توضیح تصویر
مجله دلتا
خرید خانه در اهواز ؛ شهری با جاذبه‌های فراوان
اهواز از کلانشهرهای ایران در جنوب کشور است که جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و اقتصادی به آن رونق داده است.
خرید خانه در اهواز

اهواز مرکز استان خوزستان با جمعیتی یک و نیم میلیون نفری ، هفتمین شهر پر جمعیت کشور است. علی‌رغم همه فراز و فرودهایی که این شهر در چند دهه گذشته با آن روبرو بوده، اهواز اکنون شهری توسعه یافته است که وجود فرصت‌های شغلی مختلف و منحصر به فرد، آن را تبدیل به یکی از مهمترین مراکز اقتصادی کشور کرده است. طبیعی است که مرکزیت اقتصادی و رونق، موجب تقویت بخش‌های دیگری همچون بازار مسکن شود. مهاجرت‌های دائمی و موقت غیربومیان در سال‌های اخیر به اهواز و همچنین افزایش جمعیت این شهر موجب بالا رفتن متقاضیان رهن و اجاره یا خرید خانه در اهواز شده است. مجله دلتا زوایای مختلفی از مزایای سکونت در اهواز را مانند اقتصاد، امکانات رفاهی و درمانی، دسترسی و … بررسی کرده است. در این مطلب با ما همراه باشید.

مسیرهای دسترسی به اهواز

 • مسیر جاده ای: اگر از تهران به سمت اهواز حرکت می‌کنید، ابتدا باید از طریق بزرگراه قم به سمت اراک، بروجرد و خرم‌آباد و بعد از آن به سمت اندیمشک و اهواز رانندگی کنید. این مسیر جاده‌ای جذابیت‌های بسیاری دارد، اما برخی ترجیح می‌دهند تا از مسیر شهرهای شناخته‌شده‌تری، نظیر کاشان و اصفهان خود را به اهواز برسانند. برای سفر با اتوبوس به اهواز نیز از بسیاری از شهرهای ایران بلیت مستقیم وجود دارد. بزرگ‌ترین پایانه مسافربری اهواز، سیاحت، در سه‌راه خرمشهر واقع‌شده است.
 • راه آهن اهواز و کارون دو ایستگاه راه‌آهن اهواز، پراهمیت‌ترین ایستگاه‌های جنوب کشور هستند. سفر ریلی از تهران به اهواز حدود ۱۵ ساعت زمان می‌برد و قطار از شهرهای محمدیه، اراک، ازنا، دورود و اندیمشک می‌گذرد.
 • فرودگاه: فرودگاه اهواز در جنوب غربی این شهر واقع‌شده و روزانه به‌صورت میانگین ۷۰ پرواز داخلی و خارجی دارد. از اکثر شهرهای ایران به اهواز پرواز انجام می‌شود.

حمل و نقل عمومی در اهواز

 • تاکسی و اتوبوس

تاکسیرانی شهر اهواز در سال ۷۷ فعالیت خود را آغاز کرده است و اکنون بسیاری از مناطق شهری اهواز را پوشش می‌دهد. تاکسی‌های راه آهن کارون و مرکز شهر، تاکسی‌های فرودگاه، تاکسی‌های خطی و آژانس‌های بی‌سیم در سیستم تاکسیرانی این شهر قرار دارند.

در سال ۱۳۵۵ با ورود اتوبوس‌های بت فورد جابجایی با وسایل نقلیه‌ی عمومی در این شهر آغاز شد. سیستم اتوبوسرانی اهواز اکنون با جایگزینی اتوبوس‌های فرسوده با اتوبوس‌های جدید و مجهز شدن به دستگاه‌های کارت بلیت در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد.

 • مترو

سازمان قطار شهری اهواز و حومه در سال ۱۳۸۱ تاسیس شد. اکنون مسیر خط یک اهواز اکنون در حال ساخت است و به طول تقریبی ۲۳ کیلومتر شمال شرق شهر را با عبور از بخش مرکزی شهر و رودخانه‌ی کارون به جنوب غرب شهر متصل می‌کند. این مسیر متشکل از ۲۴ ایستگاه است. زمان سفر در این مسیر ۴۰ دقیقه برآورد می‌شود.

مراکز درمانی

 •  بیمارستان ابوذر اهواز
 •  بیمارستان شفا اهواز
 •  بیمارستان سینا اهواز
 • بیمارستان امام خمینی اهواز
 •  بیمارستان گلستان اهواز
 •  بیمارستان رازی اهواز
 •  بیمارستان بزرگ نفت اهواز
 •  بیمارستان آپادانا اهواز
 •  بیمارستان شهید بقایی اهواز

مکان‌های دیدنی شهر اهواز

رود کارون در اهواز با طولی نزدیک به ۱۰۰۰ کیلومتر طولانی‌ترین رود ایران بوده و بخشی از آن قابل کشتیرانی است. رود کارون برای بسیاری از اهالی جنوب کشور مکانی پرخاطره می‌شود و در مسیر پر پیچ و خم آن، مناظر طبیعی زیبایی وجود دارد. بازار عبدالحمید نیز از جاذبه‌های قدیمی اهواز و به جا مانده از دوران قاجار است که در گذشته، ثروتمندان از آن خرید می‌کردند. بنای معین‌التجار نیز از بناهای متعلق به دوره قاجاریه است و در میراث ملی به ثبت رسیده است. موزه هنرهای معاصر اهواز در سال ۸۸ در ۲ طبقه و با ۵ گالری در جاده ساحلی اهواز افتتاح شد. این موزه در حال حاضر  ۷۰ اثر ارزنده دارد.

رود کارون اهواز

اقتصاد شهر اهواز

استان خوزستان به دلیل برخورداری از منابع غنی نفت و گاز یکی از قطب‌های اقتصادی مطرح کشور است. استقرار پالایشگاه‌های مختلف، کارخانه‌های ذوب، فولادسازی و لوله‌سازی و همچنین زمین‌های کشاورزی قابل کشت فراوان به دلیل وجود رود کارون، به این منطقه مرکزیت بخشیده است. اهواز اکنون شهری توسعه‌یافته است که به دلیل موقعیت استراتژیک خود، خاستگاه فرصت‌های شغلی منحصر به فرد بوده و وجود دانشگاه‌های علمی معتبر و بزرگ در این منطقه موجب شده نیروهای کار و دانشجویان بسیاری گذرشان به اهواز بخورد و چند سالی را در این شهر مستقر شوند.

بافت شهر اهواز و قیمت ملک

رود کارون که تقریبا از وسط شهر اهواز می‌گذرد، نقش عمده‌ای در تقسیم‌بندی محله‌های این شهر به محله‌های شرقی و غربی رود کارون دارد. از آنجا که بخش قابل توجهی از مساحت مناطق شرقی رود کارون متعلق به بافت تجاری و اداری است و مراکز خرید و بازارها بیشتر در این ناحیه قرار دارند، معاملات رهن و اجاره یا خرید خانه در اهواز عمدتا در قسمت غربی این رود انجام می‌شود. محله‌های مسکونی پرجمعیتی مانند گلستان، کیانپارس، کیان‌آباد و … در این محدوده قرار دارد و امانیه و فلکه ساعت هستهٔ مرکزی آن را تشکیل می‌دهند.

خیابان‌های نادری، امام، آزادگان و شریعتی در قسمت شرقی کارون هستند. در محدوده شرقی محله‌های دیگری همچون کوروش، زیتون کارمندی، شهرک نفت هستند.

در اهواز هم مانند دیگر شهرها، محله‌ها بسته به قیمت ملک به سه بخش ارزان، متوسط و لوکس تقسیم می‌شود. قیمت خانه و آپارتمان در محله‌های شمالی اهواز گران‌تر است. همان‌طور که از محله‌های شمال اهواز به سمت محله‌های جنوبی حرکت می‌کنیم، قیمت ملک کاهش می‌یابد؛ بنابراین بافت و کیفیت خانه‌ در مناطق جنوبی اهواز تفاوت بارزی با شمال آن دارد؛ اما مناطق مرکزی شهر با امکانات مناسب بهترین محله‌های اهواز برای خرید یا اجاره خانه به نظر می‌رسند.

معرفی برخی از محله‌های اهواز

محله کیانپارس: به دلیل تراکم امکانات رفاهی در این محله‌، کیانپارس از مناطق اعیان‌نشین اهواز به شما می‌رود. خانه‌های ویلایی زیادی با متراژهای بالا در این منطقه قرار دارد. بلوار ساحلی کارون در موازات این منطقه نیز به اهمیت آن افزوده است. آپارتمان‌سازی، چهره این منطقه را متحول کرده و آن را در رده گران‌ترین محله اهواز قرار داده است.

محله کیان آباد: این محله مرفه‌نشین در همسایگی کیانپارس قرار دارد و قیمت ملک در خیابان‌های منتهی به کیانپارس بالا است. سیتی سنتر خلیج فارس به‌عنوان بزرگترین و مجهزترین مجتمع تفریحی گردشگری در استان خوزستان در این منطقه قرار دارد و قیمت ملک را در آن بالا نگه داشته است.

محله زیتون کارمندی: محله‌ای نه چندان قدیمی است که در شمال شرق رود کارون قرار دارد. منطقه‌ی زیتون در گذشته توسط شرکت ملی نفت برای سکونت کارمندان این شرکت تاسیس شده و اکنون ساخت و ساز در حال تغییر چهره این محله است.

محله پادادشهر: از محلههای مرفه‌نشین اهواز است که در دهه پنجاه شکل گرفته است. این محله در بیست سال گذشته به شکل قابل توجهی توسعه پیدا کرده است.

محله گلستان: محله گلستان در جنوب شرق رودخانه کارون به دلیل همجواری با دانشگاه جندی شاپور و بیمارستان گلستان از مناطق گران قیمت شهر است و با مناطقی همچون زیتون کارمندی ، پادادشهر و کیان آباد از لحاظ قیمت رقابت قیمتی دارد.

خرید خانه در اهواز به ویژه برای مهاجران نیازمند مشاوره و انتخاب صحیح است. برای اطلاع دقیق از قیمت ملک در اهواز اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 22 دی 1398 ] [ 11:58 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


افزایش ۲۱ درصدی اجاره‌بها؛ بازندگان بازار اجاره چه کسانی بودند؟

تحلیل‌ها از بازار مسکن پاییز 98 می‌گوید خانوارهایی که قرارداد اجاره آپارتمان خود را تمدید کرده‌اند، به طور میانگین متحمل هزینه‌های بیشتری برای اجاره بها شده‌اند.

رهن و اجاره خانه در تهران

گزارش‌ها از بازار رهن و اجاره خانه در تهران و دیگر شهرها نشان می‌دهد که اجاره‌بها در پاییز امسال بیش از ۲۱ درصد افزایش یافته است. بیشترین نرخ تورم نقطه‌ به‌ نقطه اجاره‌بها به استان لرستان با ۳۴٫۸ درصد افزایش و کمترین آن به استان آذربایجان غربی با ۱۰ درصد افزایش اختصاص دارد.

بیشترین افزایش اجاره بهای فصلی در پاییز امسال نیز مربوط به استان همدان بوده، به طوری که اجاره بها در این استان در پاییز نسبت به تابستان ۱۳٫۷ درصد افزایش داشته است.

بازندگان بازار اجاره چه کسانی بودند؟

آمارها از بازار رهن و اجاره خانه در تهران و سایر شهرستان‌ها می‌گوید، در پاییز امسال هزینه اجاره بها برای کل خانوارهایی که اقدام به تمدید قرارداد آپارتمان خود کرده‌اند با ۳۱٫۲ درصد افزایش روبرو بوده و این خانوارها نسبت به مستاجرانی که به جابه‌جایی محل سکونت اقدام کرده‌اند، به طور میانگین متحمل هزینه‌های بیشتری برای اجاره بها شده‌اند. این موضوع در دو فصل بهار و تابستان سال جاری نیز مصداق داشته است. در تابستان امسال در‌حالی‌که میانگین اجاره‌بها در همه شهرهای کشور به‌طور کلی ۱/ ۲۳ درصد نسبت به تابستان سال گذشته افزایش داشته این میزان برای مستاجرانی که اقدام به تمدید قرارداد سال قبل خود کرده‌اند ۱/ ۲۷ درصد بوده است.

چرا خانوارهایی که اقدام به جابه‌جایی محل سکونت کرده‌اند، اجاره‌بهای کمتری می‌پردازند؟ علت نخست آن است که بخش قابل توجهی از متقاضیان فروش مسکن که در شرایط رکودی بازار قادر به فروش ملک خود نبوده‌اند به ناچار واحدهای خود را به بازار اجاره منتقل کرده‌اند. این افزایش عرضه با وجود ثابت ماندن متقاضی، منجر به افزایش قدرت چانه‌زنی مستاجرها با مالکان شده است. دلیل دوم را می‌توان در طولانی شدن زمان انتظار برای بازاریابی املاک اجاره‌ای در پاییز امسال جست‌وجو کرد؛ به طوری که مستاجرانی که اقدام به جابه‌جایی در بازار اجاره کرده‌اند با استفاده از این شرایط از قدرت چانه‌زنی بیشتری در برابر موجر جدید برخوردار شده‌اند.

همچنین بخوانید:

تازه ترین موقعیت های اجاره آپارتمان در نارمک

خرید آپارتمان در انقلاب ؛ فرهنگی ترین محله پایتخت

خرید آپارتمان در خیابان شریعتی

خرید آپارتمان در دبستان ؛ محله دنج منطقه ۷

خرید آپارتمان در بلوار ابوذر ؛ کلیشه‌ها را دور بریزید!

برای مشاهده مطالب بیشتر از املاک دلتا دیدن نمایید

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 22 دی 1398 ] [ 11:49 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در شیراز ؛ شهر فرصت‌های طلایی

شیراز، کانون ویژگی‌های منحصر به فردی است که هر کدام از آن‌ها می‌تواند به تنهایی برای جذب مهاجران و متقاضیان غیربومی مسکن کافی باشد.

خرید خانه در شیراز

امکانات متنوع شیراز از خدمات درمانی و پزشکی گرفته تا وجود مراکز علمی، فرهنگی و تفریحی این شهر را هم رده پایتخت قرار داده و به آن مرکزیت بخشیده است؛ از این رو است که می‌توان به خرید خانه در شیراز به‌عنوان یک مزیت نگاه کرد. مجله دلتا این بار به شیراز رفته است. در این مطلب سعی شده گزینه‌هایی از ظرفیت‌های فراوان شیراز در ایجاد رونق در بازار خرید و اجاره مسکن بیان شود. با ما همراه باشید.

خیابان‌های مهم شیراز

خیابان ارم : این خیابان از مناطق گران و لوکس شیراز بوده و در مجاورت باغ ارم قرار دارد، اگر اهل گشت و گذار و پیاده‌روی هستید آرامش این خیابان را از دست ندهید.

بلوار کریم خان زند : از قدیمی‌ترین خیابان‌های شیراز است. این خیابان از دروازه سعدی آغاز می‌شود و تا فلکه نمازی امتداد دارد. بافت این خیابان قدیمی بوده و شهرداری در سال‌های اخیر سعی در حفظ بافت این محدوده داشته است.

خیابان عفیف‌آباد : این خیابان در کنار باغ عفیف آباد شیراز قرار داشته و از خیابان‌های قدیمی این شهر است. عفیف آباد از محدوده‌های نسبتا گران است و کافه‌ها و مراکز تجاری بسیاری در آن قرار دارد.

خیابان چمران : بلوار چمران با طول پنج کیلومتر یک شریان انحصاری و متصل کننده شمال غرب شیراز به مرکز این کلانشهر است. دسترسی فوق‌العاده این خیابان به مراکز تجاری اهمیت ویژ‌ه‌ای به آن داده است.

حمل و نقل عمومی در شیراز

مترو شیراز

سومین سامانه قطار شهری پس از متروی تهران و مشهد در شیراز آغاز به کار کرد. قطار شهری شیراز با طول ۹۰ کیلومتر، دارای ۶ خط است که فعلا خط یک این سامانه به بهره‌برداری رسیده است. خطوط دو و سه در حال ساخت هستند.

خط اول قطار شهری شیراز از پل احسان شروع شده و با گذشتن از بلوار دکتر شریعتی، چهارراه میرزای شیرازی (پل معالی) و طی کردن حاشیه بلوار چمران به بلوار شاهد و با گذشتن از خیابان گلخون به چهارراه قصردشت و پس از طی کردن تقاطع شهید مطهری (زرگری)، بلوار شهید آوینی، نمازی، میدان امام حسین، بلوار زند، بازار وکیل، پل کابلی ولیعصر و بلوار مدرس تا جنوب شرق شهر یعنی میدان الله (گلسرخ) در ابتدای ورودی فرودگاه شهید دستغیب شیراز امتداد دارد.

 

راه‌آهن شیراز

ایستگاه قطار شیراز که یکی از مجهز‌ترین و بزرگ‌ترین ایستگاه‌های قطار کشور است، در ورودی شمال غرب این کلان‌شهر قرار گرفته است. علاقمندان به سفر با خطوط ریلی می‌توانند با استفاده از قطارهای درجه یک شیراز به شهرهای اصفهان، مشهد و تهران سفر کنند.

فرودگاه شیراز

فرودگاه بین المللی شهید دستغیب، فرودگاه جدید این شهر است. این فرودگاه سه ترمینال دارد: ترمینال یک پروازهای داخلی. ترمینال ۲ پروازهای خارجی. ترمینال ۳ پروازهای حجاج. در حال حاضر تمام گردشگران و تجار غیر ایرانی کشورهای مختلف پس از ورود به کشور از طریق فرودگاه شیراز می‌توانند ویزای گردشگری دو هفته‌ای در مدت کمتر از ۱۵ دقیقه دریافت کرده و به کشور وارد شوند.

پایانه اتوبوسرانی شیراز

 1. پایانه شهید کاراندیش
 2. پایانه شهید مدرس (کاوه)
 3. پایانه امیرکبیر
 4. پایانه شهید طباطبایی
 5. پایانه علی بن حمزه

مراکز تفریحی و تجاری

 • مجتمع خلیج فارس : این مجتمع دوازدهمین مال بزرگ تجاری جهان و شامل هتل پنج ستاره، پردیس سینمایی، شهربازی، پارکینگ، ۲۵۰۰ واحد تجاری، سالن ورزشی، استخر، سونا، جکوزی و سالن پذیرایی است.
 • مجتمع تپه کاج : این مجتمع از مراکز تفریحی ۱۰۰ هکتاری شیراز است. پیست کارتینگ، ایر هاکی، دارت، جامپینگ، دوچرخه‌سواری، اسکیت، مینی گلف، سالن اسکواچ، پینت بال و استخر توپ از امکانات مجتمع تپه کاج است.
 • مجتمع زیتون : این مجتمع با ۱۲ طبقه شامل ۵ طبقه تجاری، ۳ طبقه اداری، یک طبقه رستوران و ۴ طبقه پارکینگ در نزدیکی بازار بزرگ شیراز قرار دارد.

فضاهای سبز شیراز

با خرید خانه در شیراز شما با یک منبع بی پایان از فضاهای سبز مواجه خواهید شد. با توجه به دو اقلیم سردسیری و گرمسیری شیراز، این شهر از فضاهای سبز بی‌نظیری برخوردار است. پارک کوهستانی دراک، پارکی به وسعت ۵۸۰ هکتار است که در ارتفاعات کوه دراک قرار دارد. از امکانات این بوستان می‌توان به پیست دوچرخه سواری، پیاده راه، آلاچیق، زمین بازی کودکان، زیپ لاین، باغ گیاهان دارویی، دریاچه مصنوعی و… اشاره کرد. لونا پارک نیز بوستانی با آب و هوای کوهستانی در نزدیکی دروازه قرآن است. بیش از ۳۰ وسایل بازی مخصوص کودکان و بزرگسالان و همچنین مجموعه سرپوشیده بانوان در این پارک وجود دارد. پارک جنگلی پالایشگاه نیز تفرجگاهی ۲۵۰ هکتاری در شهر شیراز است. سرسبزی و طراوت پارک و همچنین برخورداری از محل‌های مناسب برای پیک‌نیک از ویژگی‌های این پارک است.

اقتصاد شیراز

صنایع الکترونیک، پالایشگاه نفت، مجتمع پتروشیمی، کارخانه‌ سیمان، صنایع لاستیک‌سازی، صنایع لبنیات و صنایع نساجی از صنایع مهم شیراز به شمار می‌روند. در بخش انرژی نیز نیروگاه گازی شیراز، نیروگاه حافظ، نیروگاه سیکل ترکیبی فارس و نیروگاه خورشیدی شیراز از جمله نیروگاه‌های مهم شیراز هستند و از نظر اشتغالزایی، نیروی کار فراوانی را جذب کرده‌اند.

قیمت ملک در شیراز

اهمیت شیراز در جاذبه‌های گردشگری و تفریحی این شهر خلاصه نمی‌شود. وجود مراکز علمی معتبر که به مهاجرت موقتی دانشجویان غیر بومی منجر شده است، استقرار بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تخصصی که زمینه جذب گردشگران داخلی و خارجی برای طی مراحل درمانی فراهم کرده و همچنین نیروی کاری که جذب کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی این شهر شده‌اند، جست وجو برای رهن و اجاره آپارتمان در شیراز را افزایش داده است. بنابراین خرید خانه در شیراز می‌تواند یکی از نقاط امن سرمایه گذاری ملکی شما باشد. در ادامه برخی از بهترین محله‌های شیراز برای خرید یا اجاره خانه آورده شده است.

 • شهرک بهشتی
 • گلدشت حافظ
 • گلدشت معالی آباد
 • خیابان فردوسی
 • خیابان باغ حوض
 • امیر کبیر
 • شهرک ولیعصر
 • شهرک پرواز
 • بلوار گلستان
 • شهرک آرین
 • میدان صنایع
 • شیمی گیاه
 • تحویلی
 • بلوار جمهوری

از آنجا که انتخاب محل زندگی و خرید آپارتمان در شیراز نیازمند اطلاعات دقیق است، ما پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران املاک دلتا تماس بگیرید. برای آگاهی از قیمت ملک در شیراز از سامانه املاک دلتا دیدن کنید.

همچنین بخوانید:

تازه ترین موقعیت های اجاره آپارتمان در نارمک

خرید آپارتمان در انقلاب ؛ فرهنگی ترین محله پایتخت

خرید آپارتمان در خیابان شریعتی

خرید آپارتمان در دبستان ؛ محله دنج منطقه ۷

خرید آپارتمان در بلوار ابوذر ؛ کلیشه‌ها را دور بریزید!

برای مشاهده مطالب بیشتر از املاک دلتا دیدن نمایید

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 22 دی 1398 ] [ 11:43 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


با وام جدید مسکن می‌توان در تهران خانه خرید؟

آگهی های ملکی نشان می‌دهد که یک واحد ۵۲ متری و ۲۴ سال ساخت بدون امکانات در منطقه جوادیه، ۳۹۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

وام خرید و ساخت مسکن

در حالی شورای پول و اعتبار، ۲۴۰ میلیون تومان برای وام خرید و ساخت مسکن در نظر گرفته که این رقم در بهترین حالت به رونق واحدهای قدیمی‌ساز منجر خواهد شد.

به گزارش مجله دلتا نگاهی به آگهی‌ های ملکی نشان می‌دهد که تقریباً در هیچ یک از ۲۲ منطقه شهر تهران نمی‌توان با وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق که از امروز ۱۷ دی‌ماه قابل پرداخت است آپارتمان خریداری کرد، اما خرید آپارتمان چند سال ساخت در جنوب تهران از طریق تجمیع وام و نقدینگی خانوارها حدود ۱۵۰ میلیون تومانی قابل انجام است.

از آنجا که میانگین قیمت مسکن شهر تهران در آذرماه امسال بالغ بر ۱۳ میلیون و ۴۷۴ هزار تومان در هر متر مربع بوده است، با نقدینگی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیون تومان می‌توان در بعضی از محله‌های مناطق ۱۰ تا ۲۰ تهران اقدام به خرید مسکن کرد. هر چند بسته به موقعیت و امکانات واحدها، نرخ‌ها متفاوت است اما با نقدینگی ۴۰۰ میلیون تومانی باید بیشتر به دنبال واحدهای کمتر از ۵۰ متر مربع با سن بنای بالای ۱۵ سال در مناطق جنوبی تهران گشت.

آگهی‌های فروش ملک در تهران نشان می‌دهد برای خرید یک آپارتمان ۵۰ متری با توجه به میانگین قیمت‌ها در پایتخت باید حدود ۸۰۰ میلیون تومان فراهم کرد، این در حالی است وام خرید و ساخت مسکن تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان، یک سوم این هزینه را نیز پوشش نمی‌دهد. در محله بریانک یک واحد ۵۸ متری ۱۷ سال ساخت واقع در طبقه چهارم بدون آسانسور دارای پارکینگ و انباری به مبلغ ۴۰۵ میلیون تومان فروخته می‌شود. یک آپارتمان ۱۶ سال ساخت ۵۲ متری واقع در تهران‌نو بدون امکانات در طبقه چهارم بدون آسانسور ۴۱۵ میلیون تومان به فروش می‌رسد. در محله امامزاده حسن آپارتمان ۵۰ متری ۱۰ ساله در طبقه دوم دارای بالکن و انباری بدون آسانسور ۳۷۵ میلیون تومان قیمت‌گذاری شده است.

همچنین بخوانید:

چرا اجاره سوییت ساعتی مشتری دارد؟

تحویل مسکن مهر تهران تا سال ۹۹

وام مسکن مشکلات را بیشتر می‌کند

تکمیل مسکن مهر؛ اولویت دوم دولت

ریزش پیش‌بینی نشده قیمت مسکن؛ چرا؟

برای مشاهده مطالب بیشتر از املاک دلتا دیدن نمایید

 

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 22 دی 1398 ] [ 11:34 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


آیا باید منتظر بالا رفتن قیمت مسکن باشیم؟
کارشناسان معتقدند تغییرات احتمالی قیمت مسکن در سال 98 منوط به افزایش حضور متقاضیان مصرفی در بازار مسکن است.
قیمت مسکن در سال 98

بعد از افزایش قیمت بنزین، تصور بخشی از جامعه این بود که قیمت مسکن در سال ۹۸ مجددا با یک تورم افسارگسیخته مواجه خواهد شد. این در حالی است که یک کارشناس بازار مسکن گفته است: از آنجا که بنزین سهم مشخصی از سبد خانوار دارد و شوک افزایش نرخ سوخت بر بازارها فقط یک بار رخ می دهد؛ پیش بینی می‌شد که اثر افزایش قیمت بر همه‌ی بازارها از جمله بازار مسکن ناچیز باشد.

به گزارش مجله دلتا محمد عدالت‌خواه کارشناس بازار مسکن با اشاره به اینکه معتقد است هم‌اکنون در بازار مسکن، معاملات به شکل مصرفی انجام نمی‌شود می‌گوید: معاملات بازار مسکن یا از نوع مصرفی است یا سرمایه‌گذاری. خرید و فروش‌ هایی که اخیرا انجام شده عمدتا از نوع سرمایه‌گذاری بوده و صرفا برای حفظ ارزش پول انجام شده است؛ بنابراین جنبه‌ سودآوری نداشته است. بخش مصرفی معاملات هم به دلیل کاهش توان بخش قابل توجهی از متقاضیان مصرفی، اکنون در اختیار سفته‌بازان و سرمایه‌گذاران است.

رونق بازار مسکن چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

این کارشناس بازار مسکن با بیان اینکه درصد بالایی از قیمت مسکن را ارزش زمین تشکیل می‌دهد می‌گوید: تا زمانی که روی قیمت زمین کنترلی وجود نداشته باشد نمی‌توان به رونق واقعی بازار مسکن و خانه‌دار شدن خانوارهای متوسط و پایین امیدوار بود.

اخیرا اعلام شده که تسهیلات مسکن از طریق اوراق به  ۲۴۰ میلیون تومان افزایش پیدا کرده، اما هیچ‌کس توانایی پرداخت اقساط چهار میلیون تومانی این طرح را ندارد.

قیمت مسکن در سال ۹۸ و ۹۹ بالا می‌رود؟

وی درباره چشم‌انداز قیمت مسکن در سال ۹۸ و ماه‌ های بعد از آن گفت: قیمت‌ های اسمی ممکن است بالا برود، اما قیمت‌ های واقعی کشش افزایش بیش از این را ندارد. قیمت‌ هایی که هم‌اکنون در بازار دیده می‌شود به دلیل کاهش ارزش پول است. بازار مسکن دچار حباب کاذب شده و برای دستیابی به یک شرایط واقعی در این بازار باید سال‌ها صبر کرد؛ البته  مشروط بر آن‌که  قیمت مسکن افزایش پیدا نکند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 17 دی 1398 ] [ 12:30 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در تبریز ؛ شهر مدرن ایران
شهر تبریز یکی از پنج شهر مدرن ایران و از قطب‌های اقتصادی، صنعتی، گردشگری و تجاری کشور است.
خرید خانه در تبریز

تبریز، قطب اقتصادی و فرهنگی منطقه آذربایجان، شهری در شمال غربی کشور است. ساخت و ساز مدرن و برخورداری از امکاناتی که با امکانات پایتخت برابری می‌کند، خرید خانه در تبریز را افزایش داده و سبب شده تا این شهر با جمعیتی بیش از ۲ میلیون نفر، پنجمین شهر پرجمعیت کشور نیز باشد. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به سراغ تبریز رفته است. با ما در معرفی امکانات این شهر همراه باشید.

کلانشهر تبریز از سمت شمال، جنوب و شرق به کوهستان و از سمت غرب به زمین‌های هموار و شوره‌ زارهای تلخه ‌رود که به آن آجی ‌چای نیز می‌گویند، محدود شده و به شکل یک چاله نسبتاً بزرگ یا یک جلگه بین‌ کوهی درآمده‌ است. در کنار آب و هوای فوق‌العاده، وجود مراکز تفریحی و تجاری و همچنین بافت مسکونی مدرن در تبریز متقاضیان سکونت در این شهر را افزایش داده است.

مراکز تفریحی

 • سورتمه تبریز
 • شهربازی باغلارباغی
 • قلعه شادی
 • گیم‌لند بوم کلاب پارک ولیعصر
 • لونا پارک ائل گلی
 • پیست اسکی سهند
 • تله کابین کوه عینالی تبریز

پیست اسکی سهند تبریز

مراکز خرید

این شهر دارای مراکز تجاری مدرن با امکانات متنوع است

 • مرکز خرید لاله: این مجتمع از دو بخش مرکز خرید و هتل پنج ستاره کایا تشکیل شده است. بخش تجاری این مجموعه ۶ طبقه‌ای شامل ۱۲۰ فروشگاه، سینما، هایپرمارکت، شهربازی، و فودکورت است.
 • مرکز خرید جواهر: این مرکز خرید یکی از زیباترین مراکز تجاری تبریز است و با ۶۰ مغازه، رستوران، کافه، شهربازی، کافی‌شاپ، هایپرمارکت و شهربازی به ارائه کالا و خدمات می‌پردازد.
 • مجتمع تجاری پردیس: این مرکز خرید در ۳ طبقه دارای ۱۵۵ واحد تجاری است و کاربری بیشتر این واحدها به پوشاک اختصاص داده شده است.
 • برج بلور: برج ۲۵ طبقه‌ای بلور، یک برج تجاری، اداری و خدماتی است که ۳ طبقه آن به واحدهای تجاری و یک طبقه آن به فودکورت اختصاص داده شده است.
 • مجتمع ستاره باران: این مجتمع از مراکز خرید غرب شهر تبریز و شامل ۳ طبقه تجاری، یک طبقه هایپرمارکت، طبقه مادر و کودک، شهربازی سرپوشیده، رستوران و کافه است.

بافت مسکونی و قیمت ملک در تبریز

قیمت ملک در تبریز همیشه بالا بوده است. جهش قیمت‌ها در دو سال گذشته نیز ارزش ملک را در تبریز بالا برده؛ به طوری که با مشاهده و بررسی قیمت‌ها به راحتی متوجه مشابهت و برابری قیمت خانه در تبریز و تهران می‌شوید. پیش از خرید خانه، آشنایی با محله‌های شهر تبریز می‌تواند شما را در داشتن انتخاب احسن کمک کند.

تبریز از لحاظ موقعیت، بافت مسکونی و قیمت ملک به سه دسته لوکس، متوسط و ارزان تقسیم می‌شود.

شرق و شمال تبریز، مناطق لوکس و مرفه‌نشین آن به شمار می‌روند

از محله‌های اعیان‌نشین تبریز که اتفاقا از محله‌های اصیل این شهر هستند می‌توان به محله ولیعصر، ائل گلی و زعفرانیه اشاره کرد. سکونت در این محله‌ها بودجه نسبتا بالایی لازم دارد. محله ولیعصر که کانون ساختمان‌ها و برج‌های چند طبقه، لوکس و بزرگ متراژ شهر تبریز است خود به سه بخش مرکزی، شمالی و جنوبی تقسیم شده و خانه‌های ولیعصر جنوبی اندکی کمتر از ولیعصر شمالی و مرکزی خرید و فروش می‌شوند. جالب است بدانید در این محله حداقل متراژ واحد مسکونی، ۱۵۰ متر مربع است. شهرک زعفرانیه نیز خانه‌هایی بزرگ متراژ را در دل خود جای داده است. با پیاده‌روی در این شهرک متوجه شیب و سربالایی‌ها و سرپایینی‌های این منطقه خواهید شد، همچنین خانه‌هایی را خواهید دید که کلنگ ساخت آن‌ها اواخر دهه ۵۰ به زمین زده شده است. محله‌های لوکس و گران تبریز هم مانند برخی محله‌های پایتخت پیش از توسعه شهری، یک روستا بوده‌اند. گسترش فضای شهری و ساخت و ساز مدرن به ائل گلی نیز این شانس را داده است که یکی از مناطق گران و در عین حال پرتقاضای تبریز قرار بگیرد. ائل گلی یا ایل گلی آب‌وهوای بسیار دل‌نشین و مطبوعی دارد.

طبیعی است که رشد قیمت‌ها، بعضی از افراد را از خرید خانه در این محله‌ها ناتوان کرده باشد. در این صورت، محله‌های مرکزی تبریز ممکن است انتخاب مناسب‌تری برای این دسته از افراد باشد. محدوده مرکزی شهر تبریز را محله‌های منظریه، آب‌رسان، بام فرشته، یاخچیان، استانداری، مرزداران، میدان ساعت و باغمیشه تشکیل می‌دهد. محله‌هایی که اگرچه به اندازه مناطق بالاشهر تبریز لوکس و رویایی به نظر نمی‌رسد، اما از موقعیت جغرافیایی مناسب و قیمت پایین‌تری برخوردار است.

مناطق ارزان‌قیمت ملکی، به‌عنوان آخرین گزینه خرید یا رهن و اجاره ملک در تبریز، در غرب و جنوب این شهر قرار دارد. با کمی جست و جو در محله‌های بهار، آزادی، حافظ، باغ میثم، استاد جعفری،‌ امام خمینی، کوی سهند و اندیشه احتمالا بتوانید آپارتمانی متناسب با بودجه خود پیدا کنید. در کوی سهند که از مناطق خوش آب و هوا و ارزان‌قیمت تبریز است آپارتمان‌های کوچک متراژ راحت‌تر پیدا می‌شود.

از آنجا که انتخاب محل زندگی و خرید خانه در تبریز نیازمند اطلاعات دقیق است، ما پیشنهاد می‌کنیم با مشاوران املاک دلتا تماس بگیرید. برای آگاهی از قیمت ملک در تبریز از سامانه املاک دلتا دیدن کنید.

خرید آپارتمان در تبریز

نکاتی که شاید در مورد تبریز ندانید:

 • نخستین چاپخانه‌ی سربی با حروف عربی و فارسی در سال ۱۱۹۵ هجری شمسی در محله ویجویه تبریز تاسیس شد.
 • «سینما سولی» اولین سینمای ایران است که در زمستان ۱۲۷۹ شمسی و ۵ سال بعد از اختراع سینما توسط برادران لومیر در تبریز تاسیس شد.
 • در سال ۱۳۰۳ شمسی، جبار باغچه‌بان نخستین مدرسه کر و لال‌ها را در تبریز تاسیس و فرصت یادگیری را برای کودکان ناشنوا فراهم کرد.

سازمان ملل متحد در سال ۲۰۱۵ شهر تبریز را به دلیل داشتن خطوط هوایی پیشرفته، طبیعت زیبا و امکانات متنوع به عنوان یکی از زیباترین، توسعه یافته‌ترین و مدرن‌ترین شهرهای ایران معرفی کرد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 17 دی 1398 ] [ 12:23 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


همه چیز درباره وام مسکن ۵۰ میلیونی بازنشستگان
بازنشستگان تحت پوشش همه صندوق‌ها اعم از کشوری، لشکری و تأمین اجتماعی، مشمول تسهیلات 50 میلیونی خرید مسکن می‌شوند.
وام مسکن بازنشستگان

بر اساس آیین نامه وام مسکن بازنشستگان، بانک مسکن موظف به پرداخت ۴۰ هزار فقره وام خرید مسکن به بازنشستگان است که سقف آن در کلانشهر ها ۵۰ و در سایر شهر ها و روستا ها ۴۰ میلیون تومان خواهد بود. وام مسکن بازنشستگان صرفاً به واحد های مسکونی زیر ۱۵ سال پرداخت می‌شود.

به گزارش مجله دلتا نرخ سود تسهیلات مسکن در نظر گرفته شده برای بازنشستگان در تهران ۹ درصد، در مراکز استان‌ ها و شهر های بالای ۲۰۰ هزار نفر ۷ درصد و سایر مناطق شهری و روستاها ۴ درصد تعیین شده است.

شرایط لازم برای دریافت وام مسکن

بر اساس آئین نامه مصوب:

 • بازنشسته یا همسرش نباید طی ۱۰ سال گذشته واحد مسکونی تملک کرده یا از تسهیلات خرید یا ساخت مسکن استفاده کرده باشد.
 •  از زمان بازنشستگی فرد متقاضی باید حداقل ۵ سال گذشته باشد.
 • مستمری بازنشسته متقاضی دریافت تسهیلات مسکن، باید کمتر از ماهانه ۳ میلیون تومان باشد.

بازنشستگان با سابقه بازنشستگی بالاتر در اولویت دریافت این تسهیلات هستند.

تکلیفی که به دوش صندوق‌های بازنشستگی نهاده شد

راستی‌آزمایی شرایط متقاضیان و اختصاص یا عدم اختصاص تسهیلات به آن‌ها بر عهده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان ثبت اسناد و املاک است. بانک مسکن نیز هر سه ماه یک بار گزارشی از روند اعطای این تسهیلات به سازمان برنامه و بودجه تشریح خواهد کرد. صندوق‌های بازنشستگی لشکری، کشوری و تأمین اجتماعی  نیز موظفند:

 • بازپرداخت تسهیلات مسکن بازنشستگان را تا زمان تسویه کامل، تضمین کنند.
 • اقساط این تسهیلات را ظرف حداکثر ۱۰ روز از تاریخ پرداخت حقوق بازنشسته دریافت‌کننده این تسهیلات، به بانک مسکن پرداخت کنند.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 17 دی 1398 ] [ 12:14 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در کرمان ؛ شهری با اقتصاد پویا
اقتصاد پویا و بازار کار فعال در کلانشهر کرمان دلیل مهاجرت افراد بسیاری به این شهر است.
خرید خانه در کرمان

شهر کرمان به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی و همچنین برخورداری از مکان‌ های تاریخی و فرهنگی، همواره به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز گردشگری ایران مطرح بوده است. در دهه اخیر نیز بهره‌برداری از ذخایر فراوان معدنی و توسعه صنایع ‌دستی و صنعت کشاورزی در کرمان سبب افزایش مهاجرت از استان‌ های اطراف به این شهر و متعاقبا افزایش جست‌وجوی مهاجران و گردشگران برای خرید خانه در کرمان شده است. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به کرمان قدم گذاشته است.

دسترسی به کرمان

به جز سفر با خودروی شخصی، فرودگاه، پایانه مسافربری و راه‌آهن کرمان نقش عمده‌ای در جابه‌جایی مسافر دارند. فرودگاه بین‌المللی کرمان در غرب این استان قرار داشته و یکی از فرودگاه‌های مهم مرکز کشور است. این فرودگاه ۲ ترمینال داخلی و خارجی دارد و براساس گزارش ها، در سال گذشته ۷۳۰ هزار مسافر خارجی و داخلی از امکانات این فرودگاه استفاده کرده‌اند.

مراکز تفریحی

کرمان به دلیل اقلیم خاص خود و قرار گرفتن در مسیر رشته‌کوه‌هایی که از مرکز کشور شروع شده و تا سیستان و بلوچستان ادامه می‌یابند از آب و هوای نیمه کویری و پوشش گیاهی متنوع برخوردار است. پارک جنگلی پردیسان قائم در حاشیه شرقی کرمان یکی از همین فضاهای سبز است که گردشگران بسیاری، روزهای تعطیل خود را در آن سپری می‌کنند. این پارک نقش مهمی در پاکیزه نگه‌داشتن هوای کرمان دارد. منظره این شهر را نیز می‌توانید از بام کرمان که در نزدیکی پارک جنگلی پردیسان قرار دارد، مشاهده کنید. بیش از ۱۰ هزار اصله درخت در کنار هم، پارک جنگلی شهید باهنر کرمان را تشکیل داده‌اند. پیست اسکی سیرچ در جاده‌ای به همین نام از مراکز تفریحی در کرمان است که بسیار از آن استقبال می‌شود.

سیرچ کرمان

مکان‌ های تاریخی کرمان

از مکان‌های تاریخی بی‌شمار کرمان موارد زیر در اولویت گردشگران قرار دارند.

 • بازار کرمان
 • مجموعه بازار بزرگ گنجعلی خان
 • مسجد جامع کرمان
 • باغ موزه هرندی کرمان

مجله دلتا در بخش گردشگری خود سفرهایی کوتاه به کرمان داشته است. می‌توانید مطالب “کرمان فلات ایران” و “جاهای دیدنی کرمان” را مطالعه کنید.

بافت مسکونی و قیمت ملک در کرمان

پیش از رهن و اجاره یا خرید خانه در کرمان لازم است تمام محله‌های این شهر را به خوبی بشناسید. از لحاظ قیمت ملک، محله‌های کرمان نیز مانند هر شهر دیگری به سه بخش لوکس، متوسط و ارزان تقسیم می‌شود.

قسمت‌های غربی و مرکزی کرمان محله‌های لوکس و مرفه‌نشین آن هستند.

هزار و یک‌شب، بهمن‌یار، شفا، برات کرمانی و الهیه از محله‌های خوش بافت و اعیان‌نشین محدوده غربی و مرکزی کرمان هستند که مجتمع های مسکونی لوکس با محوطه‌های سرسبز را در دل خود جای داده‌اند. الهیه کرمان خاستگاه برج‌ها و پنت‌هاوس‌های سر به فلک کشیده است و آپارتمان‌های زیر ۱۰۰ متر در این محله به ندرت پیدا می‌شود. شب‌های معتدل این شهر، افراد بسیاری را به گشت و گذار در مراکز تجاری و تفریحی کرمان می‌کشاند و از این رو، خیابان‌ شفا یکی از خیابان‌های شب زنده دار و به اصطلاح خیابان دور دور کرمان است. اگر قصد اجاره یا خرید آپارتمان لوکس در کرمان را دارید این محله‌ ها منتظر شما هستند. از آنجا که واحدهای مسکونی در مناطق غربی و مرکزی به دلیل موقعیت جغرافیایی و دسترسی به امکانات مطلوب، متقاضیان بسیاری دارند؛ مالکان خانه‌ های این مناطق، بیشتر از آنکه به رهن ملک تمایلی داشته باشند، به اجاره فکر می‌کنند.

اگر بودجه شما چندان سازگار با قیمت ملک در مناطق بالا شهر کرمان نیست، می‌توانید محله‌های متوسط و مرکزی این شهر از جمله خیابان رسالت، محله خواجه خضر، شهرک فرهنگیان، شهرک ارتش، خیابان مدرس، عطار و بلوار جهاد را انتخاب کنید که عمدتا محل سکونت کارمندان ارتش و دولت، بازنشستگان و فرهنگیان هستند؛ ضمن آنکه از این محله‌ ها می‌توانید به سایر مناطق کرمان به راحتی دسترسی پیدا کنید.

هر چه به سمت شرق کرمان نزدیک می‌شویم از قیمت ملک کاسته می‌شود. سرباز، سرسبیل، فیروزآباد، خورشید و مهدیه محله‌های ارزان ملکی کرمان و بافت عمدتا قدیمی هستند. انتخاب شما هر محله‌ای باشد مشاوران دلتا در انتخاب بهترین خانه به شما کمک خواهند کرد. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت رهن و اجاره یا خرید خانه در کرمان اینجا کلیک کنید.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 17 دی 1398 ] [ 12:04 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


ابلاغ وام ۲۴۰ میلیونی مسکن از امروز
از صبح روز شنبه ۱۴ دی‌ماه، آئین‌نامه وام خرید مسکن با ارقام جدید به شعب بانک عامل ابلاغ شده و قابل دریافت است.
اوراق وام مسکن

براساس آئین‌نامه وام خرید مسکن، متقاضیان متاهل و مجرد تهرانی برای دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومانی لازم است به ترتیب، به خرید ۴۸۰ و ۲۸۰ برگه وام مسکن (اوراق حق تقدم) اقدام کنند.

به گزارش مجله دلتا این تسهیلات که برای مجردها و متاهلان تهرانی به ترتیب ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومان است، قابل ترکیب با تسهیلات جعاله مسکن بوده و براساس مصوبه جدید، متقاضیان مجرد و زوج‌های تهرانی می‌توانند مجموعاً ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومان وام خرید یا ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دریافت کنند.

همچنین متقاضیان مجرد و متاهل ساکن مراکز استان‌ها و شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر نیز می‌توانند به ترتیب ۸۰ و ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات خرید مسکن قابل ترکیب با وام جعاله ۴۰ میلیون تومانی دریافت کرده و مجموعاً ۱۲۰ و ۲۰۰ میلیون تومان وام مسکن از محل اوراق تسهیلات دریافت کنند.

مجردها و متاهلان ساکن سایر مناطق شهری نیز در جدیدترین ارقام تسهیلات خرید مسکن می‌توانند به ترتیب ۶۰ و ۱۲۰ میلیون تومان وام و با ترکیب وام جعاله، ۱۰۰ و ۱۶۰ میلیون تومان تسهیلات خرید یا ساخت مسکن از محل اوراق حق تقدم دریافت کنند.

نرخ سود این تسهیلات ۱۷.۵ درصد با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله و نرخ سود تسهیلات جعاله نیز ۱۸ درصد با بازپرداخت حداکثر ۵ ساله است.

پرداخت وام مسکن مجردها در تهران: ۲.۶۸ میلیون 

متقاضیان مجرد تهرانی می‌بایست ماهانه یک میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان بابت وام جعاله مسکن و یک میلیون و ۶۶۵ هزار و ۳۸۷ تومان بابت تسهیلات خرید بپردازند که مجموعاً باید ۲ میلیون و ۶۸۱ هزار و ۱۲۴ تومان هرماه بازپرداخت کنند.

پرداخت وام مسکن متاهلان در تهران: ۴.۳۴ میلیون

همچنین زوج‌های تهرانی برای تسهیلات جعاله مسکن یک میلیون و ۱۵ هزار و ۷۳۷ تومان و برای وام خرید مسکن نیز ۳ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۷۷۴ تومان و در مجموع، ۴ میلیون و ۳۴۶ هزار تومان در هر ماه باید به بانک مسکن بازپرداخت کنند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 15 دی 1398 ] [ 15:40 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در اردبیل ؛ نکاتی که لازم است بدانید
اردبیل شهری مرزی و سردسیر در شمال غربی ایران است که جاذبه‌های گردشگری فراوان آن متقاضیان بسیاری را مایل به سکونت در این شهر کرده است.
خرید خانه در اردبیل

شهر اردبیل در شمال غربی ایران در نزدیکی مرز جمهوری آذربایجان است. این شهر علاوه بر دارا بودن جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی از زیبایی‌های طبیعی فراوانی نیز برخوردار است؛ چنانکه آب و هوای مطلوب و مناظر چشم‌نواز آن باعث شده است بسیاری از گردشگران همیشگی این شهر، مایل به خرید خانه در اردبیل باشند تا ضمن تفریح از پرداخت اجاره‌های سرسام آور سوییت‌ها و اقامتگاه‌ها در امان بمانند. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به اردبیل قدم گذاشته است. با ما همراه باشید تا ظرفیت‌های خرید ملک در این شهر را به شما معرفی کنیم.

دسترسی به اردبیل

اردبیل از شهرهایی است که با وسایل نقلیه گوناگون می‌توانید به آن سفر کنید. تقریباً از تمام مراکز استان‌ها به‌طور مستقیم به اردبیل، اتوبوس وجود دارد. ترمینال مسافربری اردبیل در ابتدای ورودی شهر از سمت جاده سرچم قرار گرفته و فاصله زیادی با مرکز شهر ندارد.

فرودگاه اردبیل در ۱۱ کیلومتری شمال شرقی این شهر و با فاصله زیادی از مرکز شهر اردبیل قرار دارد. از مبدا این فرودگاه به مقصد تهران، مشهد، استانبول، جده و نجف پرواز انجام می‌شود.

آب و هوا و پوشش گیاهی اردبیل

رطوبت دریای خزر دلیل به وجود آمدن جنگل‌های متراکم در اردبیل است. منطقه جنگلی فندقلو که از آن با عنوان بهشت اردبیل نیز یاد می‌شود پوشیده از درختان فندق وحشی است و زیستگاه گیاهان دارویی متعدد و متنوع است. اقلیم کوهستانی و وجود رشته‌کوه پوشیده از برف سبلان، دلیل سرمای شهر اردبیل است. بهترین فصل برای سفر به اردبیل تابستان است اما اگر به تفریحات زمستانی نیز علاقه‌مندید، اردبیل در زمستان نیز جذابیت خاص خود را دارا است.

جنگل فندقلو اردبیل

مراکز خرید اردبیل

بازار اردبیل در قلب این شهر یکی از اصلی‌ترین مراکز خرید اردبیل است که علاوه بر کاربری تجاری، با راسته‌ها و سراهای متعدد خود جذابیت‌های تاریخی و فرهنگی فراوانی نیز دارد.

شورا سنتر اردبیل با ۵۵۰ واحد تجاری در نزدیکی دریاچه شورابیل و در منطقه نمونه گردشگری شورابیل در سال ۱۳۸۴ تاسیس شده است و اقلام متنوع داخلی و خارجی در این مجتمع تجاری به فروش می‌رسد؛ بنابراین طیف وسیعی از انتخاب‌ها را در مرکز خرید شورا سنتر خواهید داشت.

مجتمع تجاری الماس نیز در ۱۲ طبقه تجاری و اداری، فروشگاه‌های لوکس متعددی را در خود جای داده است. پوشاک، کیف و کفش، صنایع‌دستی و لوازم‌خانگی و تزیینی از اقلامی است که می‌توانید از این مجتمع خریداری کنید.

بازار اردبیل

بافت مسکونی و قیمت ملک در اردبیل

قیمت ملک در محله‌های جنوب و جنوب غرب اردبیل نسبت به محله‌های شمالی آن بالاتر است. به طور کلی محله‌های اردبیل را می‌توان به چهار دسته تقسیم کرد. دسته اول که محلات شش‌گانه نام‌ دارند، محله‌هایی با بافت مسکونی و تجاری هستند که از مرکز تا شمال شهر اردبیل قرار گرفته‌اند. این محله‌ها نسبتا تاریخی بوده و از این رو مشمول محدودیت ساخت و ساز هستند. علاوه بر بافت اداری و تجاری که محلات شش‌گانه دارند، برگزاری مراسم‌ها و تجمعات مردمی نیز تردد در این محدوده‌ها به ویژه محله‌های مرکزی را بیشتر کرده است.

دسته دوم محله‌هایی هستند که از مرکز تا جنوب اردبیل قرار گرفته‌اند و توسعه آن‌ها از زمان استان شدن اردبیل در دهه ۷۰، شکل رسمی به خود گرفته است و اکنون به عنوان محله‌های لوکس این شهر تلقی می‌شوند. می‌توان از محله‌هایی مانند شهرک آزادگان، آزادی، حافظ، محله مسجد قدس، محدوده ایستگاه سرعین و شهرک دادگستری به‌عنوان بهترین محله‌های اردبیل نام برد که تقریبا همگی در این محدوده قرار دارند. در این محله‌ها واحدهای مسکونی کمتر از ۹۰ متر مربع به سختی یافت می‌شود.

دسته سوم یا شهرک‌هایی مانند سبلان و زرناس هستند که در چند سال گذشته ساخته شده‌اند یا شهرک‌های مانند شهرک‌ نادری هستند که در خارج از شهر قرار دارند. جالب است بدانید که قیمت ملک در اردبیل از قانون یا قرارگیری در محله خاصی پیروی نمی‌کند؛ به عنوان مثال اگرچه شهرک نادری در خارج از شهر قرار گرفته است و رفت و آمد به آن نسبتا دشوار است، اما به دلیل ارتفاع زیاد این منطقه، مناظر طبیعی و مجاورت آن با دریاچه شورابیل قیمت ملک در آن بالا است. با بودجه پایین‌تر می‌‎توان در شهرک‌های رضوان، نادری و کارشناسان واحد مسکونی پیدا کرد.

محله‌های حاشیه اردبیل مانند سلمان آباد، میراشرف، دانش آباد، کاظم آباد، حسن آباد به عنوان محله‌های دسته چهارم، از محدوده‌های ارزان ملکی هستند. با این اوصاف خرید خانه در اردبیل نیازمند یک انتخاب صحیح است. برای اطلاع دقیق و جامع از قیمت خرید خانه در اردبیل می‌توانید از مشاوران املاک دلتا کمک بگیرید. برای مشاهده قیمت‌ها اینجا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 15 دی 1398 ] [ 15:34 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


صفحه قبل 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 صفحه بعد