دلایل ایجاد این کانون بوده است.

قیمت ملک

همان‌طور که گفته شد خیابان ویلا و خیابان‌های اطراف آن در دهه ۴۰ و ۵۰ از اهمیت فراوانی برخوردار بوده‌‌اند؛ از این رو با کمی پیاده‌روی در این محدوده و کوچه‌های اطراف آن، خانه‌های ویلایی و آجری قدیمی فراوانی را مشاهده خواهید کرد که یا دست نخورده باقی مانده‌ یا به کافی‌شاپ تغییر کاربری داده‌اند. واحدهای مسکونی نیز در فرعی‌‌های منتهی به نجات الهی به وفور وجود دارد. در یک کلام می‌توان گفت بافت مسکونی و بافت اداری هر دو از محله نجات‌ اللهی سهم برابری را برای خود برداشته‌اند. برای اطلاع از قیمت دقیق رهن و اجاره و خرید خانه در نجات اللهی اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 7 دی 1398 ] [ 16:27 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در مرداویج ؛ محله بالا شهر اصفهان
محله مرداویج در جنوب شهر اصفهان و در منطقه 6 این شهر قرار دارد. این محله در دهه‌های اخیر مقصد بسیاری از مهاجران بوده است.
خرید خانه در مرداویج

برخلاف تهران که محله‌های به اصطلاح بالاشهر در نیمه شمالی آن قرار دارند. محله‌های بالاشهر اصفهان در جنوب آن واقع شده اند. یکی از محله‌های لوکس اصفهان، محله مرداویج است که در حدفاصل دروازه شیراز (میدان آزادی) تا چهارراه فرایبورگ، کوی استادان و خیابان کارگر قرار دارد. پیش از خرید خانه در مردوایج با ما در معرفی این محله همراه باشید.

به گزارش مجله دلتا محله مردوایج کانون آپارتمان‌های پنج و شش طبقه با نمای سنگی و  همچنین ساختمان‌هایی به جا مانده از دهه ۵۰ است که در چند دهه اخیر مهاجران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است.

مرداویج در گذشته

از آنجا که در سال‌های پیش از انقلاب، محله مرداویج را عمدتاً زمین‌هایی بایر تشکیل می‌داده است؛ بنابراین این محله، آن اصالتی که محله‌های دیگر اصفهان از آن برخوردارند را ندارد. ارائه زمین‌های این محله به کارمندان دولت در دهه ۵۰ و آغاز ساخت‌ و ساز، به سکونت مهاجران بسیاری در مرداویج منجر و این محله به تدریج تبدیل به یک محله بالاشهری شد؛ به طوری که اکنون ۹۰ درصد از ساکنان این محله، از اطراف اصفهان هستند.

مراکز تفریحی

مهم‌ترین پاتوق اهالی این محله، پارک مرداویج است. به دلیل سکونت تعداد زیادی از کارمندان بازنشسته دولت، میانسالان بسیاری اوقات خود را در این پارک می‌گذرانند. این پارک با زمین بازی برای کودکان، وسایل ورزشی و میزهای پینگ پنگ و شطرنج یک مکان تفریحی ایده آل برای ساکنان این محله است. مجتمع تفریحی و ورزشی پرواز از دیگر مراکز تفریحی مرداویج است که در خیابان شیخ کلینی قرار دارد. پاساژ قائم نیز مرکز تجاری مردوایج است که بیشتر مشتریان آن، محلی هستند و معمولا قیمت‌های این مرکز خرید از میانگین قیمت منطقه بالاتر است.

بنای تاریخی برج کبوتر نیز در محله مرداویج قرار دارد. این بنای تاریخی متعلق به دوره صفویان است و در میدانی در تقاطع خیابان آزادی و شیخ صدوق اصفهان قرار گرفته‌ است. ارتفاع این برج ۱۸ متر است و ۱۵ هزار کبوتر می توانند آنجا جای بگیرند.

بافت محله مرداویج

بافت محله مرداویج، نسبت به محله‌های دیگر اصفهان بیشتر کارمندنشین مهاجر و غیراصفهانی است.‬‬ ساکنان محله امن و آرام مرداویج، به دلیل نزدیکی این محله به هوانیروز، بیشتر ارتشی‌ها، فرهنگیان و کارمندان بازنشسته معدن هستند. در مورد بافت مردمی مرداویج می‌توان گفت که این محله مردمان مختلف با فرهنگ‌های گوناگون را در خود جای داده است.

خیابان‌های مهم

ملاصدرا، ملاصدرای جنوبی، شیخ صدوق جنوبی (برج)، جابر، عمّار، استقلال (جنوبی، میانی، شمالی)، فرایبورگ، رسالت، فارابی (جنوبی، میانی، شمالی)، آزادی، شیخ کُلینی خیابان‌های اصلی محله مرداویج است.

قیمت ملک

شهر اصفهان به دلیل قدمت و وسعت خود خانه‌های ویلایی و حیاط دار بسیاری دارد و محله مرداویج نیز از این ویژگی مستثنا نیست. اگر از علاقه‌مندان خرید ملک در مرداویج هستید لازم است بدانید که در محله‌های جنوبی شهر اصفهان قیمت خانه در حداکثر خود قرار دارد. در صورتی‌ که بودجه محدودی دارید می‌توانید خانه‌هایی با متراژ کمتر را انتخاب کنید. برای اطلاع از قیمت روز ملک در اصفهان اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 7 دی 1398 ] [ 16:34 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در میدان پالیزی
محله پالیزی یکی از مناطق پرطرفدار و خوش بافت سهروردی شمالی واقع در منطقه 7 شهرداری تهران است.
خرید آپارتمان در پالیزی

خیابان سهروردی شمالی از خیابان مطهری آغاز می‌شود و به بزرگراه رسالت می‌رسد. خیابان شهید دکتر قندی با نام دیگر پالیزی نیز، خیابان عربعلی را به خیابان شریعتی متصل می‌کند. در محل تقاطع دو خیابان سهروردی شمالی و خیابان قندی، میدان پالیزی قرار دارد. این میدان که در منطقه ۷ شهرداری تهران واقع است به چند دلیل از موقعیت فوق استراتژیک برخوردار است، دلایلی که گزینه خرید آپارتمان در پالیزی را در موتورهای جست‌وجو فعال کرده است.

به گزارش مجله دلتا نگاهی به واحدهای مسکونی و املاک آگهی شده در دفتر مشاوران املاک نشان می‌دهد که حتی جهش قیمت مسکن نیز از تعداد مشتریان خانه‌های سهروردی شمالی و میدان پالیزی کم نکرده و این محله به قول معروف همچنان “برو و بیا”ی خودش را دارد. در این مطلب قصد داریم بگوییم چرا سکونت در میدان پالیزی و خیابان‌های اطراف آن تا این اندازه پرطرفدار است.

دسترسی به میدان پالیزی

با مشاهده محله پالیزی روی نقشه به راحتی متوجه چیدمان منظم و مهندسی‌شده خیابان‌ها و فرعی‌های آن می‌شوید. همان‌طور که گفته شد خیابان شهید قندی یک خیابان شرقی غربی است که از خیابان عربعلی آغاز می‌شود و تا میدان پالیزی و بعد خیابان شریعتی ادامه پیدا می‌کند. اگر با خودروی شخصی در این محدوده قصد تردد دارید، لازم است بدانید که خیابان شهید قندی از خیابان عربعلی تا میدان پالیزی دو طرفه است و ادامه آن تا خیابان شریعتی غرب به شرق و یک طرفه می‌شود. خیابان‌های اطراف خیابان شهید قندی تا قبل از میدان پالیزی زوج و فرد است که خیابان‌های فرد در مسیر غرب به شرق و خیابان‌های زوج در مسیر شرق به غرب این خیابان قرار دارند.

سهروردی شمالی نیز از خیابان مطهری تا قبل از میدان پالیزی دو طرفه است و از این میدان تا بزرگراه رسالت از شمال به جنوب یک طرفه می‌شود. نکته تحسین‌برانگیز در مورد میدان پالیزی این است که این میدان بار ترافیکی قابل توجهی را از سهروردی شمالی به خیابان شریعتی منتقل می‌کند.

از لحاظ حمل و نقل عمومی، سهروردی، قدوسی و بهشتی ایستگاه‌های متروی نزدیک به میدان پالیزی هستند که با تاکسی‌های گذری اطراف این ایستگاه‌ها می‌توانید خود را به این میدان و اطراف آن برسانید. علاوه بر تاکسی، مسیرهای اتوبو‌س اختیاریه_بهشتی در مسیر رفت و سید خندان_ میدان امام خمینی در مسیر برگشت در خیابان شهید قندی نزدیک به میدان پالیزی ایستگاه دارند.

پالیزی

بافت محله پالیزی

بافت غالب این محله، مسکونی است، اما هر چه از فرعی‌های میدان پالیزی و خیابان شهید قندی فاصله گرفته و به سمت خیابان‌های شریعتی، بهشتی و مطهری نزدیک شوید بافت اداری را بیشتر مشاهده خواهید کرد. برای سکونت در محله پالیزی، خیابان‌های ابن یمین، پالیزی، نوبخت و آپادانا گزینه‌های مطلوبی هستند و با یک معاشرت ساده و قدم‌زدن در محدوده  پالیزی نیز درمی‌یابید که ساکنان این محله را عموما قشر متوسط رو به بالا، فرهیخته و فرهنگی تشکیل می‌دهند.

مراکز تفریحی و خرید

به دلیل وجود آبمیوه فروشی‌ها و اغذیه فروشی‌های متنوع مستقر در میدان پالیزی، این میدان به تنهایی یک محدوده تفریحی به حساب می‌آید. اگر درپی یک مرکز تفریحی شاخص هستید ما پاساژ اندیشه را به شما معرفی می‌کنیم، که فضایی مناسب گذران اوقات فراغت را برای ساکنان بومی و غیربومی آن فراهم کرده است. بوستان اندیشه نیز مهم‌ترین فضای سبز محله برای تفریح است. زمین بازی کودکان، زمین بدمینتون و کافه و رستوران در فضای بیش از ۱۰ هزار مترمربع اوقات فراغت شما را پر از طراوت خواهد کرد. قطب‌های فرهنگی سهروردی شمالی یعنی فرهنگ‌سرای اندیشه و کتابخانه اندیشه نیز در همین بوستان قرار دارد.

قیمت ملک

پرمتقاضی بودن واحدهای مسکونی محله پالیزی و خیابان‌های اطراف آن که سهروردی شمالی نیز یکی از آن‌ها است، ریسک سرمایه‌گذاری ملکی شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد؛ بنابراین با خیال راحت ریسک کنید. از آنجا که عرضه ملک در این منطقه هیچ‌گاه بدون خریدار نمی‌ماند و با سکونت در محله پالیزی می‌توان به بزرگراه‌ها و خیابان‌های مهم پایتخت دسترسی داشت قیمت ملک در این محدوده نسبتا بالا بوده و میدان پالیزی در رده گران‌قیمت‌ترین‌های محدوده سهروردی شمالی دسته‌بندی می‌شود. واحدهای نوساز این محدوده تا ۳۴ میلیون تومان هم آگهی شده‌اند که البته این رقم برای خانه‌های چند سال ساخت اندکی کمتر است. اگر شما هم علاقه‌مند به خرید آپارتمان در پالیزی هستید، به روز ترین قیمت‌ها را از اینجا دریافت کنید.

 
برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 7 دی 1398 ] [ 16:39 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در گوهردشت کرج
گوهردشت یا رجایی‌شهر از محله‌های واقع در بخش شمالی شهر کرج و واقع در منطقه 5 این شهر است.
خرید خانه در گوهر دشت

گوهردشت یا رجایی‌شهر نام محله‌ای در شمال شهر کرج است. این محله از شمال به شهرک‌های آسمان و بهارستان و رشته‌کوه‌های البرز، از سمت غرب به بلوار اشتراکی و باغستان منطقه۶، از شرق به شهرک اوج و حسن‌آباد و جهانشهر و از جنوب به خیابان بهشتی و زمین‌های دامپروری منتهی می‌‌شود.

گوهردشت از محله‌های مرفه و نسبتا پرجمعیت کرج است و قشرهای مختلفی در این محله ساکن هستند. گوهردشت به دلیل وجود خیابانی به همین نام که به دلیل وجود فروشگاه‌ها، مراکز خرید و مغازه‌ها از خیابان‌های مرکزی و اصلی کرج است از محدوده‌های نسبتا پر رفت وآمد به شمار رفته و بنابراین خرید خانه در گوهردشت می‌تواند یک مزیت تلقی شود.

به گزارش مجله دلتا اگر چه ساخت و ساز سال‌ها است مسیر خود را در گوهردشت پیدا کرده و در هر کوچه‌ این محله ساختمانی در حال ساخت یافت می‌شود، اما بافت غالب خانه‌های گوهردشت ویلایی است.

مراکز تجاری و تفریحی

متجمع تجاری و اداری نیکامال از مراکز تجاری شاخص در فلکه اول گوهر دشت است که در ۲۴ طبقه شامل هفت طبقه پارکینگ ، پنج طبقه تجاری ، یک طبقه هایپرمارکت، یک طبقه فودکورت و ده طبقه اداری به ارائه خدمات متنوع می‌پردازد. این مرکز تجاری را قلب تجاری کرج می‌نامند. مجتمع تجاری چچلاس نیز بورس پوشاک و لوازم جانبی شهر کرج است. در این مجموعه می توانید اجناس و کالاهای برند داخلی و خارجی را در فضایی کاملا مدرن بیابید. مجتمع تجاری اداری پارمیدا در ۱۲ طبقه و شامل ۴۰ واحد اداری در گوهردشت واقع شده است. از نکات شاخص این مجتمع نمای فوق‌العاده آن است. اگر به دنبال بورس لباس مردانه در محدوده کرج هستید پاساژ گوهران یکی از مراکز تجاری پاسخگوی نیاز شما با سلیقه‌های مختلف است. سینما ساویز نیز با سه سالن نمایش مجهز در فلکه اول گوهردشت میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

مراکز تفریحی

گوهردشت را می‌توان کانون تفرجگاه‌های کرج دانست. جاده کوهستانی آتشگاه که از روستایی به همین نام شروع می‌شود و تا جاده چالوس ادامه دارد یکی از دیدنی‌ترین مناظر شهر کرج است. گردشگران بسیاری در روزهای تعطیل، آتشگاه را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می‌کنند. روستای سیاهکلان از دیگر تفرجگاه‌های شهر کرج است که می‌تواند شما را از شلوغی زندگی شهری دور کند. چشمه‌های آب و کوه‌های این روستا گردشگران بسیاری را به سمت خود می‌کشد. از بوستان‌های گوهردشت می‌توان به پارک سه‌باندی (شهید بهشتی) نرسیده به خیابان قائم و باغ ایرانی (میدان طالقانی) اشاره کرد.

خیابان‌های مهم

خیابان اصلی گوهردشت با نام خیابان آزادی از سه‌راه گوهردشت (پل گوهردشت) آغاز می‌شود و تا بلوار مؤذن ادامه دارد و دارای چهارده خیابان فرعی است. بلوار جمهوری اسلامی، بلوار استقلال، بلوار انقلاب، بلوار مصطفی خمینی، بلوار مؤذن و بلوار ملاصدرا از مناطق گوهردشت محسوب می‌شوند.

مکان‌های مهم

گوهردشت دارای چهار شهرک با نام‌های شهید جهازی‌ها (انتهای خیابان آزادی)، بهارستان (ورودی جاده آتشگاه)، آسمان (خیابان پیروزی) و بهداری است. از دیگر مکان‌های شاخصی که منجر به تردد شهروندان در این محدوده شده است می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

دانشگاه علوم پزشکی البرز
دانشگاه آزاد اسلامی کرج
پردیس کرج دانشگاه هنر
دانشگاه پیام نور کرج
مرکز تحقیقات هسته ای گوهردشت کرج
موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی
مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای

قیمت ملک

همان طور که گفته شد بافت غالب گوهردشت ویلایی است اما این خانه‌های ویلایی، قیمت‌های قابل توجهی دارند و بیشتر مورد انتخاب علاقه‌مندان به ویلا نشینی و بازنشستگانی است که درپی مکانی دنج و آرام برای زندگی هستند. اگر قصد خرید خانه در گوهردشت را دارید مشاوران املاک دلتا به شما کمک خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 7 دی 1398 ] [ 16:44 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در گاندی
خیابان گاندی یکی از خیابان‌های آرام شهر تهران و به موازات خیابان ولیعصر و بزرگراه آفریقا است.
خرید آپارتمان در گاندی

محله گاندی را خیابانی به همین نام و فرعی‌های اطراف آن تشکیل می‌دهند. موقعیت جغرافیایی محله گاندی و قرار گرفتن بخشی از آن در منطقه ۳ و بخشی دیگر آن در منطقه ۶ شهرداری تهران و همچنین مجاورت آن با میدان ونک، دسترسی حیرت انگیزی را این محله ایجاد کرده و این ویژگی بافت خیابان گاندی را به سمت تجاری_اداری سوق داده است. قبل از خرید آپارتمان در گاندی با ما همراه شوید.

به گزارش مجله دلتا بافت تجاری گونه محله گاندی به دلیل وجود بزرگراه های مدرس، رسالت و همت باعث شده رفت و آمد در این محله طی روز زیاد باشد و از این رو ساکنان این محله که اغلب از قدیمی‌های ساکن این منطقه‌اند در ساعات اداری شاهد تردد شهروندان بسیاری هستند.

گاندی در گذشته

خیابان گاندی از خیابان شریفی در شمال آغاز و به خیابان خالد اسلامبولی (وزرا) در جنوب می‌رسد. محل تقاطع خیابان گاندی با بزرگراه همت به سمت شمال در منطقه ۳ و بخش جنوبی تقاطع در منطقه ۶ شهرداری قرار می‌گیرد. منطقه ۶ شهرداری تهران در گذشته ناحیه شمالی تهران قدیم محسوب می‌شده و روستاهای بهجت آباد، امیرآباد و یوسف آباد جزو مناطق ییلاقی حاشیه شمالی تهران بوده اند که در بین سالهای ۱۳۱۰-۱۳۲۰ با خراب کردن خندق های دوره قاجاریه و احداث خیابان انقلاب کنونی اولین قدم جهت توسعه شهر تهران برداشته شد و در سال‌های بین ۱۳۴۵-۱۳۵۵ مناطق شمالی منطقه ۶ و از جمله خیابان گاندی طرح ریزی شدند.

دسترسی به گاندی

گاندی خیابانی شمالی جنوبی دو طرفه است که از تقاطع با خیابان شریفی بالاتر از بزرگراه حقانی آغاز و پس از گذر از روی بزرگراه همت به خیابان وزرا منتهی می‌شود. محله گاندی در محدوده طرح ترافیک نیست اما اگر با خودروی شخص تردد می‌کنید لازم است بدانید که خیابان گاندی جنوبی در محدوده زوج و فرد قرار دارد. خیابان گاندی شمالی، از تقاطع بزرگراه همت به سمت شمال در محدوده زوج و فرد قرار ندارد و به طور کلی این محله از نظر حمل و نقل عمومی از دسترسی نسبتا خوبی برخوردار است. شما با وسایل نقلیه عمومی از ایستگاه‌های مترو همت و حقانی می‌توانید خود را به گاندی برسانید. پایانه تاکسیرانی میدان ونک و همچنین خط شماره ۷ اتوبوس‌های تندرو تجریش-میدان راه آهن و پایانه‌ بیهقی در نزدیکی میدان آرژانتین حمل و نقل این محله را به خوبی پوشش می‌دهند.

مکان های مهم

هتل بیمارستان گاندی در خیابان گاندی از بهترین مراکز درمانی ایران و خاورمیانه بوده و انواع خدمات تخصصی پزشکی را ارائه می دهد. بخش هتل در ۱۰ طبقه شامل ۹۰ سوئیت به بیمارانی که به بیش از ۲ شب اقامت برای درمان خود نیاز دارند، به ارائه خدمات می‌پردازد. کلینیک فوق تخصصی چشم پزشکی رازی نیز در خیابان گاندی جنوبی و بن بست پالیزوانی (خیابان دوم گاندی) واقع شده است. از خیابان‌های مهم این محله، خیابان احمد قصیر است که ساختمان‌های اداری مهمی مثل برج بخارست، برج بانک توسعه‌ی صادرات و بانک مشترک ایران و ونزوئلا در آن قرار دارند. خیابان وزرا در گاندی نیز بزرگترین بورس فروش عطر در تهران بوده و می‌توان آن را خوش‌ عطرترین خیابان تهران نامید.

مراکز تفریحی و تجاری

محله گاندی در مجاورت دو بوستان بزرگ و شاخص پایتخت، ساعی و آب و آتش قرار دارد. در هر دو بوستان انواع وسایل تفریحی و ورزشی و رستوران‌های متنوع در حد عالی وجود دارد. مرکز خرید گاندی نیز در تقاطع بزرگراه همت از جمله مراکز خرید قدیمی شهر تهران است که انواع رستوران، کافی شاپ و بوتیک در آن قرار دارد. همچنین مراکز خرید و پاساژهای موجود در میدان ونک و آرژانتین از دیگر مکان‌های در دسترس شماست که در فاصله نزدیکی از محله گاندی واقع شده اند.

قیمت ملک

با اندکی پیاده‌روی در محله گاندی به راحتی متوجه بافت شطرنجی و منظم گاندی خواهید شد. در این محدوده علاوه بر برج‌های اداری بلندمرتبه، ساختمان‌های مسکونی هم از تراکم بالایی برخوردارند که این موضوع اهمیت ساخت و ساز و بافت نوساز محله را به خوبی آشکار می‌کند. اگر قصد خرید آپارتمان در خیابانگاندی را دارید می‌توانید از مشاوران املاک دلتا کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 7 دی 1398 ] [ 17:09 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در ملاصدرا ؛ خیابان مدرن و سرزنده تهران
خیابان ملاصدرا یکی از خیابان‌های منشعب از میدان ونک است که وجود مراکز اداری و تجاری در این خیابان اهمیت آن را بیش از پیش تقویت می‌کند.
خرید آپارتمان در ملاصدرا

خیابان ملاصدرا خیابانی در شمال تهران است که تقسیمات منطقه‌ای شهرداری، آن را در منطقه ۳ پایتخت قرار داده است. ملاصدرا خیابانی شرقی_غربی است که از اتوبان چمران آغاز می‌شود و با گذر از خیابان‌های شیخ بهایی و شیراز و همچنین بزرگراه کردستان تا غرب میدان ونک امتداد پیدا می‌کند. نگاهی به موقعیت مکانی این خیابان روی نقشه نشان می‌دهد که ملاصدرا و خیابان‌های اطراف آن از شرق به میدان ونک، از جنوب به بزرگراه کردستان، از غرب به بزرگراه چمران و از شمال به ده‌ونک منتهی می‌شوند. در ادامه خواهیم گفت که چگونه دسترسی ممتاز این خیابان در کنار مراکز درمانی و خرید، ریسک خرید آپارتمان در ملاصدرا را تضمین می‌کند.

به گزارش مجله دلتا بافت کاملا نوساز خیابان ملاصدرا، موقعیت مکانی و همچنین استقرار مراکز درمانی و تجاری شاخص در این خیابان موجب شده تا این محدوده در اولویت انتخابی بسیاری از خریداران واحدهای مسکونی باشد.

دسترسی به ملاصدرا

خیابان ملاصدرا علاوه بر خیابان‌های شیخ بهایی و شیراز و بزرگراه کردستان،  به خیابان‌­های شاد، پردیس شرقی، گلشن و خوارزمی دسترسی مستقیم دارد. ملاصدرا از غرب تا بزرگراه کردستان دو طرفه و از این بزرگراه تا میدان ونک یک طرفه شرق به غرب است؛ بنابراین اگر با خودروی شخصی تردد دارید قبل از هر چیز لازم است که متوجه این جهت‌ها باشید. خط اتوبوس‌ تندروی پایانه شهید افشار_پایانه جنوب، ابتدای خیابان ملاصدرا و در بزرگراه چمران ایستگاه دارد. خط اتوبوس راه‌آهن_تجریش نیز در میدان ونک دارای ایستگاه است و شما می‎توانید با استفاده از آن به راحتی خود را به خیابان ملاصدرا برسانید. از آنجایی که این محله مستقیما از ایستگاه مترو برخوردار نیست، شما ناگزیر خواهید بود با تاکسی‌های مستقر در اطراف ایستگاه‌های متروی شهید حقانی و میدان صنعت که نزدیک‌ترین ایستگاه‌ها به ملاصدرا هستند، به این خیابان دسترسی پیدا کنید.

مراکز درمانی

بیمارستان بقیه‌الله‌العظم (عج) از مهم‌ترین مراکز درمانی پایتخت در خیابان ملاصدرا و بعد از خیابان شیخ بهایی قرار دارد. این بیمارستان در زمینه قلب و عروق فعالیت داشته و مراجعین بسیاری در طول روز به این مرکز مراجعه می‌کنند. مرکز فیزیوتراپی شیخ بهایی و مرکز درمانی گلستان و کلینیک ملاصدرا نیز در این محدوده قرار دارند. خیابان ملاصدرا از لحاظ وجود مراکز درمانی، کلینیک و داروخانه از خیابان‌های غنی تهران به شمار می‌رود.

مراکز تجاری و تفریحی

از مراکز خرید نزدیک به خیابان ملاصدرا، مرکز خرید آیینه ونک است که واحدهای تجاری آن به فروش انواع پوشاک زنانه و مردانه، پوشاک و لوازم ورزشی، فرش و تابلو فرش و لوازم سوارکاری می پردازند. از نکات بارز این مرکز خرید، کافی شاپ های متعدد آن است. مجتمع‌ تجاری ونک نیز از مراکز خرید نسبتا قدیمی تهران است. این مجتمع در دو طبقه شامل ۱۲۰ واحد تجاری از جمله مراکزی است که پیشنهاد می‌کنیم حتما از آن دیدن کنید. مرکز خرید خورشید نیز در خیابان ولیعصر پایین‌تر از میدان ونک قرار دارد و با کمی پیاده‌روی از خیابان ملاصدرا می‌توانید اقلام مورد نیاز خود را از این مجتمع خریداری کنید.

قیمت ملک

محدوده ملاصدرا و ونک از محله‌های مدرن تهران به شمار می‌روند. ساختمان‌های بلند و برج‌های تجاری این محدوده صاحبان کسب و کار را راغب به داشتن دفتر کار در ملاصدرا کرده است. دسترسی فوق‌العاده خیابان ملاصدرا به میادین، بزرگراه‌ها و خیابان‌های مرکزی و شمالی شهر تهران، در کنار مراکز اداری و تجاری متعدد آن، قیمت آپارتمان‌های مسکونی در این محدوده را همواره بالا نگه داشته است. برای اطلاع دقیق از دامنه قیمت و همچنین خرید آپارتمان در ملاصدرا اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ شنبه 7 دی 1398 ] [ 17:13 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در جهانشهر ؛ محله اصیل کرج
محله جهانشهر از اولین محله‌های صنعتی و البته خوش‌منظره کرج است که در قلب این شهر مهاجران بسیاری را در خود جای داده است.
خرید خانه در جهانشهر
منطقه ۸ شهرداری کرج، محله جهانشهر را در دل خود جای داده است، محله‌ای اصیل و قدیمی که از شمال به بلوار مطهری، از جنوب به بلوار شهید بهشتی، از غرب به بلوار جمهوری و از شرق به بلوار طالقانی منتهی می‌شود. این محله در گذشته باغ‌های زیادی را شامل می‌شده است. با موج ساخت و سازها، اکنون اندکی از باغ ها باقی مانده‌اند که البته مناظر اعجاب انگیزی را در این محله ایجاد کرده‌اند؛ به طوری که آرامش و سرسبزی این محله یکی از دلایل خرید خانه در جهانشهر است.
به گزارش مجله دلتا ساخت و ساز و نوسازی بافت جهانشهر و وجود خیابان‌های عریض و بلوارهای سرسبز در کنار آرامش این محله، خریداران بسیاری را متمایل به خرید ملک در جهانشهر کرده است. با ساختمان‌های چند طبقه‌ای که در جهانشهر ساخته شده بافت ویلایی در این محدوده روز به روز در حال کم رنگ شدن است.

جهانشهر در گذشته

نام جهانشهر از نام همسر یک سرمایه‌دار و بازرگان به نام محمد صادق فاتح یزدی که پیش از انقلاب اسلامی می‌زیسته گرفته شده است. در واقع فاتح یزدی با تاسیس کارخانه‌های روغن جهان، روغن موتور جهان، بسته بندی چای جهان، پشم بافی جهان و جهان‌چیت نقشی بسیار کلیدی در ایجاد جهانشهر و همچنین ۴۰۰ دستگاه داشت، چرا که که با ایجاد فضای کار در جهانشهر، در آن زمان مهاجران بسیاری از یزد به این محدوده نقل مکان کردند.

مراکز تفریحی و ورزشی

باغ فاتح یا پارک تنیس که در بلوار جمهوری قرار گرفته یکی از جاذبه‌های گردشگری کرج است که مجموعه‌ی بین‌المللی تنیس را در خود جا داده است. این مجموعه ۷ قواره زمین تمرین و یک زمین مسابقه دارد. از امکانات دیگر باغ فاتح جاده‌ تندرستی و زمین بازی کودکان است و خانواده‌ها در روزهای تعطیل می‌توانند از منظره‌ی دل‌انگیز و فضای طبیعی باغ لذت ببرند. پارک جنگلی خانواده از دیگر امکانات تفریحی جهانشهر کرج است. اگر اهل پیاده‌روی هستید این پارک با پیاده‌راه‌ های خود میزبان شما خواهد بود. پارک بانوان جهانشهر نیز که در سال ۸۹ افتتاح شد شامل امکانات فرهنگی، ورزشی و رفاهی است و کلاس‌های آموزشی و گردهمایی‌‌های مختلف در این پارک برگزار می‌شود. پارک ایران کوچک نیز در ضلع جنوب شرقی میدان جمهوری با مساحت هفت هکتاری در حال ساخت است. باشگاه پینت بال جهانشهر و باشگاه میلاد از دیگر مکان های تفریحی و ورزشی جهانشهر به شمار می روند.
جهانشهر

مکان‌های مهم

۲۵۰ هکتار باغ میوه و ۸۰ هکتار جنگل سهم جهانشهر از فضای سبز است که می‌توان از آن‌ها به عنوان یکی از نقاط کلیدی استان البرز در هوای پاک این شهر یاد کرد. بیمارستان‌های مدنی، کسری، کلینیک چشم‌پزشکی نوردیدگان و مرکز توانبخشی جامع شهدای کرج در جهانشهر به ارائه خدمات درمانی می‌پردازند. مرکز تجاری و اداری آراکس نیز در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع و با زیر بنای ۵۹۰۰ متر مربع از مراکز خرید شاخص جهانشهر است.

قیمت ملک

قیمت خانه و آپارتمان در جهانشهر تحت تاثیر جهش قیمت‌ ملک در یکی دو سال گذشته قرار گرفته است؛ بنابراین نباید انتظار قیمت پایین در این محدوده را داشت به خصوص که نوسازی بافت فرسوده در کرج در چند سال گذشته به شدت مورد توجه قرار گرفته است. اگر درپی خرید خانه در جهانشهر متناسب با بودجه خود هستید مشاوران املاک دلتا به شما کمک خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 10 دی 1398 ] [ 14:01 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در هنگام ؛ هر آنچه که باید بدانید
خیابان هنگام از خیابان‌های پرامکانات و البته پرتردد شهر تهران است که در شمال شرقی آن قرار دارد.
خرید آپارتمان در هنگام

بلوار هنگام بلواری طولانی و پرتردد در منطقه چهار شهرداری تهران است. این خیابان که پیش از این به ۴۰ متری زند معروف بوده، از میدان رسالت در جنوب آغاز شده و به بزرگراه شهید بابایی در شمال می‌رسد. دسترسی مثال زدنی این بلوار شمالی جنوبی به خیابان‌ها و مسیرهای مهم و گذر آن از بوستان لویزان دلیلی برای جذب سرمایه‌گذاری ملکی و خرید آپارتمان در هنگام است. اگر شما هم متقاضی ملک در این محدوده هستید در این مطلب با مجله دلتا همراه باشید.

دسترسی به خیابان هنگام

همان طور که گفته شد بلوار یا خیابان هنگام از میدان رسالت شروع شده و تا بزرگراه شهید بابایی امتداد می‌یابد. خیابان هنگام در این فاصله به میدان الغدیر و بلوار دلاوران، خیابان رئیسعلی دلواری (۳۰ متری اول)، خیابان آزادگان، بزرگراه شهید زین‌الدین، بلوار استقلال و میدان هنگام دسترسی مستقیم دارد. از آنجا که در محدوده هنگام خدمات اتوبوسرانی وسیعی ترتیب داده شده؛ شما علاوه بر تردد با خودروی شخصی می‌توانید با استفاده از پایانه اتوبوسرانی میدان رسالت خود را به نقاط مختلف این خیابان برسانید. خط اتوبوس از میدان رسالت به شهرک شهید محلاتی از ابتدا تا انتهای این بلوار ایستگاه دارد. خط دیگر اتوبوس از میدان رسالت به پایانه زین‌الدین در قسمت جنوبی این خیابان دارای ایستگاه است و مسیر آن به فلکه دوم تهرانپارس و میدان رهبر منتهی می‌‌شود. ایستگاه‌های اتوبوس از میدان رسالت تا میدان الغدیر تحت پوشش خط فلکه سوم تهرانپارس_ خیابان مطهری است و شما با این خط می‌توانید به خیابان هنگام برسید. ایستگاه‌های اتوبوس بین چهار راه استقلال و بزرگراه بابایی نیز تحت پوشش خط پایانه علم و صنعت_ شهرک شهید محلاتی است. همچنین اتوبوس‌های خط میدان رسالت_شهرک پارس با عبور از از میدان رسالت تا میدان الغدیر دسترسی شما را به این بلوار امکان‌‌پذیر می‌کنند.

خیابان هنگام خط مترو ندارد، از این رو برای رسیدن به این محدوده ناگزیر هستید از ایستگاه‌های متروی سرسبز، شهید زین‌الدین و نوبنیاد کمک بگیرید و با تاکسی‌های مستقر در اطراف آن‌ها به هنگام بروید.

موقعیت مکانی بلوار هنگام و فرعی‌های اطراف آن به گونه‌ای است که از شرق با محله‌های کالاد، نارمک، شمیران نو، اوقاف، ده نارمک و قاسم آباد در مجاورت است؛ بنابراین سطح دسترسی هنگام به محله‌های دیگر تهران بالا است.

مراکز تفریحی

محله‌های واقع در منطقه ۴ همگی در گذشته باغ های تهران را در خود جای می‌دادند اما با گذر زمان و توسعه زندگی شهری بسیاری از این باغ‌ها از بین رفتند. پارک جنگلی هزار هکتاری لویزان در دهه ۴۰ به منظور جلوگیری از افزایش بافت شهری ساخته شد و اکنون بزرگ‌ترین فضای سبز شهر تهران است و در آن به بلوار هنگام باز می‌شود. بوستان الغدیر در ضلع شمالی میدان رسالت و  در خیابان هنگام قرار گرفته است. شیب این بوستان که برای توان‌یابان طراحی شده است ۵ درصد و مسطح است. فضای بازی برای بچه‌ها، میزهای پینگ‌پنگ و لوازم ورزشی از امکانات این پارک بوده و از معدود پارک‌های پایتخت است که در طراحی آن به میانسالان و معلولان نیز توجه شده است. مجموعه باغ پرندگان در دل پارک جنگلی لویزان محلی طبیعی برای نگهداری پرندگان است. از مجموعه‌های ورزشی این محدوده نیز می‌توان به مجموعه ورزشی و استخر شمیران نو، مجموعه ورزشی هنگام و باشگاه سازمان آب اشاره کرد.

مکان‌های مهم

شهرداری منطقه ۴ تهران در خیابان هنگام و خیابان طاهرخانی قرار دارد. بیمارستان الغدیر در خیابان هنگام میدان الغدیر یکی از بیمارستان‌های خوب تهران است که با هزینه درمانی پایین به درمان بیماران می‌پردازد. هتل شیان نیز یکی از هتل‌های شاخص تهران در این محدوده است که به دلیل مجاورت با پارک جنگلی لویزان و دسترسی مطلوب به بزرگراه‌های امام علی، زین‌الدین و شهید بابایی انتخاب بسیاری از گردشگران طبیعت‌دوست است. اداره مرکزی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه و مجتمع تجاری صدف نیز از مراکز مهم واقع در خیابان هنگام است.

هنگام

قیمت ملک

طی سال های گذشته قیمت خانه و آپارتمان در منطقه ۴ نوسان چندانی نداشته، اما تحول بازار مسکن در سال ۹۷، این منطقه را هم مانند دیگر مناطق تهران تحت تاثیر قرار داده است. بافت غالب بلوار هنگام و خیابان‌های اطراف آن با سرعت به سمت نوسازی پیش می‌رود و بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی در یکی دو سال گذشته بر قیمت ساختمان‌ های نو تاثیر گذاشته است. با این حال در برخی مناطق این محدوده خانه‌های ۲۰ و ۲۵ سال ساخت مشاهده می‌شود که قیمت‌های متعادل‌تر و معقول‌تری نسبت به خانه‌های نوساز دارند. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در خیابان هنگام اینجا کلیک کنید.