توضیح تصویر
مجله دلتا
وام خرید مسکن
افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن منوط بر وضعیت صندوق پس‌انداز یکم و تخصیص اعتبار است.
وام خرید مسکن
بنابر اعلام بانک مسکن افزایش وام خرید مسکن از محل صندوق پس‌انداز یکم منتفی است چرا که برای افزایش وام خرید مسکن باید، منابع پیش‌بینی شود.

 

به گزارش مجله دلتا ابوالقاسم انارکی، مدیر عامل بانک مسکن با اشاره به اینکه افزایش سقف تسهیلات منوط به پیش بینی راهکار های تامین کسری منابع است گفت: پیشنهاداتی مبنی بر افزایش تسهیلات ۸۰ میلیون تومان که هم‌اکنون ارائه می‌شود، داشته‌ایم و درخواست تامین اعتبار از منابع صندوق توسعه ملی را ارائه کرده‌ایم، اما فعلا برنامه‌ریزی برای افزایش سقف تسهیلات مسکن صورت نگرفته است.

مدیر عامل بانک مسکن در تشریح این موضوع که سقف تسهیلات در شهر تهران فقط می‌تواند کمتر از ۲۰ درصد یک واحد مسکونی در منطقه با قیمت متوسط را پوشش دهد، بیان کرد: تسهیلات مسکن در برخی شهر ها و استان‌ ها توان خرید متقاضیان را بالا می‌برد، اما این رقم برای شهر تهران تا حدودی پایین است. هم‌اکنون زوج‌ های متقاضی می‌توانند برای دریافت تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۱۶۰ میلیون تومان با نرخ سود ۶ درصد در بافت فرسوده و ۸ درصد اقدام و سپرده گذاری کنند.

شایان ذکر است رشد قیمت مسکن در سال های ۹۶ و ۹۷ باعث شد تا توان خرید به شکل قابل توجهی کاهش یابد و تسهیلات نیز نتواند کفاف خرید مسکن را حداقل در سطح ۴۰ درصد تا ۵۰ درصد حفظ کند. این موضوع باعث شده تا به دلیل کافی نبودن تسهیلات صندوق پس‌انداز یکم برای خرید مسکن؛ بیش از ۱۱۰ هزار متقاضی دریافت وام از این صندوق انصراف داده‌ و حساب خود را مسدود کنند.

با رشد قیمت مسکن و کاهش توان خرید متقاضیان، هنوز تصمیم جدی از سوی شورای پول و اعتبار به منظور افزایش سقف تسهیلات مسکن اتخاذ نشده است. این در حالی است که برخی از کارشناسان اعلام می‌کنند صندوق پس‌اندازی یکم، کارایی خود را از دست داده است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ چهارشنبه 21 اسفند 1398 ] [ 16:28 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


چرا مسکن دوباره گران شد؟
کارشناسان مهم‌ترین علت رشد قیمت مسکن را افزایش نقدینگی و رشد قیمت مصالح ساختمانی می‌دانند.
جدیدترین قیمت مسکن در تهران

در شرایطی که قدرت خرید متقاضیان مسکن روزبه‌روز در حال کاهش است، گزارش بانک مرکزی از جدیدترین قیمت مسکن در تهران از افزایش‌ قیمت‌ها در ماه‌های دی و بهمن حکایت دارد. کارشناسان می‌گویند مهمترین دلیل رشد قیمت مسکن افزایش نقدینگی و رشد قیمت مصالح ساختمانی است.

به گزارش مجله دلتا بسیاری از مشاوران املاک وارد شدن میانگین قیمت مسکن به کانال ۱۴ میلیون تومان را ترس فروشندگان از فروش مسکن می‌دانند. اما کارشناسان تحلیل‌های متفاوتی از رشد قیمت مسکن در دوره‌ای که قدرت خرید مسکن کاهش یافته دارند.

افزایش قیمت مصالح ساختمانی

فردین یزدانی دبیر علمی طرح جامع مسکن چند دلیل مهم را بر رشد قیمت مسکن دخیل دانسته و می‌گوید: اولین دلیل رشد قیمت مسکن افزایش قیمت مصالح ساختمانی به خصوص میلگرد و آهن در چند ماه گذشته است. چرا که بر هزینه تمام‌شده مسکن می‌افزاید.

روند صعودی قیمت دلار، عامل دیگری است که دبیر علمی طرح جامع مسکن در افزایش نقدینگی در جامعه موثر دانسته و اظهار می‌دارد: اگر نقدینگی در جامعه افزایش نمی‌یافت قیمت مصالح ساختمانی بالا نمی رفت. در اقتصادی که رشد منفی دارد قطعا ورود نقدینگی می‌تواند نگران کننده و در هر بخشی به خصوص مسکن تورم‌زا باشد. هم‌اکنون سرمایه‌گذاری ملکی امن‌ترین نقطه برای سرمایه گذاری و تبدیل سرمایه به دارایی است.

افزایش تقاضا

حسام عقبایی نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزایش مراجعات در دی و بهمن را دلیل رشد قیمت مسکن دانسته و می گوید: انتخابات مجلس شورای اسلامی باعث شد تا متقاضیان واقعی خرید مسکن و متقاضیانی که قصد سرمایه‌گذاری داشتند در دی‌ماه و بهمن‌ماه و قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی به بازار مسکن مراجعه کنند و این موضوع موجب رشد معاملات و قیمت مسکن شد.

وی تاکید می‌کند: پیشوازی متقاضیان مسکن از خرید مسکن چه برای خرید و چه برای سرمایه‌گذاری باعث شد تا بعد از افزایش تعداد معاملات مسکن، مالکان با مشاهده افزایش تقاضا، قیمت‌های خود را بالا ببرند.

ترس از کاهش ارزش پول ملی

از سوی دیگر حسن محتشم رئیس سابق انجمن انبوه سازان با اشاره به بیم متقاضیان مسکن از رشد قیمت در سال ۹۹ بیان می‌کند: ترس از کاهش ارزش پول ملی باعث شده تا بخشی از سرمایه‌ها به سمت مسکن کوچ کند.

او در ادامه می‌گوید: همواره با نزدیک شدن به پایان سال متقاضیان واقعی خرید مسکن و سرمایه‌گذاران ملکی تلاش می‌کنند که به تورم سال آینده برخورد نکنند و به همین منظور در تدارک خرید مسکن در ماه‌های پایانی سال برمی‌آیند. وقتی این تفکر وجود دارد و بازار مسکن نیز به این روند عادت کرده، میزان مراجعات و معاملات افزایش می‌یابد و به تبع آن قیمت مسکن نیز رشد می‌کند.

براساس این گزارش، این روزها عبور نقدینگی از مرز ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان، افزایش نرخ ارز و قیمت مصالح ساختمانی و حتی جو روانی بازار مسکن کافی است تا جدیدترین قیمت مسکن در تهران متاثر از این عوامل، به سمت افزایش خیز بردارد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ چهارشنبه 21 اسفند 1398 ] [ 15:53 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


تاثیر نرخ ارز بر قیمت مسکن
افزایش مجدد قیمت طلا و ارز، در روزهای گذشته موجب تشدید نگرانی خریداران و متقاضیان مصرفی مسکن شده و پیش بینی قیمت مسکن را دشوار کرده است.
پیش بینی قیمت مسکن

کارشناسان اقتصاد مسکن پیش از این پیش بینی کرده بودند که قیمت مسکن در سال ۹۹ نمی‌تواند بیشتر از نرخ تورم افزایش رشد کند و این افزایش بسیار پایین‌تر از خط تورم خواهد بود، اما جهش بازار های طلا و ارز در روز های اخیر با این پیش بینی ها مغایر است.

به گزارش مجله دلتا بر اساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی، میانگین قیمت خرید و فروش هر متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده در بنگاه‌ های معاملات ملکی شهر تهران، در بهمن‌ماه امسال وارد کانال ۱۴ میلیون تومان شده که در مقایسه با ماه مشابه سال گذشته بیش از ۴۴ درصد افزایش داشته است.

نایب رئیس اتحادیه مشاوران املاک تهران؛ دلیل رشد قیمت مسکن در دی‌ و بهمن ماه ۹۸ را انتخابات مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: در دی‌ و بهمن‌ ماه امسال و پیش از انتخابات مجلس شورای اسلامی، افزایش مراجعه متقاضیان واقعی و همچنین سرمایه‌گذاران ملکی به بازار معاملات، رشد قیمت مسکن را در پی داشت.

حسام عقبایی در پاسخ به پیش بینی قیمت مسکن در سال ۹۹، گفت: قیمت مسکن در فروردین ماه سال آینده به دلیل تعطیلی بازار ها ثبات خواهد داشت، اما در ماه های اردیبهشت‌‌ و خرداد ، قیمت‌ ها خود را نشان خواهند داد.

وی درخصوص افزایش قیمت مسکن به تبعیت از افزایش نرخ ارز گفت: مسکن مانند سایر کالا ها بلافاصله نسبت به افزایش نرخ ارز واکنش نشان نمی‌دهد، به عبارت دیگر ، اگر روند افزایش نرخ دلار آمریکا ادامه یابد و پایدار بماند، قیمت مسکن حداقل ۲ یا ۳ ماه آینده به افزایش نرخ ارز واکنش نشان خواهد داد.

شایان ذکر است؛ میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسکونی شهر تهران تا پایان دی‌ماه امسال ۱۳ میلیون و ۱۸۵ هزار تومان بوده که در مقایسه با مدت‌ زمان مشابه در سال گذشته ۶۴ درصد افزایش داشته است.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:51 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خریداران مسکن عجله کنند!
با هیجانات بازار مسکن در سال 98، متقاضیان بسیاری به امید کاهش قیمت‌ها، خرید آپارتمان را به سال 99 موکول کرده‌اند.
قیمت مسکن در سال 99
با نزدیک شدن به پایان سال ۹۸، گمانه‌زنی‌ها درخصوص قیمت مسکن در سال ۹۹ و اینکه آیا سایه رکود تورمی از بازار مسکن برداشته خواهد شد یا خیر، شدت یافته؛ یک انبوه‌ساز به این پرسش پاسخ داده است.

به گزارش مجله دلتا ایرج رهبر، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان تهران، در پاسخ به این سوال که آیا آن چنان که برخی ادعا می‌کنند، قیمت مسکن در سال ۹۹ با رشد ۲۰ درصدی مواجه خواهد شد، گفت: در سال ۹۹ اگر چنین افزایشی وجود داشته باشد، رشد عادی و حتی کمتر از تورم خواهد بود.

ایرج رهبر با اشاره به اینکه قیمت مسکن در سال ۹۸ در مقایسه با سال گذشته (۱۳۹۷) ۲۰۰ درصد افزایش داشته است، اظهار داشت: متقاضیان خرید مسکن در صورتی که توان مالی خریداری مسکن مورد نظر خود را دارند، در خرید تعلل نکنند و روند خرید را سرعت دهند. وی ادامه داد: متقاضیان خرید مسکن سعی کنند پیش از پایان سال ۹۸، آپارتمان خود را خریداری کنند.

رئیس انجمن صنفی انبوه سازان تهران در ادامه ضمن اشاره به رکود تورمی در صورت افزایش شدید قیمت مسکن تصریح کرد: در ارتباط با رکود تورمی که برخی برای سال ۹۹ پیش بینی می‌کنند باید در نظر داشت که اگر افزایش قیمت در مسکن به تناسب تورم پیش رود می‌توان گفت رکود تورمی بوجود نمی‌آید، اما اگر قیمت مسکن به دلایل مختلف، جهش‌های غیر متعارف داشته باشد، به دلیل پایین بودن قدرت خرید متقاضیان مسکن، دچار رکود تورمی خواهیم شد.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:46 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در تجریش
تجریش از محله‌های شمالی و نوستالژیک تهران است که با مکان‌های مهمی مانند امامزاده صالح و بازار معروفی به همین نام شناخته می‌شود.
خرید آپارتمان در تجریش

محله تجریش از شرق به خیابان شریعتی، از غرب به خیابان‌های دربندی و  نیلوفر، از جنوب به بزرگراه‌های صدر و مدرس و از شمال به خیابان ولیعصر منتهی می‌شود. نزدیکی این محله به بزرگراه‌ها و خیابان‌های اصلی شهر و سیستم‌های حمل‌ونقل متنوع، وجود تعداد بی‌شمار مرکز خرید و همچنین برخورداری از مجموعه‌های تفریحی، بسیاری را به فکر خرید آپارتمان در تجریش انداخته است. مجله دلتا در این قسمت از محله‌گردی به سراغ محله تجریش رفته است. با ما همراه باشید.

رونق محله تجریش در گذشته مانند بسیاری از توابع شمیرانات به واسطه کشاورزی ، دامداری و باغداری بوده است. اکنون نیز وجود بازار تجریش، پاساژها و مراکز خرید و فروش فراوان، محله تجریش را به یکی از مراکز اصلی خرید شمال شهر تبدیل کرده است. رونق اقتصادی خوب تجریش موجب شده تا جمعیت این محله بیش از پیش گسترش یابد.

دسترسی به تجریش

برای رسیدن به محله تجریش می‌توانید از ایستگاه متروی تجریش واقع در این محله استفاده کنید که آخرین ایستگاه خط یک متروی تهران است. اتوبوس تندروی راه‌آهن_تجریش نیز که جنوب تهران را به شمال آن وصل کرده شما را به این محله خواهد رساند. پایانه‌های تاکسیرانی مستقر در میدان قدس و میدان تجریش به نقاط مختلف شهر تاکسی دارند. با نبود محدودیت ترافیکی در این محله، دسترسی‌های محلی تجریش به خیابان‌های ولیعصر، شریعتی، چمران، صدر و مدرس تردد شما با خودروی شخصی را آسان خواهد کرد.

مراکز تجاری و تفریحی

تجریش مرکز مغازه‌ها و مراکز تجاری بزرگ و معروف است. تنوع اجناس و برندها در مراکز خرید تجریش مانند تندیس، قائم، البرز، ارگ تجاری، بعثت و … ساکنان این منطقه را از رفت و آمد به محله‌های دیگر بی‌نیاز می‌کند. بازار سنتی تجریش نیز به‌عنوان یک بازار تاریخی همواره گردشگران بسیاری را جذب کرده است. از مراکز تفریحی تجریش نیز می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

اگر اهل پیاده‌روی هستید رستوران‌ها و فست‌فودهای بسیاری در محدوده تجریش وجود دارد که اوقات فراغت خود را می‌توانید در آن‌ها سپری کنید.

بازار تجریش

مراکز درمانی

از مزایای خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در تجریش دسترسی آسان به مراکز درمانی و بهداشتی است. بیمارستان شهدای تجریش مهم ترین مرکز درمانی در محله‌ تجریش است. علاوه بر آن درمانگاه طالقانی واقع در میدان قدس و شبکه بهداشت و درمان شمیرانات در ابتدای خیابان شریعتی از مراکز ارائه دهنده خدمات درمانی به ساکنان این محله است.

خرید آپارتمان در تجریش

قیمت ملک در تجریش مانند بسیاری از مناطق شمالی تهران، بالا است و خرید آپارتمان در این محله بودجه بالایی می‌طلبد. باتوجه به استخوان‌بندی شهری منطقه، خانه‌های ویلایی بسیار و معدود خانه‌های کلنگی با متراژ‌های بالا در این محدوده وجود دارد که خرید آن‌ها می‌تواند یک سرمایه‌گذاری ملکی ایده‌آل تلقی شود.

هرچند که ممکن است وجهه تجاری تجریش بیشتر به چشم بیاید، اما در خیابان‌ها و فرعی‌های این محله بافت مسکونی آپارتمانی و ویلایی گسترده‌ای را مشاهده خواهید کرد. در بافت مسکونی تجریش خانه‌های ویلایی قدیمی، آپارتمان‌ها و برج‌ها به صورت ترکیبی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و تا حدودی دست خریداران و متقاضیان مسکن را در انتخاب باز گذاشته‌اند. برای اطلاع از قیمت خرید آپارتمان در تجریش و سایر مناطق تهران می‌توانید به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:43 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


کوچک متراژ ها ؛ آپارتمان های جذاب
در بهمن ماه 98، میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی معامله شده در شهر تهران به بیشترین میزان خود در 11 ماه گذشته و به 14.4 میلیون تومان رسید.
قیمت خرید آپارتمان در تهران

تازه‌ترین گزارش‌ها از بازار مسکن در بهمن ماه ۹۸ نشان می‌دهد که به‌رغم افزایش قیمت‌ها، معاملات مسکن در شهر تهران همچنان در حال رشد است. در ماه مذکور میانگین قیمت خرید و فروش هر متر مربع آپارتمان و واحد مسکونی معامله شده در بنگاه‌های معاملات ملکی شهر تهران به ۱۴.۴ میلیون تومان رسیده است که در مقایسه با دی ماه و ماه مشابه سال گذشته به ترتیب معادل ۴.۳ و ۴۴.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش مجله دلتا در میان ۲۲ منطقه شهر تهران، بیشترین میانگین قیمت یک متر مربع واحد مسکونی معامله شده معادل ۲۸.۵ میلیون تومان به منطقه یک و کم‌ترین آن با ۷.۱۶ میلیون تومان به منطقه ۱۸ تعلق داشته است. 

جذاب‌ترین دامنه قیمتی

در بهمن‌ماه امسال واحدهای مسکونی در دامنه قیمتی ۹ تا ۱۰.۵ میلیون تومان به ازای هر متر مربع بنا با سهم ۱۰.۵ درصد، بیشترین سهم از تعداد معاملات شهر تهران را به خود اختصاص داده‌اند. دامنه قیمتی ۱۰.۵ تا ۱۲ و ۷.۵ تا ۹ میلیون تومان به ترتیب با سهم ۱۰.۲ و ۹.۷ درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

کوچک‌متراژها جذابتر شدند

توزیع فراوانی تعداد واحدهای مسکونی معامله شده بر حسب سطح زیربنای هر واحد مسکونی در بهمن ماه‌ نشان می‌دهد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده به واحدهای مسکونی با زیربنای ۵۰ تا ۶۰ مترمربع با سهم ۱۴.۵ درصد اختصاص داشته است. واحدهای دارای زیربنای «۶۰ تا ۷۰» و «۷۰ تا ۸۰» متر مربع به ترتیب با سهم‌های ۱۴ و ۱۲.۱ درصدی در رتبه‌های بعدی قرار دارند. در مجموع در این ماه، واحدهای مسکونی با سطح زیربنای کمتر از ۸۰ متر مربع، ۴/۵۳ درصد از معاملات انجام شده را به خود اختصاص دادند.

بازار داغ واحدهای کمتر از یک میلیارد

بررسی قیمت خرید آپارتمان در تهران در بهمن ماه ۹۸ نشان می‌دهد؛ واحدهای مسکونی با ارزش ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیون با اختصاص سهم ۱۱.۷ درصد، بیشترین سهم از معاملات انجام شده را به خود اختصاص داده‌اند. واحدهای دارای ارزش ۳۰۰ تا ۴۵۰ و ۶۰۰ تا ۷۵۰ میلیون تومان نیز به ترتیب با اختصاص سهم‌های ۱۱.۴ و ۹.۹ درصد در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند. درمجموع در این ماه، حدود ۵۲ درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از یک میلیارد تومان اختصاص داشته است.

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:40 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


قیمت آپارتمان‌های ۶۰ متری
عمده معاملات مسکن انجام‌شده در بازار مناطق مصرفی تهران، به آپارتمان‌های قدیمی در گروه متراژی تا 60 مترمربع تعلق دارد.
خرید آپارتمان 60 متری در تهران
بررسی قیمت خرید آپارتمان های ۶۰ متری  و تعداد معاملات ملکی انجام‌شده در بازار مسکن تهران نشان می‌دهد که هم‌اکنون متراژ مورد جست‌وجوی متقاضیان مصرفی در اغلب مناطق شهر تهران تا ۶۰ متر مربع است.
به گزارش مجله دلتا  در بین متقاضیان این گروه متراژی، خانه اولی‌هایی حضور دارند که ارزش نقدینگی آنها پس از تورم شدید ملکی در مدت کمتر از دو سال اخیر، به شدت کاهش یافته و آن‌گونه که باید، نتوانسته‌اند بودجه خود را ترمیم کنند و پرقدرت به بازار مسکن بازگردند بنابراین حتی خرید آپارتمان کوچک نوساز برای بسیاری از آنها ناممکن است.
از آنجا که اغلب آپارتمان‌های کوچک متراژ آگهی شده نزد بنگاه‌های ملکی در بازار مسکن بهمن و اسفند، در مناطق مصرفی واقع شده و عمر آنها بین ۱۰ تا ۲۰ سال است، متقاضیان خانه‌اولی با توجه به بودجه خود، گزینه‌های متعددی برای ارزیابی قیمت و خرید پیش‌رو دارند. هر چند طبیعی است تعداد آگهی‌ها در مقایسه با شب عید سال گذشته که معاملات هنوز در مرحله رونق نسبی بود، بسیار کمتر است اما مقایسه وضعیت عرضه و تعداد معاملات با پاییز گذشته، مشخص می‌کند که عرضه هم‌اکنون تا حدودی از تقاضای خرید آپارتمان‌های مصرفی پشتیبانی می‌کند.
هر چند بسیاری از آپارتمان‌های عرضه شده بدون امکانات کامل است، اما با توجه به متناسب بودن با بودجه خریداران، در صورت قیمت پیشنهادی منصفانه در این موعد زمانی احتمالا به فروش می‌روند. مشاوران املاک بر این باورند که در اسفند ماه رشد میزان معاملات مسکن محتمل است، مگر اینکه درپی رخدادهای غیرمنتظره در بازارهای دیگر، تمایل به عرضه یا قیمت پیشنهادی در بازار مسکن دچار تغییر محسوس شود. در جدول زیر آخرین قیمت پیشنهادی خرید آپارتمان های ۶۰ متری در تهران ارائه شده است. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در تهران و سایر شهرستان‌ها به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.
 
قیمت آپارتمان 60 متری در تهران
برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:36 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


وام ۲۰۰ میلیونی مسکن؛ چه کسانی دریافت می‌کنند؟
برخی از سپرده‌گذاران فعلا قادر به استفاده از سقف جدید تسهیلات نیستند و باید مطابق با ضوابط صندوق و سقف‌های تعیین شده اقدام به دریافت تسهیلات کنند.
وام جدید مسکن

درپی افزایش تماس‌ها با مرکز ارتباط با مشتریان بانک مسکن درخصوص نحوه استفاده از سقف‌های جدید وام خرید مسکن ، مسئولان مرتبط در بانک مسکن شرایط دریافت این تسهیلات را اعلام و در عین حال افرادی را که مشمول استفاده از این تسهیلات می‌شوند معرفی کردند.

به گزارش مجله دلتا بر این اساس، متقاضیان انفرادی در شهر تهران که پیش از این قادر به دریافت تسهیلات ۶۰ میلیونی از محل اوراق بودند، هم‌اکنون می توانند تسهیلات ۱۰۰ میلیونی، متقاضیان انفرادی مراکز استان‌ها و شهرهای با جمعیت بیش از ۲۰۰ هزار نفر تسهیلات ۸۰ میلیون تومانی و متقاضیان سایر شهرها تسهیلات ۶۰ میلیونی دریافت کنند.
سقف این تسهیلات برای زوج‌های تهرانی به ۲۰۰ میلیون تومان، زوج‌های ساکن در شهرهای بزرگ ۱۶۰ میلیون تومان و سایر شهرها به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

بسیاری از متقاضیان دریافت تسهیلات خرید مسکن که پیش از این در صندوق‌های پس‌انداز بانک مسکن سپرده گذاری کرده‌اند هم‌اکنون با این سوال مواجهند که آیا تسهیلات جدید شامل آن  می‌شود؛ به این معنا که آیا می‌توانند مابه‌التفاوت تسهیلات دریافتی از صندوق‌های پس‌انداز مسکن تا سقف تسهیلات جدید از محل اوراق را با خرید اوراق از بانک دریافت و سقف تسهیلات خود را تا سقف‌های  تسهیلات جدید برابر کنند.

براساس ضوابط مصوب در شورای پول و اعتبار فعلا فقط سپرده‌گذاران پس‌انداز مسکن جوانان قادر به تلفیق تسهیلات خود با تسهیلات جدید  هستند و می‌توانند مابه‌التفاوت تسهیلات خود با تسهیلات جدید اوراق را از محل خرید اوراق دریافت کنند. به این معنا که در زمان دریافت تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسکن جوانان، تسهیلات‌گیرنده می‌تواند در صورت تمایل متناسب با شهر محل تقاضا از طریق خرید اوراق برای مبلغ مابه‌التفاوت تسهیلات خود با سقف تسهیلات اوراق، اقدام به دریافت تسهیلات تا سقف‌های جدید کنند.

در عین حال بسیاری از سپرده‌گذاران صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیز می گویند که آیا آنها نیز امکان تلفیق تسهیلات خود را با تسهیلات جدید اوراق دارند. مطابق با مصوبه شورای پول و اعتبار برنامه‌ای برای تلفیق تسهیلات صندوق پس‌انداز مسکن یکم با سقف جدید تسهیلات اوراق وجود ندارد و خانه‌اولی‌ها و متقاضیان دریافت تسهیلات از صندوق یکم فعلا با همان سقف‌های تعیین شده در ضوابط پرداخت تسهیلات از محل این صندوق مشمول دریافت تسهیلات می‌شوند.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:32 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


خرید آپارتمان در کاشانک
کاشانک محله‌ای بسیار خوش آب‌و‌هوا و برخوردار از امکانات رفاهی و تنوع آپارتمانی در منطقه یک تهران است.
خرید آپارتمان در کاشانک

کاشانک از محله‌های قدیمی شمال تهران است. مجاورت کاشانک با ارتفاعات البرز و پارک نیاوران و همچنین همسایگی آن با محله‌های صاحبقرانیه، اقدسیه، دارآباد و آجودانیه موقعیت ممتازی را برای این محله از جهت دسترسی به امکانات و برخورداری از آب و هوای پاک ایجاد کرده است؛ به‌طوری که در سال‌های اخیر خرید آپارتمان در کاشانک به یکی از گزینه‌های بسیاری از خریداران ملک تبدیل شده است. مجله دلتا اینبار در محله‌گردی خود به کاشانک رفته است. با ما همراه باشید.

قدمت محله کاشانک به دویست سال گذشته بازمی‌گردد؛ از این رو در دهه‌های گذشته این محله شامل باغ‌ها، زمین‌های کشاورزی و همچنین بافت های فرسوده می‌شده است. به مرور زمان با افزایش بازسازی و نوسازی در این منطقه، به‌ویژه در دو دهه گذشته کاشانک به یکی از محله‌هایی با ساختمان های نوساز و برخوردار از بافت اجتماعی مناسب تبدیل شده است.

کاشانک در گذشته

گفته‌ می‌شود ناصرالدین‌شاه در ازای حکمرانی کاشان که همسرش انیس الدوله از او طلب می‌کند شش دانگ کاشانک را به نام همسرش کرده و به همین دلیل این منطقه کاشانک نام گرفته است. بنیان‌گذاران محله کاشانک دو طایفه با نام‌های طائفی و امینیان بوده‌اند.

دسترسی به کاشانک

با توجه به اینکه کاشانک، از شمالی‌ترین محله‌های تهران است؛ بنابراین دسترسی از این محله به مرکز یا جنوب شهر زمان بیشتری لازم دارد. پایانه‌های اتوبوس‌رانی و خطوط تاکسیرانی در تجریش، میدان نوبنیاد و چهارراه پارک وی، جابه‌جایی مسافران برای دسترسی به کاشانک را بر عهده دارند. تا راه‌اندازی مترو نیاوران، فعلا نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به کاشانک، نوبنیاد است. با توجه به نبود طرح ترافیک در این محله،  تردد در خیابان‌های موحد دانش، منجیل، سپند و شهید خویی آسان و راحت خواهد بود.

خرید خانه در کاشانک

مراکز خرید

یکی از مزایای خرید یا رهن و اجاره آپارتمان در کاشانک وجود مجتمع‌های تجاری و مراکز خرید در این محله و اطراف آن است که نیاز ساکنان کاشانک را برطرف می کند.

  • مجتمع تجاری پارک سنتر، چهارراه فرمانیه
  • مجتمع تجاری عرش آجودانیه، تقاطع پور ابتهاج
  • مرکز خرید اقدسیه، نیاوران روبروی بازارچه صدف
  • مرکز خرید صدف، نبش پاساژ صاحبقرانیه

مکان‌های تفریحی و ورزشی

از مهم‌ترین مکان‌های تفریحی ورزشی فعال در کاشانک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مجموعه ورزشی رویال اقدسیه
  • باشگاه‌هایی نظیر بانک ملی، میثاق آجودانیه و باشگاه جوان
  • موزه طبیعت و حیات‌وحش ایران

خرید آپارتمان در کاشانک

محله کاشانک از معدود محله‌های شمال تهران است که در بافت مسکونی آن، علاوه بر آپارتمان‌های با متراژ بالا، واحدهای زیر ۱۰۰ مترمربع نیز فراوان به چشم می‌خورد. عوامل متعددی باعث شده تا به ساخت و ساز و همچنین خرید آپارتمان در کاشانک به صورت یک سرمایه‌گذاری ملکی در آید. آب‌وهوای مناسب و نبود طرح ترافیک، امکانات درمانی و ورزشی و سرمایه‌گذاری‌های تجاری موجب رشد ساختمان‌سازی و البته بالا رفتن قیمت مسکن در این منطقه شده است.

قیمت خرید خانه در کاشانک مانند بسیاری از محله‌های تهران با توجه به متراژ، موقعیت و امکانات ملک متفاوت است. اگر به خرید آپارتمان در کاشانک علاقه‌مند هستید، باید بگوییم؛ تنوع متراژ در بافت مسکونی و همچنین وجود دو گروه آپارتمانی و ویلایی در بازار مسکن کاشانک، به احتمال زیاد شما را ساکن این محله خواهد کرد. برای اطلاع دقیق از قیمت خرید آپارتمان در کاشانک و سایر محله‌های تهران می‌توانید به سایت املاک دلتا مراجعه کنید.

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 11 اسفند 1398 ] [ 15:28 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


فرصت اعتراض و انصراف برای متقاضیان مسکن ملی

متقاضیان مسکن ملی می‌توانند در روزهای آینده اعتراض و انصراف خود از این طرح را در سامانه آباد ثبت کنند.

اعتراض و انصراف مسکن ملی

برای متقاضیان طرح اقدام ملی که به نتیجه پالایش ثبت‌ نام خود اعتراض دارند از اول اسفندماه و همچنین افرادی که با وجود تایید نهایی مایل به انصراف از طرح هستند از اواخر هفته اول اسفندماه، فرصتی فراهم شده است تا با ورود کد رهگیری در سامانه آباد نسبت به ثبت اعتراض و انصراف از مسکن ملی اقدام کنند.

به گزارش مجله دلتا براساس طرح اقدام ملی که در راستای کمک به تامین مسکن اجرایی شده است، متقاضیان و افراد تحت تکفل باید از تاریخ اول فروردین ۱۳۸۴ فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی بوده و از ابتدای انقلاب اسلامی از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحدمسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی سبز بودن فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه (موضوع ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون ساماندهی عرضه و تأمین مسکن) قطعی است.

هم چنین متقاضی باید متأهل و یا سرپرست خانوار باشد و البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می توانند در این طرح شرکت کنند.

متقاضیان باید دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا باشند. در شهرهای جدید سابقه سکونت حداقل ۵ سال در شهر جدید مورد تقاضا و یا در شهر مادر ملاک است.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی (نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و همچنین توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن) مازاد بر تسهیلات بانکی از دیگر شروط این طرح است.

امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی، در خصوص متقاضیان واجد شرایط بر اساس اعلام دستگاه یا نهاد مربوطه نیز از دیگر بندهای مهم این طرح است.

 متقاضیان همچنین باید توانایی پرداخت اقساط ماهیانه بانکی تسهیلات دریافتی را داشته باشند.

همچنین بخوانید:

قیمت مسکن در سال ۹۹؛ افزایش یا کاهش؟

گران ترین و ارزان ترین مناطق پایتخت برای خرید خانه

خانه‌های پرمتقاضی تهران چه قیمتی دارند؟

خرید خانه در کدام مناطق تهران سودآور است؟

جدیدترین قیمت مسکن در منطقه ۶ تهران

برای مشاهده مطالب بیشتر از املاک دلتا دیدن نمایید

 

برچسب ها: دلتا،مجله دلتا،خرید آپارتمان،املاک دلتا,

[ يکشنبه 4 اسفند 1398 ] [ 14:12 ] [ مجله دلتا ]

[ ]


صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 صفحه بعد