توضیح تصویر
مجله دلتا
خرید خانه در کدام مناطق تهران سودآور است؟
داده‌های آماری وزارت راه و شهرسازی و اطلاعات تکمیلی بانک مرکزی نشان می‌دهد تا پایان دی ماه امسال، بیشترین رشد قیمت در 22 منطقه شهر تهران، مربوط به مناطق 18 تا 20 بوده است.
بهترین مناطق تهران برای خرید خانه

با توجه به اینکه تورم سالانه در ایران ۴۰ درصد اعلام شده است، سرمایه‌گذاری در بازار یا منطقه‌ای بهینه خواهد بود که همین مقدار رشد قیمت را نیز داشته باشد. با این حال، سرمایه‌گذاران ترجیح می‌دهند بازار‌ها از قدرت نقدشوندگی بهتری هم برخوردار باشند و پس از خرید، تقاضایی برای فروش آن هم وجود داشته باشد. داده‌های آماری وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی نشان می‌دهد در ۱۰‌ ماه امسال بیشترین رشد قیمت در میان ۲۲ منطقه شهر تهران مربوط به مناطق ۱۸ تا ۲۰ تهران بوده است و این مناطق از دید متقاضیان، بهترین مناطق تهران برای خرید خانه و کسب سود بوده‌اند.

به‌گزارش مجله دلتا این اطلاعات نشان می‌دهد قیمت هر واحد آپارتمان در منطقه ۲۰ تهران تا پایان دی‌ماه امسال به‌طور میانگین ۶۰.۶ درصد افزایش یافته و از ۴ میلیون‌ و ۴۷۰ هزار تومان به ۷میلیون‌ و ۱۸۲هزار تومان در پایان دی ماه رسیده؛ این بالاترین میزان رشد در کل تهران است. با این حال باید دقت کرد که جمع کل معاملات انجام شده در منطقه ۲۰ تهران نسبت به سایر مناطق به‌ مراتب کمتر بوده و این منطقه از این نظر، رتبه ۱۶ را در بین دیگر مناطق تهران دارد، زیرا تعداد کل معاملات انجام شده در این منطقه ۱۸۵ معامله بوده که این مقدار به‌مراتب کمتر از معاملاتی است که در منطقه ۵ تهران انجام می‌شود.

پس از منطقه ۲۰، بیشترین رشد قیمت مسکن در ۱۰‌ ماه امسال به منطقه ۱۹ مربوط است. قیمت هر واحد آپارتمان در این منطقه به‌طور میانگین ۴۰.۲ درصد رشد کرده و از ۵ میلیون ‌و ۷۱۲ هزار تومان به ۸ میلیون تومان رسیده؛ با این حال تعداد معاملات انجام شده در این منطقه کمترین میزان در کل مناطق تهران را داشته است.

بعد از مناطق ۲۰ و ۱۹ رتبه سوم بیشترین رشد قیمت مربوط به منطقه ۱۸ است که طی آن میانگین قیمت تا پایان اولین ماه زمستان، ۳۷.۴ درصد رشد کرده و از ۴ میلیون و ۷۲۲ هزار تومان به ۶ میلیون و ۴۸۹ هزار تومان رسیده است. مجموع کل معاملات انجام شده در این منطقه نیز به نسبت سایر مناطق کمتر است؛ به‌طوری که جمع کل معاملاتی که در دی ماه در این منطقه انجام شده ۱۸۲ معامله بوده که از این نظر این منطقه در رتبه ۱۷ قرار گرفته است.

اما شاید از بهترین مناطق تهران برای خرید خانه منطقه ۱۰ باشد؛ زیرا هم حجم معاملاتی که در این بازار انجام می‌شود به نسبت مناطق ۱۸ تا ۲۰ بیشتر است و هم میزان رشد قیمت در این منطقه بالاتر از میانگین رشد قیمت مسکن است. آمار‌ها نشان می‌دهد قیمت هر متر آپارتمان در این منطقه به‌طور میانگین از ابتدای سال تاکنون ۳۴.۷ درصد رشد کرده و در عین حال فقط در دی‌ماه امسال ۷۲۰ معامله در این منطقه انجام شده و این منطقه از نظر رتبه نقدشوندگی در رتبه ۴ بازار مسکن قرار گرفته است.

بیشترین مقدار معاملات

آمارهای موجود از تعداد معاملات انجام شده در همه مناطق شهر تهران نشان می‌هد که بیشترین میزان معاملات مربوط به منطقه ۵ است؛ به‌طوری‌که فقط در دی ماه امسال جمعا ۱۶۶۱ معامله در این بازار انجام شده و این منطقه از نظر نقدشوندگی بالاترین رتبه را در سطح شهر تهران در اختیار دارد. بعد از منطقه ۵ با فاصله زیاد منطقه ۲ پرمعامله‌ترین منطقه از نظر معاملات ملکی است و در دی ماه امسال جمعا ۹۳۷ معامله در این منطقه انجام شده است. پس از منطقه ۲ مناطق ۴ تا ۱۰ و ۱۴ بیشترین میزان معاملات را در کل تهران در اختیار دارند و از نظر نقدشوندگی بهترین عملکرد را دارند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 15:18 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید خانه در منیریه، محله پر جنب و جوش تهران
منیریه از محله‌های گران‌قیمت منطقه 11 شهرداری تهران است که در مرکز پایتخت قرار گرفته و بسیاری آنجا را با بورس لوازم ورزشی می‌شناسند.
خرید آپارتمان در منیریه

محله منیریه از محله‌های اصیل و مرکزی تهران است که در منطقه ۱۱ قرار دارد. بسیاری این محله را  بورس لوازم و تجهیزات ورزشی می‌شناسند و گذر بسیاری از ورزشکاران حداقل یک‌بار برای خرید ابزار ورزشی به این محله افتاده است. این محله از شمال به خیابان امام خمینی، از غرب به خیابان کارگر، از جنوب به خیابان معیری و ابوسعید و از شرق به خیابان وحدت اسلامی محدود شده است.  قیمت خرید خانه در منیریه براساس آمار آذرماه ۹۸ نزدیک به میانگین قیمت مسکن در منطقه ۱۱ بوده است، از این رو محله منیریه جزو مناطق گران این منطقه به شمار می‌رود. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به منیریه رفته است. با ما همراه باشید.

منیریه در گذشته

در زمان قاجار، محله‌ منیریه یکی از محله‌های اعیان‌نشین شهر تهران به شمار می‌رفته است. این محله شامل باغ‌ها و اراضی متعلق به منیرالسطنه همسر ناصرالدین شاه قاجار بوده و  خود او نیز در عمارتی در این محله ساکن بوده است. نام این محله از نام منیر السلطنه برگرفته شده است.

دسترسی به منیریه

محله منیریه تهران از شمال به خیابان شیخ هادی، از غرب به خیابان حر، از طرف جنوب به محله امیریه و از سمت شرق به محله سنگلج منتهی می‌شود. این محله از لحاظ دسترسی به وسایل حمل‌و نقل عمومی وضعیت نسبتا خوبی دارد. خط اتوبوسرانی میدان تجریش_راه آهن در این محله ایستگاه دارد. علاوه بر ایستگاه مترو منیریه واقع در خط قائم_آزادگان، دو ایستگاه متروی حسن آباد و دانشگاه امام علی در این محدوده قرار گرفته‌ است. ضمن اینکه از دو خیابان کارگر جنوبی و خیابان ولیعصر دسترسی مناسبی به محله منیریه وجود دارد. خیابان های امام خمینی، وحدت اسلامی و حسن‌آباد از خیابان‌های مهم محله منیریه است که دسترسی مناسبی را به محله‌های اطراف فراهم می‌کند.

دیگر خیابان‌های مهم منیریه:

 • خیابان ابوسعید
 • خیابان معیری
 • خیابان اسدی منش
 • خیابان کرمانی
 • خیابان شعاع

محله منیریه

مراکز تجاری و تفریحی

همان‌طور که گفته شد خیابان منیریه بورس لوازم ورزشی در تهران محسوب می شود . بسیاری از برندهای ورزشی مطرح در این منطقه نمایندگی دارند و چندین مرکز خرید از جمله کاوه، تابان، حکمت ایرانیان و … در این محله به فروش لوازم ورزشی می‌پردازند. علاوه بر خیابان منیریه، خیابان‌ها و فرعی‌های اطراف آن مملو از بوتیک‌ها و مغازه‌های عرضه پوشاک مردانه و زنانه است.

فرهنگسرای ابوسعید در نزدیکی میدان منیریه از مراکز فرهنگی محله منیریه است. مجتمع تفریحی تجاری چارسو که در خیابان جمهوری قرار دارد، به این محله نزدیک است و علاقه‌مندان می‌توانند از سینمای آن استفاده کنند.

خرید خانه در منیریه

بافت فرسوده در این محله زیاد به چشم می‌خورد؛ اما از آنجا که در سال‌های اخیر روند ساخت و ساز آپارتمان در این محله سیر صعودی داشته، علاوه بر خانه‌های ویلایی و حیاط‌دار، آپارتمان‌های نوساز و مجتمع‌های مسکونی را در منیریه خواهید دید. در حالی‌که میانگین قیمت خانه در آذر ماه سال ۹۸ در منطقه یازده تهران ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بوده، در محله منیریه قیمت هر مترمربع خانه به طور میانگین ۸ میلیون و ۹۵۵ هزار تومان برآورد شده است. با بررسی این محله با سایر محلات منطقه یازده، این محله جزء یکی از محله‌های گران قیمت منطقه ۱۱ محسوب می‌شود. با مراجعه به سایت املاک دلتا اولین وب سایت ملکی در ایران می‌توانید با صرف زمان اندک به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت خرید آپارتمان در منیریه ایـــنجــــا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 15:01 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در کامرانیه
محله کامرانیه از محله‌های قدیمی و البته مدرن شهر تهران است که امکانات قابل‌توجه آن، این محله را در بین متقاضیان خرید خانه در شمال تهران محبوب کرده است.
خرید آپارتمان در کامرانیه

کامرانیه از محله‌های گران‌قیمت شمال تهران است که در ۳ کیلومتری شرق تجریش قرار دارد. این محله که خیابانی به همین نام را در دل خود جای داده است، از شمال با خیابان نیاوران، از جنوب با بزرگراه صدر، از شرق با فرمانیه و حصاربوعلی و از غرب با چیذر و دزاشیب همسایه است. بافت غالب محله کامرانیه نوساز و صد البته لوکس است، اما از آنجا که کامرانیه مانند دیگر توابع شمیرانات در گذشته بافتی روستایی داشته است، در کوچه‌ها و خیابان‌های این محله هنوز آثاری از بافت سنتی دیده می‌شود. به دلیل قرار گرفتن این منطقه در دامنه ارتفاعات شمالی تهران، اولین مزیت خرید آپارتمان در کامرانیه برخورداری از آب‌وهوای تازه است. مجله دلتا در محله‌گردی خود این بار به سراغ محله کامرانیه رفته است. با ما همراه باشید.

کامرانیه در گذشته

در معرفی کوتاهی از کامرانیه گفته می‌شود که اراضی این محله در گذشته جزو مایملک کامران‌میرزا، فرزند سوم ناصرالدین‌شاه قاجار بوده‌ است و نام کامرانیه نیز از نام او گرفته شده‌ است. جالب است بدانید که نخستین خط تلفن شهر تهران در کامرانیه نصب شد و ناصرالدین شاه با دارالحکومه تهران صحبت کرد.

دسترسی به کامرانیه

 اگر با خودروی شخصی قصد تردد در کامرانیه را دارید، این دسترسی برای شما از طریق بزرگراه طبقاتی صدر آسان خواهد بود؛ ضمن آنکه محله کامرانیه محدودیت ترافیکی ندارد. راه‌اندازی خط ۳ متروی تهران، رفت و آمد به این محله را بیشتر از گذشته آسان کرده است. دو ایستگاه متروی نوبنیاد و شهید باهنر در این خط شما را به این محله خواهد رساند.

از خطوط اتوبوسرانی فعال در این محله نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • مبدا پایانه لاله، مقصد پایانه شهید افشار
 • مبدا شهرک صدف، مقصد بلوار صبا
 • مبدا میدان ازگل، مقصد پایانه تجریش
 • مبدا شهرک قائم، مقصد پایانه تجریش

در صورت نیاز به سوخت می‌توانید به جایگاه‌های شماره ۱۳۴ صاحبقرانیه، شماره ۲۷ پاسداران، شماره ۲۸ نیاوران و پمپ بنزین اسدی مراجعه کنید.

محله کامرانیه

مراکز خرید

دسترسی آسان ساکنان کامرانیه به مراکز خرید، یکی از مزایای خرید آپارتمان در این محله است. از مراکز خرید شاخص کامرانیه می‌توان به مجتمع‌های اداری و تجاری زیر اشاره کرد که البته سطح قیمت در آن‌ها نسبتا بالا است.

 • مرکز خرید کوه نور
 • مجتمع تجاری دریای نور
 • مجتمع تجاری اداری روما سنتر
 • مجتمع تجاری اداری شووان
 • مجتمع بام سنتر کامرانیه

مراکز تفریحی

بوستان امام علی، از قدیمی‌ترین بوستان های این محله، در سال ۱۳۸۳ احداث شده است. علاوه بر آن، پارک نیاوران و پارک جمشیدیه نیز که در نزدیکی این محله واقع شده‌اند، می‌توانند از گزینه‌های سپری کردن اوقات فراغت در این محله باشند.

مکان‌های شاخص کامرانیه

 • سفارت ونزوئلا
 • سفارت لیبی
 • سفارت ایرلند
 • سفارت اسلوونی
 • اقامتگاه سفیر جمهوری چک
 • سازمان همکاری اقتصادی
 • بیمارستان دامپزشکی تهران

خرید آپارتمان در کامرانیه

کامرانیه به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم می‌شود؛ به شمال چهارراه کامرانیه (تقاطع بلوار اندرزگو، خیابان فرمانیه و خیابان کامرانیه) کامرانیه شمالی و به جنوب این چهارراه، کامرانیه جنوبی می‌گویند. بافت غالب خیابان کامرانیه شمالی تجاری و اداری است و برج‌ها و ساختمان‌های مرتفع بسیاری در این محدوده قرار دارند. با نزدیک شدن به قسمت جنوبی محله و حد فاصل خیابان کامرانیه و دیباجی جنوبی، از بافت تجاری کاسته شده و محله چهره‌ای مسکونی به خود می‌گیرد. همانطور که گفته شد محله کامرانیه از محله‌های مرفه‌نشین کلانشهر تهران به شمار می‌رود، از این رو قیمت خرید ملک در کامرانیه بالا است. خیابان های کامرانیه شمالی، کامرانیه جنوبی، شیبانی، کاوه، ثروتی و … از خیابان‌های مهم و پرطرفدار کامرانیه برای سکونت و فعالیت‌های تجاری است. با مراجعه به سایت املاک دلتا اولین وب سایت ملکی در ایران می‌توانید با صرف زمان اندک به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت خرید آپارتمان در کامرانیه ایـــنجــــا کلیک کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 12:58 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


قیمت اجاره آپارتمان در مناطق شمالی تهران
مالکان واحدهای لوکس در مناطق شمالی تهران در شرایطی که موفق به فروش ملک خود نشده‌اند، ترجیح می‌دهند واحدهای خود را به بازار اجاره عرضه کنند.
اجاره آپارتمان در شمال تهران
واسطه‌های ملکی معتقدند عدم تناسب میان عرضه و تقاضا در بازار اجاره آپارتمان در منطقه یک پایتخت، سبب شده است که بازار اجاره آپارتمان در شمال تهران از دو جنبه دچار سردرگمی شود.

 به گزارش مجله دلتا، بررسی آگهی‌های موجود در بازار اجاره آپارتمان مسکونی در منطقه یک و شمالی‌ترین محدوده تهران نشان می‌دهد عمده آگهی‌های موجود در این بازار هم اکنون از نوع غیرمصرفی و کاملا لوکس است. این در حالی است که عمده متقاضیان موجود در بازار اجاره در این فصل، در جست‌وجوی آپارتمان‌های مصرفی با مساحت ۸۰ تا ۱۲۰ مترمربع هستند. این تنها مشکل بازار اجاره‌بهای مسکونی در منطقه یک نیست؛ مشکل دیگری که واسطه‌های ملکی آن را شناسایی کرده‌اند، این است که متقاضیان اجاره آپارتمان‌های لوکس عمدتا خواهان اجاره بلندمدت این آپارتمان‌ها هستند، در حالی که موجران تمایلی به اجاره برای مدت بیشتر از یک سال نشان نمی‌دهند. نامشخص بودن سرنوشت قیمت مسکن سبب شده موجران نیز درباره آینده نرخ اجاره‌ که از قیمت مسکن تاثیر می گیرد ، دچار ابهام شوند.

هر چند به اعتقاد کارشناسان، اجاره‌بها در اغلب مناطق شهر تهران اکنون در سقف مورد انتظار است و جز نوسان جزئی، انتظاری برای رشد قابل توجه بهای رهن و اجاره در ماه‌های پیش رو وجود ندارد، اما با این حال موجران املاک لوکس نگران هستند که با انعقاد قرارداد دو ساله، متضرر شوند. واسطه‌های ملکی معتقدند انعقاد قراردادهای بیش از یکسال اگرچه در اغلب نقاط بازار اجاره متداول نیست، اما در گروه املاک لوکس، چنین امری از سال‌های گذشته نیز متداول بوده و بنا به تقاضای مستاجر، موجران با این پدیده راه می‌آمدند. اما در هفته‌های اخیر این تقاضای مستاجران با پاسخ منفی موجران روبه‌رو می‌‌شود. مالکان آپارتمان‌های لوکس نیز عمدتا از بنیه مالی خوبی برخوردارند و اصراری به اجاره آپارتمان خود به هر قیمت ممکن ندارند و حاضرند ماه‌ها صبر کنند تا بتوانند با شرایط مطلوب خود، قرارداد اجاره را منعقد کنند. در جدول زیر قیمت اجاره آپارتمان در شمال تهران ارائه شده است. شما می‌توانید با مراجعه به سایت دلتا اولین وب‌سایت ملکی کشور در کوتاه‌ترین زمان ممکن به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید.

قیمت آپارتمان شمال تهران

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 12:41 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت برای خرید خانه
بانک مرکزی آمار خرید و فروش مسکن در دی ماه 98 را منتشر کرده است. در این گزارش گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت بررسی شده است.
آمار خرید و فروش مسکن

آمار خرید و فروش مسکن در دی ماه ۹۸ نشان می‌دهد که در این ماه گران‌ترین خانه‌های پایتخت در منطقه یک با میانگین قیمت هر مترمربع ۳۰ میلیون و ۱۶۴ هزار تومان معامله شده است. منطقه ۱۸ نیز با میانگین ۶ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان در هر مترمربع ارزان‌ترین منطقه پایتخت بوده است.

به گزارش مجله دلتا بانک مرکزی اخیرا گزارشی از وضعیت بازار معاملات مسکن در شهر تهران در دی ماه ۹۸ منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران به ۱۳ میلیون و ۸۰۹ هزار تومان رسیده است که این قیمت به نوعی یک رکورد محسوب می‌شود. مقایسه قیمت هر مترمربع مسکن در دی ماه امسال با ماه گذشته و مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد که قیمت به ترتیب با رشد ۲.۱ درصدی و ۴۰.۹ درصدی روبه‌رو شده است.

معامله بیش از ۱۰.۶ هزار مسکن

جهش چشمگیر قیمت مسکن در دی ماه امسال نه فقط افت معاملات را در پی نداشته ، بلکه در اولین ماه زمستان معاملات، رشد دوباره‌ای را تجربه کرده است. تعداد معاملات در دی ماه امسال با رشد ۱۲.۱ درصدی در مقایسه با ماه گذشته به ۱۰ هزار و ۶۸۷ مورد افزایش یافته است. این میزان معامله مسکن در دی ماه باعث شد تا اولین ماه زمستان به لحاظ تعداد معاملات مسکن در سال ۹۸ در رتبه دوم قرار بگیرد. همچنین تعداد معاملات مسکن در دی ماه امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ۵۹ درصدی داشته است.

گران ترین خانه های معامله شده مربوط به کدام منطقه پایتخت بوده است؟

گران‌ترین خانه‌های معامله شده پایتخت در دی ماه امسال مربوط به منطقه یک بوده و در این منطقه میانگین قیمت هر مترمربع مسکن معامله‌شده ۳۰ میلیون و ۱۶۴ هزار تومان گزارش شده است. عنوان ارزان‌ترین منطقه پایتخت نیز به منطقه ۱۸ با متری ۶ میلیون و ۵۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان اختصاص یافته است.

آمار خرید و فروش مسکن همچنین نشان می‌دهد بیشترین میزان معاملات مربوط به منطقه ۵ تهران با هزار و ۷۳۹ مورد معامله بوده و کمترین میزان معاملات مسکن هم به منطقه ۱۹ با ۸۱ مورد معامله اختصاص داشته است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 12:36 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


بازار مسکن ، بهترین بازار برای سرمایه گذاری
کارشناسان معتقدند در شرایطی که حوزه‌هایی مانند طلا و ارز سوددهی چندانی ندارد، بازار مسکن می‌تواند جذاب‌ترین بازار برای سرمایه‌گذاری باشد.
بهترین سرمایه گذاری

عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان تهران گفت: در شرایطی که بازار ارز و سکه توسط تیم اقتصادی دولت کنترل می‌شود و بورس نیز بازده چندانی ندارد؛ سرمایه گذاری در بخش مسکن به منظور حفظ سرمایه می تواند بهترین سرمایه گذاری در ایران باشد.

به گزارش مجله دلتا حسن محتشم اظهار کرد: به هر حال نقدینگی بازارها سمت و سویی پیدا می‌کند و نمی‌تواند ایستا باشد. باتوجه به شرایطی که بازارهای موازی با آن روبه‌رو است، سرمایه‌ها آهسته به سمت بازار مسکن سرازیر می‌شود و طبیعی است که افزایش معاملات و تغییر قیمت‌ها را در پی داشته باشد.

این کارشناس بازار مسکن با اشاره به افزایش ۶.۸ و ۳ درصدی قیمت مسکن شهر تهران طی دو ماه اخیر گفت: تغییر قیمت، غیرمنتظره نبود؛ چرا که اوایل امسال قیمت حدود ۱۲۰ درصد افزایش داشت و بعد بازار ملک عقب‌نشینی کرد. اما اکنون با نزدیک شدن به شب عید مانند همیشه، معاملات افزایش می یابد.

محتشم خاطرنشان کرد: بازار مسکن معمولا از نیمه دوم بهمن ماه راه می‌افتاد ولی امسال دو ماه زودتر رونق گرفت. با توجه به محدودیت سایر بازارها، بخش مسکن بیشتر خود را نشان می‌دهد. از تیرماه امسال تاکنون قیمت مسکن در تهران ۵۰۰ هزار تومان در هر متر مربع افزایش داشته که عدد قابل توجهی است.

وی با بیان این‌که متقاضیان واقعی در این شرایط روز به روز توان خود را از دست می‌دهند، گفت: دولت باید برای احداث واحدهای کوچک اقدام کند. افزایش وام هم کفایت نمی‌کند؛ زیرا آن‌قدر قیمت‌ها بالا رفته است که افزایش وام پاسخگو نیست. می‌بینیم که در تهران خیلی از افراد به دلیل ناتوانی در پرداخت اجاره مسکن مهاجرت می‌کنند؛ چرا که در شرایط رکود تورمی، هرچه کار کنند درآمدها هدر می‌رود.

این عضو هیات مدیره انجمن انبوه‌سازان درباره پیش‌بینی از قیمت مسکن در سال آینده افزود: به نظر می‌آید بازار مسکن رشد ملایم قیمت را تجربه کند. در دو ماه باقی مانده تا پایان سال ، تعداد معاملات بیشتر شده و به تبع آن، قیمت‌ها احتمالا اندکی بالا می‌رود. به هر حال مجموعه‌ای از عوامل همچون مصالح ساختمانی، زمین و خدمات، قیمت مسکن را تشکیل می‌دهد. امسال سرعت رشد قیمت مسکن نسبت به سال قبل کاهش داشته و رشد سال آینده هم به همین منوال خواهد بود.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 12:24 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


قیمت مسکن در سال ۹۹؛ افزایش یا کاهش؟
با وجود کاهش خانه‌های خالی در تهران از 500 هزار واحد در سال 95 به کمتر از آن در سال 98، باز هم میزان عرضه مسکن تقریبا ۱۰ برابر معاملات قطعی است.
افزایش قیمت آپارتمان در سال 99

با نزدیک شدن به پایان سال ۹۸ و شروع سال جدید بسیاری از خریداران مسکن این دغدغه را دارند که با افزایش قیمت آپارتمان در سال ۹۹ مواجه خواهند شد یا خیر.

به گزارش مجله دلتا طبق آمار سال ۹۵ حدود ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در تهران خالی بوده و بنا به گفته محمود محمودزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی، اگر آمار تازه‌ای گرفته شود احتمالا واحدهای خالی کمتر نیز شده است. با این حال نگاهی به آگهی‌های فروش مسکن و آگهی‌های موجود در دفاتر املاک نشان می‌دهد که عرضه مسکن تقریبا ۱۰ برابر معاملات قطعی است. بیشترین تعداد آپارتمان‌های خالی در شمال و شمال غرب تهران قرار دارند که در گروه متراژی ۸۰ متر مربع به بالا جای گرفته‌اند و متقاضیان واقعی توان خرید آن‌ها را ندارند. از طرف دیگر، تعداد واحدهای مسکونی در پروانه‌های ساختمانی امسال در مقایسه با سال گذشته کاهش ۱۱ درصدی داشته است.

کارشناسان در تشریح آینده بازار مسکن با وجود عرضه‌ واحد های مسکونی که متقاضی کمی دارند در کنار کاهش صدور پروانه‌های ساخت‌و‌ساز، می‌گویند: هرچند تعداد واحدهای مسکونی در پروانه‌های ساختمانی امسال به حدود ۴۳ هزار واحد می‌رسد، اما اگر این عدد را با تعداد معاملاتی که در مقایسه با سال گذشته افت ۴۳ درصدی داشته مقایسه کنیم، می‌بینیم که اوضاع ساخت و ساز چندان هم بد نیست.

منتظر گرانی مسکن باشیم؟

در گزارش اخیر وزارت راه و شهرسازی از وضعیت بازار مسکن در دی‌ماه امسال، میانگین قیمت مسکن در تهران ۱۳ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان در هر متر مربع  اعلام شد که در مقایسه با سال گذشته ۴۲ درصد افزایش داشته است. رشد قیمت‌ها در حالی روی داده  که خرید و فروش مسکن در دی‌ماه بیش از ۱۰۰ درصد در مقایسه با ماه‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. با توجه به شرایط اقتصادی کشور که در برخی موارد از اصول رایج در دنیا تبعیت نمی‌کند، به قطعیت نمی‌توان احتمال رشد قیمت‌ها را رد کرد؛ اما با توجه به شرایط موجود می‌توان گفت که چشم‌انداز بازار مسکن در مقایسه با سال گذشته آرام‌تر خواهد بود.

از دیگر دلایل رد شدن فرضیه جهش قیمت مسکن در آینده و افزایش قیمت آپارتمان در سال ۹۹ به ظرفیت بازار مربوط می‌شود. قیمت مسکن از فروردین ۹۶ تاکنون ۲۲۰ درصد رشد داشته در حالی که توان متقاضیان تا ۳۰ درصد بالا رفته است. به‌عبارتی، قدرت خرید متقاضیان مصرفی در کوتاه‌مدت به این قیمت‌ها نمی‌رسد؛ بنابراین بازار مسکن باید شاهد ثبات قیمت در ۱۰ تا ۱۲ فصل آینده باشد؛ زیرا بازاری که خریدار نداشته باشد فقط می‌تواند با توجه به رشد بازارهای موازی دچار افزایش قیمت اسمی شود. تا زمانی که قیمت‌ها به کف نرسد و با توان متقاضیان در حالت تعادل قرار نگیرد نمی‌توان ظرفیت رشد قیمت برای بخش مسکن متصور شد.

پیشنهاد مطالعه: “نوسان های بازار مسکن متاثر از اخبار هیجانی”

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ دوشنبه 14 بهمن 1398 ] [ 12:17 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در پونک ؛ فرصتی طلایی در غرب تهران
پونک به معنای کوچه‌های پونه از محله‌های پرطرفدار منطقه 5 پایتخت برای سکونت است.
خرید آپارتمان در پونک

محله پونک از محله‌های شمال غرب تهران است که بخش اعظم آن در منطقه ۵ و بخش کوچکی از آن در منطقه ۲ شهرداری تهران قرار دارد. آب و هوای مناسب پونک به همراه پارک‌ها و فضاهای سبز، بافت نوساز و مقاوم‌ و دسترسی آسان آن به وسایل حمل‌ونقل عمومی، بازار مسکن این محدوده را همیشه پررونق نگه داشته و خرید آپارتمان در پونک را در اولویت بسیاری از افراد قرار داده است. مجله دلتا این بار در محله‌گردی خود به پونک رفته است. با ما همراه باشید.

پونک از غرب با جنت‌آباد و بزرگراه شهید ستاری و از شرق با دره پونک و شهرک غرب که در انتها به بزرگراه شهید اشرفی اصفهانی می‌رسد، همسایه است. همچنین این محله از شمال به محله حصارک و از جنوب به محله باغ فیض و بزرگراه شهید همت، منتهی می‌شود. خیابان سیمون بولیوار و محله چهاردیواری از همسایگان شمال غربی پونک هستند.

پونک در گذشته

ساختار شهری و جدید پونک که در گذشته یک روستا با توتستان‌هایی وسیع در خارج از تهران بوده، از نیمه‌های دوره پهلوی دوم شکل گرفت. توسعه شهری در آن زمان بسیاری از روستاهای خوش و آب و هوای شمال تهران مانند پونک را جزیی از بافت تهران کرد. در چهل سال گذشته نیز با ساخت و ساز گسترده‌ای که در پونک انجام شده، ساختمان‌ها و برج های مرتفع زیادی در این محله متولد شده‌اند.

مراکز تفریحی و تجاری

پارک نهج‌البلاغه در بخشی از پونک قرار دارد. این پارک با برخورداری از امکاناتی مانند مسجد، پارکینگ ۷۵۰ واحدی، ۴۰ سرویس بهداشتی، فضاهای جانبی برای استراحت خانواده‌ها و سه مجموعه بازی برای کودکان میزبان گردشگران است. علاقه‌مندان پرواز نیز می‌توانند در سایت پرواز پاراگلایدر در محدوده محله پونک در انتهای غربی خیابان سیمون بولیوار آموزش ببینند و پرواز را تجربه کنند. پارک فراز در حاشیه بزرگراه ستاری در محدوده محله پونک واقع است و از نظر محوطه‌سازی و نورپردازی چیزی از پارک نهج‌البلاغه کم ندارد. پاساژ تیراژه که سرزمین عجایب تیراژه یک در آن واقع‌شده، مکان بسیار مفرحی برای کودکان و بزرگ‌سالان است. همچنین پردیس سینمایی زندگی با ۵ سالن در این محله به رشد فرهنگی و تفریحی این منطقه کمک کرده است.

پارک نهج البلاغه پونک

دسترسی به پونک

خوشبختانه محله پونک محدودیت ترافیکی ندارد و با وجود خیابان‌هایی مانند اشرفی اصفهانی، سیمون بولیوار، چهاردیواری، میرزابابایی، سردار جنگل، بلوار عدل و شهید مخبری دسترسی به بزرگراه‌های همت، هاشمی رفسنجانی و حکیم آسان بوده و مشکلی برای تردد با خودروی شخصی نخواهید داشت. در این محله دسترسی به اتوبوس و تاکسی آسان بوده و با استفاده از خط اتوبوس تندرو می توانید در امتداد بلوار اشرفی اصفهانی تردد داشته باشید. ایستگاه‌های تاکسی در نزدیکی میدان پونک حمل و نقل این منطقه را پوشش می‌دهد. محله پونک مترو ندارد، اما به ایستگاه مترو صادقیه نزدیک است.

اجاره آپارتمان در پونک

در میان محله‌های مختلف تهران، بازار رهن و اجاره آپارتمان در پونک همیشه رونق خود را داشته است و دلیل آن هم وجود واحدهایی با متراژ ۷۰ تا ۱۵۰ مترمربع نیز در این محله است. خانه‌های کمتر از ۱۰۰ مترمربع در این محله طرفداران بسیاری به‌ویژه در بین زوج‌های جوان دارد. شما با مراجعه به سایت املاک دلتا اولین وب سایت ملکی در ایران می‌توانید با صرف زمان اندک به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید. برای اطلاع دقیق از آخرین قیمت خرید آپارتمان در میرداماد ایـــنجــــا کلیک کنید
 

خرید آپارتمان در پونک

بافت غالب پونک مسکونی است و آن را می‌توان در دو دسته ویلایی و آپارتمانی جای داد. با نوسازی و ساخت‌‌وسازی که اکنون در این محله در حال انجام است طبیعی است که تعداد خانه‌های ویلایی از تعداد آپارتمان‌ها در این محله کمتر باشد. از آنجا که مساحت واحدهای ویلایی در پونک بیش از ۲۰۰ متر مربع است؛ پیدا کردن واحدهای مسکونی ویلایی با قیمت پایین در این محله دشوار است.

محله پونک در مقایسه با بسیاری از محله‌های تهران محله‌ای جوان است به همین دلیل، آپارتمان‌های بالای ۳۰ سال در این منطقه به ندرت یافت می‌شود.

هرچند خرید آپارتمان در پونک نیازمند بودجه متوسط رو به بالا است، اما در سال‌های اخیر ساخت آپارتمان‌های کم متراژ در این محله بالا رفته است؛ بنابراین اگر همچنان اصرار به خرید خانه در پونک دارید، می‌توانید شانس خود را روی این واحدها امتحان کنید. فراموش نکنید بلوار کمالی ،خیابان اشرفی اصفهانی، بلوار عدل، بلوار همیلا و خیابان زیتون از محدوده‌های خوب پونک برای زندگی محسوب می‌شوند. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در پونک اینجا کلیک کنید.

پیشنهاد مطالعه: برای اطلاع از شرایط خرید “خرید آپارتمان در جنت آباد” را مطالعه کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 8 بهمن 1398 ] [ 18:42 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


جدیدترین قیمت مسکن در شرق و غرب تهران
با نزدیک شدن به پایان سال، بازار مسکن پایتخت شرایط بهتری را از لحاظ رونق تجربه می‌کند. در این میان مناطق 4 و 5 همچنان سرآمد مناطق پرتقاضا هستند.
آپارتمان در مناطق 4 و 5
هم‌اکنون دامنه قیمت پیشنهادی خرید و فروش آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ ، دو منطقه شرقی و غربی تهران، نزد بنگاه‌های ملکی بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است.

به گزارش مجله دلتا بیشترین معاملات ماهانه مسکن در طول سال‌های گذشته در مناطق ۴ و ۵ شهر تهران انجام شده و این دو منطقه همواره در زمره سه منطقه پرتقاضای بازار مسکن دسته‌بندی شده‌اند. در طول بیش از یک سال اخیر هم این مناطق همواره در رتبه یک و دوی مناطق پرمعامله قرار داشته و ابدا به رتبه سوم منتقل نشده‌اند. دامنه قیمت مسکن در این دو منطقه با یک اختلاف جزئی به یکدیگر نزدیک است؛ البته با لحاظ این موضوع که قیمت مسکن در منطقه ۵ (محدوده غربی تهران) قدری بیشتر از قیمت آن در منطقه ۴ است.

نگاهی به ذخیره موجود آگهی‌های فروش نزد بنگاه‌ها در این دو منطقه نشان می‌دهد هم‌اکنون قیمت پیشنهادی فروش عمده آپارتمان‌های عرضه شده در این بازار بین ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان است که بر اساس امکانات، موقعیت قرارگیری و سن بنا، طیف متنوعی از آپارتمان‌ها را شامل می‌شود. البته قیمت‌های بالاتر از این طیف نیز به شکل محدود مشاهده می‌شود که عمدتا متعلق به آپارتمان‌های نوساز و اغلب کلیدنخورده در این مناطق است. برخی واسطه‌ها مدعی هستند که قیمت پیشنهادی آپارتمان‌های نوساز افزایش یافته اما هنوز این موضوع تمام آگهی‌های گروه‌های دیگر را در بر نگرفته است و در نتیجه جست‌وجوگران مناطق مصرفی می‌توانند از میان آپارتمان‌های میان‌سال و قدیمی، واحدی را با قیمت مناسب و متناسب با بودجه خود پیدا کنند. در جدول زیر قیمت پیشنهادی آپارتمان در مناطق ۴ و ۵ ارائه شده است. شما با مراجعه به سایت املاک دلتا اولین وب سایت ملکی در ایران، می‌توانید با صرف زمان اندک به آپارتمان دلخواه خود دست پیدا کنید.

قیمت آپارتمان در تهران

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 8 بهمن 1398 ] [ 18:30 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


برنده دی ماه ۹۸ املاک دلتا
جشن ماهانه هلدینگ دلتا، شنبه پنجم بهمن‌ماه 98 برگزار و آژانس 5 به عنوان آژانس برتر دلتا در دی‌ماه 98 معرفی شد.
جشن ماهانه هلدینگ دلتا
جشن ماهانه هلدینگ دلتا با حضور محمد تقوی مدیر عامل،  روز شنبه پنجم بهمن‌ماه برگزار شد. در این مراسم، آژانس ۵ برترین آژانس دلتا در دی‌ماه ۹۸ معرفی شد و آژانس‌های ۲×۲ ، ۴۴ و ۸۵۰ به ترتیب مقام‌های دوم تا چهارم را کسب کردند.

به گزارش مجله دلتا محمد تقوی در این مراسم با تشکر و قدردانی از مدیران، سرپرستان و مشاوران آژانس ۵ و دیگر زیرمجموعه‌های هلدینگ دلتا اظهار داشت: ما باور داریم که صداقت اولین اصل دلالی و واسطه‌گری است و دلال امین فروشنده و خریدار است. دلتا بر دو اصل صداقت و عدالت بنا شده و با این دو اصل اداره می‌شود.

این مراسم میزبان حسن دارایی‌زاده مدیریت آژانس آ.ب.آ بود که در سخنانی کوتاه اظهار داشت: شغل ما دلالی است. دلال یعنی دلیل آورنده و اگر کسی در این حرفه با صداقت رفتار کند به همه خواسته‌های خود می‌رسد.

هلدینگ دلتا آژانس 5

پارسا تقوی معاون معاملاتی گروه دلتا نیز در جمع اعضای هلدینگ دلتا به توانایی‌ها و ظرفیت‌های کارکنان این مجموعه اشاره کرده و افزود: ما باور داریم که می‌توانیم. امروز افتخار ما این است که در مجموعه دلتا بانوانی حضور دارند که مانند آقایان در این حرفه با قدرت و تلاش کار می‌کنند.

پوریا کهنسال مدیر معاملاتی آژانس ۵ دلتا و کارشناس ارشد حوزه مسکن هم با اشاره به تلاش دفتر مرکزی دلتا در عملکرد بهتر آژانس‌های زیرمجموعه گفت: به لطف هلدینگ دلتا، اکنون ۱۸۰۰ نفر در این هلدینگ به طور مستقیم و غیر مستقیم مشغول فعالیت هستند. دلتا برای اول بودن و در رتبه اول ماندن همیشه تلاش داشته و کوشش و جدیت کارکنان  دلتا در کنار یکدیگر این مجموعه را به برند اول کشور تبدیل کرده است.

برترین های جشن ماهانه هلدینگ دلتا در دی‌ماه ۹۸ به شرح زیر معرفی شدند.

مدیران معاملات:

یعقوب‌زاده، اول ؛ کهنسال، دوم؛ سیار، سوم؛ سیاوش، چهارم؛ موحد، پنجم؛ مهران، ششم

سرپرستان اول تا سوم دلتا:

نیکویی، اول؛ صدقی، دوم؛ خانم صوفی، سوم

مشاوران اول تا سوم دلتا:

کوین، اول؛ بشارت، دوم؛ سام، سوم

سرپرستان اول تا سوم آژانس دلتا ۵ :

نیکویی، اول؛ صدقی، دوم؛ خانم صوفی، سوم

مشاوران اول تا سوم آژانس دلتا ۵ :

کوین، اول؛ سام، دوم؛ خانم آسا، سوم

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ سه شنبه 8 بهمن 1398 ] [ 18:21 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 صفحه بعد