نادر عربی، درباره مشکلات واحدهای ناتمام مسکن مهر شهرهای حومه تهران تصریح کرد: در این شهرها، مسکن مهر به‌صورت انبوه‌ و عموما در زمین‌های بکر بدون امکانات و خدمات ساخته شده است. آماده‌سازی زمین روند ساخت واحدها را طولانی کرده و در این مدت قیمت‌ها نیز افزایش یافته است.

وی با اشاره به ۱۰ هزار واحد آماده واگذاری در شهر جدید پردیس، گفت: در بیشتر موارد مردم برای تحویل واحد مراجعه نکرده‌اند. تحویل کامل واحد به چند موضوع بستگی دارد. برای مثال در فاز ۱۱ پردیس واحدها با تمام امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده است واگذار می‌شود.

مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن شرکت عمران شهرهای جدید افزود: واحدهای زون‌های چهار و پنج فاز ۱۱ پردیس با تمام امکانات و متناسب با قراردادی که با سازنده بسته شده، تکمیل و به متقاضیان تحویل داده شده است. در عین حال در همین پروژه‌ها، دولت به ازای هر واحد در حدود صد میلیون تومان از منابع داخلی خود هزینه کرده است. ولی تلاش می‌شود تا زمانی که واحد سکونت‌پذیر نباشد تحویل داده نشود. در مواردی نیز حتما نیاز به سکونت متقاضی در واحد است تا تمام امکانات کامل شود. برای مثال در مورد انشعابات، شبکه آماده است و برای نصب کنتور، متقاضی حتما باید در واحد ساکن شود. البته ممکن است در برخی پروژه‌ها ایراداتی وجود داشته باشد اما در زمان تحویل، چک‌لیستی تهیه شده که با حضور متقاضی، سازنده و نماینده شرکت عمران شهر جدید، بررسی می‌شود و در صورت نقص سازنده موظف است تا شش‌ماه پس از تحویل این نقایص را برطرف کند. هم‌اکنون مصوبه‌ای را تهیه کرده‌ایم که در صورت تصویب، با این موارد برخورد می‌شود و سود وام بانکی واحدهایی که تحویل گرفته نمی‌شوند از ۴ به ۱۸ درصد افزایش می‌یابد.